..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı." -Mevlana
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Din > FATİH TANER VURAL
25 Ekim 2022
İslama Sonradan Sokulan Bazı Şeyler Olabilir mi?  
İslama Sonradan Sokulan Bazı Şeyler olabilir mi ?

FATİH TANER VURAL


Merhaba. İslama Sonradan Sokulan Bazı Şeyler olabilir mi ? , yazımı değerlendirmenizi rica ederim .


:ED:
KURAN’DA VE / VEYA HADİSLERDE OLMAYAN BAZI ŞEYLER İSLAMA SONRADAN SOKULMUŞ OLABİLİRLER Mİ ?

Merhaba. Evet başlığa dikkatinizi çekerim, şimdi İmam Şafi’ye isnat edilen bir fetva var, “” bir erkek , zinadan olma kızıyla nikahlanabilir “, evet ne kadar garip bir fetva, şimdi bu fetvayı savunanlar diyor ki, bu fetva alimlerin meclisinde tartışılan bir konudur, uygulamada yeri yoktur, oysa ki fetva hükmü çok açık, kaldı ki alimler işi gücü bırakmışlar da böyle sapıklıklar için mi fetva tartışmışlar, bakın diğer yandan, fetva denen bu şey, islama Siyonist Yahudiler tarafından da sokulmuş olabilir, bunlar Hz İsa’ya gelen dini nasıl bozdularsa bu dine girerek, elbette islama da girdiler, kripto / gizli Siyonist Yahudiler her toplumda varlar , bizde de oldukları gibi, araştırın lütfen, ikinci bir fetva da İmam Malik’e atfedilen şu fetvadır, “ bir erkek nikahlanmayı düşündüğü bir kadının diz kapaklarına kadar bacaklarını görebilir “, evet bu fetva denilen şeyleri islamın neresine koyabiliriz acaba, evet, namaz kılmamanın hükmü nedir, “” Mâlikîler’e, Şâfiîler’e ve Hanbeli mezhebinde Ahmed b. Hanbel’den yapılan bir rivayete göre inandığı halde namaz kılmayan Müslüman olmakla birlikte namaz kılmadığı için had suçu kapsamında ÖLDÜRÜLÜR, Hanefîler, zekât, oruç ve hac gibi ibadetlerin terkinden dolayı had kapsamında ölüm cezası verilmediği gibi namaz için de aynı durumun geçerli olduğu görüşünü savunmaktadırlar. Hanefîler’e göre namaz kılmayan mürted olmamakla birlikte büyük günah işlemiş sayılmaktadır. Onlara göre bu kişiye verilecek ceza ta’zir ( kadıya / hakime bırakılır ) cezasıdır.””
( https://dergipark.org.tr/tr/pub/kiid/issue/67123/982657 )
Kuran’da, namaz , oruç, hac vesair ibadetleri yerine getirmeyenlerle ilgili, örtünmeyen kadınlarla ilgili herhangi bir cezaya rastlamadım, hadislerde de rastlamadım, rastlayanlar açıklarlarsa memnun olurum, hekeza alkollü içki kullananlarla ilgili de rastlamadım, ama misal, hırsızlıkta el kesme cezası var, zinada yine ceza var, ama taşlayarak öldürme cezası Kuran’da yok, Hz Muhammed’in uygulattığına dair rivayetler var diyenler için de şu bilgi var, Medine’de Yahudiler evli iki kişiyi zina halinde yakalamışlar ve Hz Muhammed’e sormuşlar ne yapalım diye, Hz Muhammed de, sizin şeriatınızda ne var demiş, taşlayarak öldürmek var demişler, o zaman öyle yapın demiş, yani bu durum Yahudilerde olduğu için uygulanmış, kaldı ki ölümle kesin sonuçlanacak olan böyle bir ceza niye Kuran’da yok , ne dersiniz ? Aslında bu konular başlı başına doktora tezleri çıkacak konular, derinlemesine araştırmalar yapılsa daha neler çıkar kim bilir, şimdi beni hemen meshepsiz diye suçlayacaklar , varsın öyle olsun, yukarda yazan esaslara tabi olacağıma meshepsiz olurum daha iyi, Allah adına, Hz Muhammed adına karar vererek konuyu sapıkça fetvalara, islamla alakası olmayan fetvalara, Kuran’da ve Kuran’a uygun olan hadislerde olmayan bazı şeylere dayandıran ve kendilerine alim denilen bu kişilerin iyi incelenmeleri gerekir düşüncesindeyim ve yine yazıyorum bu şeyler islamı bozmak için islama giren gizli / kripto Siyonist Yahudilerin işleri olabilir diyorum , şimdi Ebu Hanife’yi herkes bilir, bu zat Emeviler zamanında, yönetimin kendisinden istediği fetvaları vermediği için zulüm görmüş ve Medine’ye hicret etmiştir, Emeviler yıkılıp da Abbasiler yönetime gelince tekrar Bağdat’a dönmüştür ve Abbasi yönetimi de kendisinden fetvalar istemiştir , vermeyince de zindanlarda işkenceler edilerek şehit edilmiştir, şimdi yönetim durumu ortada, Abbasi yönetiminin, beğenmediği Ebu Hanife ve talebelerine ait fetvaları değiştirmediği nerden belli , öyle ya başta despot bir yönetim var ve her istediğini yapıyor, Ebu Hanife’ye ait fetvaların bu despot yönetim tarafından değiştirilmediğini nerden bileceğiz ve sonrası için de elbette , hani günümüzde siyasilerin , diyanete müdahaleleri de ortada, yani konu birkaç noktadan incelemeye değer bir konu diye düşünüyorum , ve elbette sadece Ebu Hanife’nin fetvaları değil, talebelerinin fetvaları ve diğer imamların fetvaları değiştirilmiş olabilir mi despot yönetimler tarafından ve islama fitne sokmak için islama giren kripto / gizli Siyonist Yahudiler tarafından da değiştirilme ihtimalleri var diyorum , bu bağlamda hadislerin de incelenip , Kuran’a uygunluk noktasında değerlendirilmeleri gerektiğine inanıyorum, vesselam ..
Fatih Taner Vural / İnşaat ( Medeniyet – Civil ) Mühendisi / vuralfatihtaner@gmail.com


Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın din kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ateist Delikanlıdır, Siz Asıl Münafıktan Korkun
Araştırma Yapmadan Karar Vermemek
Kuran'ın Anlayarak Okumak ve Müslüman Olan Hollandalı Faşist Bir Siyasetçi
Mucit Kafirlerin Durumları
Said Nursi ve Fetö Gerçeği
Kuran'ı Anlayarak Okumak ve Mehmet Akif Ersoy
Asıl Zikr Kuran'ı Anlayarak Okumaktır
Allah'ın İpine Sarılın Ayeti ve Günümüzde Olanlar
Anlayarak Kuran Okumamamıza Basit Bir Delil

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çocuk Tecavüzcüsü ve Katili Birini Çocuk Parkına Bekçi Yapmak

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Uyuyanı Uyandırırsın Ama Uyuma Numarası Yapanı Uyandıramazsın [Eleştiri]
Asgari Ücret Gerçek Asgari Ücret mi? [Eleştiri]
Ödemeler Dengesinde Ciddi Sorunlar Varmış ve Gelişmiş Demokratik Yapı Nasıl Gelecek [Eleştiri]
Amasra Kömür Ocağı Faciasında Son Durum : Bir Mühendis Bütün Gün Oturduğunu Söylemiş ve Yönetim Sistemi Nasıl Olmalı [Eleştiri]
Amasra Faciasından Sonra Tüm Yetkililer Açığa Alınmalıydılar [Eleştiri]
Zarüretler / İhtiyaçlar Çözüm Yolları Doğmasına Sebep Olurlar ve Gelişmiş Demokrasi [Eleştiri]
Promter ve Başkan Erdoğan [Eleştiri]
Amasra Faciasının Sebebi Korona Pandemisiymiş [Eleştiri]
Sistem Kurmak [Eleştiri]
Günümüzde Basın / Medya Ne Yapıyor? [Eleştiri]


FATİH TANER VURAL kimdir?

Merhaba. Ben Fatih Taner Vural, inşaat mühendisiyim, Ankara'da yaşıyorum. Toplumsal içerikli genel konularla ilgileniyorum, siyasetten dine, iktisata / ekonomiye dair genel manada tüm toplumsal konularla ilgili araştırmalar yapıyorum ve yazılar yazıyorum, yorumlarınız için vuralfatihtaner@gmail. com adresine yazmanızı rica ederim, teşekkürler.

Etkilendiği Yazarlar:
Pek ayırt etmem, toplumsal içerikli yazıları okumaya çalışırım.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © FATİH TANER VURAL, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.