..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan kendini bilmeli. Gerçeği keşfetmeye yaramasa da, yaşamayı öğretiyor. Ve bundan daha güzel birşey yok. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Ömer Faruk Hüsmüllü
20 Kasım 2016
İktidara Gelebilmek İçin Tüyolar!  
Ömer Faruk Hüsmüllü
Rakibi yenmenin yolu:onu iyi tanımaktan ,taktik ve yöntemlerini bilmekten geçer... İktidar olma konusunda gerçekten samimi iseniz,işte size bazı tüyolar: 1-İşe eğitimle başlayın:-Önce,sizin siyasi görüşleriniz doğrultusunda bir dershane açın.-O dershanede ders verecek öğretmenleri yetiştirecek birimler oluşturun,öğretmen adaylarınızı gençlerden seçin.


:HIE:


Rakibi yenmenin yolu:onu iyi tanımaktan ,taktik ve yöntemlerini bilmekten geçer...
İktidar olma konusunda gerçekten samimi iseniz,işte size bazı tüyolar:
1-İşe eğitimle başlayın:
-Önce,sizin siyasi görüşleriniz doğrultusunda bir dershane açın.
-O dershanede ders verecek öğretmenleri yetiştirecek birimler oluşturun,öğretmen adaylarınızı gençlerden seçin.
-İlk başta siyasi görüşüne bakılmaksızın piyasanın en iyi öğretmenlerini parayı bastırıp kadronuza dahil edin.
-Dershanenize çok miktarda öğrenci kayıt etmek için velilerle birebir ilişkiye geçin.
-Dershane şubelerini önce büyük kentlerde açın.Çünkü oradaki pazar oldukça geniştir.Sonra diğer illere,ilçelere hatta beldelere bile şube açarsınız.
-Kapatılma tehlikesi karşısında yeni açacağınız dershanelerde farklı isimler kullanın.Kapatılma tehlikesi geçtikten sonra tekrar aynı isim altında birleşme yoluna gidin.
-Okulları tek tek dolaşın.Başarılı öğrencileri dershaneye ücretsiz kaydedin,hatta burs verin.Çünkü bu öğrencilerin sınavlarda dereceye girmeleri, sizin reklamınızı yapacağından sağladığı kar harcadığınızdan çok fazla olacaktır.
-Dershaneleri öğrenci yurtları ile takviye edin.Yurtlara seçilmiş elemanlar yerleştirin.
-Dershane öğrencilerinin zamanlarının çoğunu sizinle geçirmelerini sağlayın.Öyle ki uyuma ve okula gitme dışında kalan zamanlarını birlikte değerlendirmeniz konusunda velileri ikna edin.
-Dershaneye ve muhtaç öğrencilere yardım edecek hayırsever insanlarla irtiba geçin ve onlara hedeflerinizi anlatın.
-Anadolu leselerini,fen liselerini kazanan dershane öğrencilerinizi iyi izleyin ve okullarından başka arkadaşları ile sizin irtibat kurmanıza yardımcı olmalarını isteyin.
-Üniversiteyi kazanan öğrencileriniz için de aynı yolu takip edin.Üniversite öğrencilerinin en önemli sorunları beslenme ve barınma olduğundan hayırseverler ya da belediyeler yardımıyla bu problemlerini çözmelerine yardım edin.
-Üniversiteyi bitiren etkiniz altındaki kişileri devlet ve özel sektörde bir işe yerleştirin ve yetkili bir makama geldiklerinde bu borçlarını aynı şekilde ödemeleri gerektiği hususunda telkinlerde bulunun.

2-Vakıflardan faydalanın.Yeni vakıflar kurabileceğiniz gibi eskiden kurulmuş olanlarda da görev alabilirsiniz.Bu yolla yoksul insanlara yardım ettiğiniz gibi,yardımlarınızdan dolayı size minnettar kalacak olan fanatik destekleyicilere de sahip olabilirsiniz.

3-Seçildiğiniz belediyeleri kullanabilirsiniz.Buralarda borca grmekten korkmayınız.Nasılsa bir gün devlet bu borçları ya siler ya da belediye adına üstlenir.Götüreceğiniz hizmet öncelikli olarak bireylere yönelik olmalı.Yasal olmayan belediye işlerinden dolayı vatandaşları rahatsız etmekten sakınmalı,onlara bazı kolaylıklar sağlamalısınız.

4-Ticarete önem verin.Para güçtür.Onu elde etmek için çalışın.Sermayenizi büyütebildiğiniz kadar büyütün.Gerekirse iyi bir kapitalist olun.Ticari faaliyetlerde birbirinizi destekleyin.Sermaye sahibi kişileri ürkütmeyin,onları parti çıkarları doğrultusunda kullanın.Kendi "burjuva" sınıfınızı yaratın.Kendi burjuva sınıfınız oluştuktan sonra diğer kapitalistlere ihtiyacınız kalmayacağından onları başınızdan defetmenin yollarını araştırın.

5-Dini bayramlarda ,Ramazanda hayır faaliyetlerinizi artırın.Yaptığınız hayırları gizlemeden yapın,reklam olur diye sakın korkmayın.

6-Medyayı kullanın.İlk başta medya size karşı çekingen davranabilir.Öcü olmadığınızı onlara gösterin.TV'ler kurun,gazeteler çıkarın,kitaplar basın.Gerekirse bunları parasız dağıtın.

7-Devlette sorumlu bir mevkiye gelirseniz,devletin imkanlarını,vakıflarını insanlara hayır için kullanın.Bu yolla kömür,yiyecek paketleri dağıtın.

8-Parti örgütlenmesine önem verin,siyaseti ciddiye alın.Partide 24 saat eleman bulundurmaya çalışın.Partiye gelen vatandaşları boş göndermeyin.Hiçbir şey veremezseniz ble,eline bir CD olsun tutuşturun.Her mahalle için bir sorumlu görevlendirin.Bir sorunu nedeniyle partiye başvuran kişiyi mutlaka mahalle sorumlusuna yönlendirin.Çünkü o yolla o mahalleden diğer insanlara ulaşma imkanı da doğacaktır.

9-Dini konulara önem verin.Dindar olmasanız bile öyle görünmeye çalışın.Dindar insanlara haksızlık yapıldığı iddiasını sık sık dillendirin.Türban konusunu çeşitli vesilelerle sürekli toplumun gündeminde tutun.Cami yaptırma derneklerinde görev alın.Tarikatlarla olan ilişkilerinizi güçlendirin.

10-Rakiplerinizden sesi çok çıkan,kişiliği zayıf yazarı,çizeri,bürokratı. v.s.yi çeşitli yollarla elde edip,"tarfsız" görüntüsü altında sizin propagandanızı yapmalarını sağlayın.

Ha unutmadan, son bir tüyo daha:
"vicdan" ile "cüzdan" arasında bir tercih yapmak zorunda kalırsanız.
-"Ampul"ünüzü yakın ve ne yapmanız gerektiğini okuyun...

ÖNCE CÜZDAN;SONRA VİCDAN
**
Bu tüyoları vereli tam 9(dokuz) sene oldu. Bunlardan muhalefet faydalandı mı? Hayır...
Yani: Eski tas, eski hamam...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
"Adam Olmayan" Adamlar!..
Ben "Evet"i Basacağım
Millet İsterse Tarih Tekerrür Etmez!
Duble Yol Mu, Duble Fiyasko Mu?
Ampul Vicdanları Aydınlatabilir mi?
Ben,ben,ben…gene Ben!
İnsanoğlu Nereye?
Bu Bilge (!) Adamlar Kaç Kişi?
Kriz Teğetcileri Vuruyor
Ekmelettin Bey Cumhurbaşkanı Olursa Bu Kitaplar Ücretsiz

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
İnsanoğlu Dur ve Dinle!
Atatürk’ün Ordu - Savaş ve Barış Hakkındaki Sözleri
Türk Devletleri Ne Zaman Kuruldu ve Ne Zaman Yıkıldı?
Kitapsız Bir Din Doğdu,haberiniz Var mı?
Kızılderili Soykırımı / American Natives Genocide
Kitapları Yakın, Kütüphaneleri Yıkın!
Bayrağın Türklerde Önemi
Facebook’a Bir Önerim Var
Mağaranın Kamburu Romanından Seçmeler…
Ekonomi Uçuyor

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Siyasi Taşlama: Neşezâde - 2 [Şiir]
Siyasi Taşlama: Karamsarzâde [Şiir]
Kusurî"den Tırtıklama [Şiir]
Zam Zam Zam... [Şiir]
Tırtıklama (Kazak Abdal'dan) [Şiir]
Yoklar ve Varlar [Şiir]
Âşık Dertli"den Tırtıklama [Şiir]
İstanbul,sana Âşık Bu Kul [Şiir]
Namuslu Karaborsacı [Şiir]
Dostlarım [Şiir]


Ömer Faruk Hüsmüllü kimdir?

Uzun süre Oruç Yıldırım adını kullanarak çeşitli forumlara yazı yazdım. İddiasız iki romanım var. Çok sayıda siyasi içerikli yazıya ve biraz da denemelere sahibim. Emekli bir felsefe öğretmeniyim. Yazmaya çalışan her kişiye büyük bir saygım var. Çünkü yazılan her satır ömürden verilen bir parçadır.

Etkilendiği Yazarlar:
Az veya çok okuduğum tüm yazarlardan etkilenirim.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ömer Faruk Hüsmüllü, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.