..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her şey ancak sevgiyle satın alınabilmelidir. -Andre Gide
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Mehmet Aluç
Mehmet Aluç - Gönül Deryam'dan Damlalar
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Mecnunlar Çölü Mesken Etmişler (Mehmet Aluç) 6 Haziran 2018 Aşk ve Romantizm 


  Gülümsemeleri Hiç Bitmesin (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Aşk ve Romantizm 


  Çırpınmak (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Toplum 

Hayatın yokuşunu tırmanırken veya çıkmak için çırpınırken, aslında düz olan yolu yokuş yapan bizleriz kendi elimizle desem hadi oradan diyen çok çıkacak, ”çırpınmak” derken, son nefesi verirken çırpınmaktan söz etmiyorum, yüzmek içinde söylemiyorum,”çırpınmak “ derken acı içinde yuvarlanarak çıkılan yokuş yolunda, aşağıya doğru düşmek çıkamamak, ne yapacağını şaşırmak anlamında söylüyorum.

  Monolog Röportaj - 1 - (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Yüzleşme 

Sevgili okurlarımız maddiyatla örülü dünyada, bu maddiyata önem vermeyenlerin sessizliğine ses olan şiirlerle duyarsızlığı, düş gücünü ortaya çıkarmak için, monolog röportajımıza uzun bir aradan sonra kaldığımız yerden devam edelim, tekrardan hoş geldiniz

  Hayat veya Ömür veya Zaman Dilimi (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Toplum 

Hayat, ömrümüzde boşlukları doldurmamız için bir bize verilen en güzel bir fırsattır, bu fırsat bir defa elden gitti mi geri dönüşü mümkün değildir. Hayat bilin ki ömürle dosttan bize gelen bir gülümsemedir,

  (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Yaşam 

“Neden” konusunda bugün biraz zihin jimnastiği yapalım istedim.”Neden” sizce yapılan bir yanlışlığın ihanetin karşılığında “Neden” yaptın diye sorulan mıdır, yoksa bir kötü olayın zulmün sonucunu değiştirmek için, atılan adım veya bunu bertaraf etmek için bir vasıta yani araç mıdır? Yoksa “Neden” sebep illet olan bir hastalıktan dolayı söylenen “neden” oldu diye söylenilen bir söz müdür? Yoksa “Neden” etki ederek bir şeyi değiştiren, güzelleştiren midir?

  Zaman Bu Zaman Değilse (Mehmet Aluç) 6 Haziran 2018 Aşk ve Romantizm 

Gözlerim aşk için yâr için ağlarsa bu yaman bir sevgidir

  Sanat (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Sanat 

Sanat bu âleme sığmayan sözcüklerin okuyucuların gönlüne sığarak gönlünü süsleyerek gülümsetmesidir. Bu bir şiir olur öykü hikâye bir makale deneme söz olur gelir okuyucunun gönlüne bir kelebek misali usulca konar, gönül tellerini titreterek hissetmesini sağlar

  Sanat - 2 - (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Sanat 

Sanat kolu kırık olana Ressamın yeni bir kol çizerek yerine yenisini takmasıdır, duygu hisleri körelenler için şiirle şair hisleri ve duygularını tazeleyerek, duygu ve hislerini tazeleyerek, yeniden hissetmesini duygu ile bir şeyleri duyarak hissetmesini sağlar.

  Hayat Yaşadıklarımızla Öldükten Sonra Yüzleşmedir. (Mehmet Aluç) 5 Haziran 2018 Din 

Hayat yaşadıklarımızla öldükten sonra yüzleşmedir. Bu böyle biline, yoksa yaşa hayatı istediğin gibi yaşa ne hesap soran-Hâşâ- bir yaratan var misali yaşamak değildir bu hayat. İmanın gereği olarak bunu bilmeyi bize öğretendir İslam’dır, bu iman ile…

  Kur’an’ın Tabiriyle (Mehmet Aluç) 6 Haziran 2018 Tasavvuf 


  Bir Arpa Boyu (Mehmet Aluç) 7 Haziran 2018 Tasavvuf 


  Hacivat ve Karagöz Mübarek Ramazan (Mehmet Aluç) 8 Haziran 2018 Gülmece (Mizah) 

Dünyamızda ki her şeyin bir gayesinin mutlak var olduğu bir aşikârdır. Mübarek Ramazan da Âlemlerin Rabbi Allah c.c. kudret dâhilinde belirlenen bir şekilde, belirli bir vakte kadar nefsine hâkim olarak aç kalınarak, açların halinde anlayarak onlara yardım etmenin gerekliliğini anlamak için bize farz kılınan bir ibadet şeklidir.

  İmza Atmak (Mehmet Aluç) 17 Haziran 2018 Toplum 

Biz Türk milleti olarak sadece kâğıt üzerine imza atmayız, hayatın her alanına da merhametimizle gülümsemelerimizle imza atarız. Ecdadımız tarihte o kadar çok imza atmış ki dört kıtaya, aradan geçen yüz yıl sonra bizlerde onlara yetişemesek de imzalar atmaya devam ediyoruz.

  Bir Nefes Gül Gibi (Mehmet Aluç) 11 Haziran 2018 Aşk ve Romantizm 


  Biz Zalimi Yıktıkça Allah Bizi Hep Güçlendirecek (Mehmet Aluç) 12 Haziran 2018 Tasavvuf 

Doğru hak yolda olduğumuzu ne bilecekler

  Paylaşamadık (Mehmet Aluç) 19 Haziran 2018 Özlem Şiirleri 


  Hayatın Alt Üst Katmanında Yaşamak (Mehmet Aluç) 27 Haziran 2018 Yaşam 

Yaşadığımız bu dünya üzerinde hayat bize sürprizleri sunmak için hazır iken, bizler bunun farkına varmadan, hayatın sunacağını beklemeden, başka yollardan kişilerden hemen bulmak için hayatın yönünü kendimize göre değil, ters yöne çevirerek hayatı kendimizden uzaklaştırarak sürprizleri kaçırarak, başkalarından beklediğimizde gerçekleşmeyerek hayal kırıklığı içinde yolumuza devam ediyoruz.

  Bulur Muydum? (Mehmet Aluç) 11 Haziran 2018 Tasavvuf 


  Bugün Bayram (Mehmet Aluç) 15 Haziran 2018 Toplumcu 


 

 Biz şairler yazarlar olarak gönlümüzü siz okurlara şiirler heceler yardımıyla hiç çekinmeden açar iken, siz okuyucularımızın aynı samimiyetle yazılan eserlerimiz hakkında bir söz söyleyerek yorum yazarak, gönülde bir köprü kurulmasını bekliyor olduğumuzu unutmamanızı istiyorum. 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Mehmet Aluç, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 19.05.2019 14:44:46