..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Deney, herkesin hatalarına verdiği addır. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar > Hüseyin İbiş
9 Aralık 2019
Ben Kimim?  
Hüseyin İbiş
körlerin yanında kim olduğunu unutanlara kim olduğunu hatırlatabilmek amacı ile kaleme almış olduğum bir yazıdır.


:FH:
BEN KİMİM
Ben kimim?

İnsana tanıdık gelen bir soru değil mi? Günlük hayatımızda ,gittiğimiz davetlerde yahut dolaşmakta olduğumuz bir sokakta ben ve diğer gözleri görmeyen kader arkadaşlarım ansızın yanımızda beliren bir insan tarafından hep bu soruya maruz kalıyoruz.

Ben kimim?

Birisi omzuma dokunuyor ve ardından konuşmaya başlıyor. Ben kimim, beni tanıyabildin mi ? Cevabım tanıyamadım oluyor genellikle. Karşımdaki insan bu cevaptan memnun kalmıyor olacak ki başlıyor yakınmaya. Demek unutulduk. Eskiden tanırdın, görüyorum ki unutmuşsun beni. Unuttum evet.! Unuttum ... Neleri unutmuyoruz ki...
Çocukken özgürdüm. Omzumda taşıdığım bir sorumluluk, kafamı yoran bir düşünce yoktu. O zamanlarda senin de iddia ettiğin gibi konuşur konuşmaz seni sesinden hemen tanıyabiliyordum. Bu, hayatımın belki de en doğal sıradan olayı oluyordu. Yıllar geçtikçe omzuma yüklenen yükler de aynı oranda ağırlaştı, zihnim yorgun düştü ve bu yüklerin altında ezildikçe ezildim. Yanımıza yaklaşıp onları tanıyamadığımız için bizlere darılanlar bu durumun farkına varmıyorlar. Bu önyargılı tutumun bizlere zarar verebileceğini hesaba katma zahmetinde bile bulunmuyorlar. Hayatımızı işgal etmekte olan bu ve bunun gibi birçok anlamsız durumla sürekli karşılaşıyoruz. Bizleri üzen bu anlamsız söylemleri dünyamızdan söküp çıkarmanın yollarını aramak zorunda kalıyoruz sonrasında. Bahsetmekte olduğum bu girdabın içerisinde kaybolup gitmemek için tüm gayretiyle karanlıktan ışığa doğru hız kesmeden uçan bir kelebek gibi devam ediyoruz hayatımıza. Kafamızın bu mantıksız konuşmalarla karıştırılmasına, vaktimizin boş düşüncelerle harcanmasına izin vermemeliyiz. Aksi taktirde aydınlığa giden bu uzun yolda yürümemizin hiçbir imkanı bulunmayacak, içimizi dolduran huzursuzluklar bir ömür yakamızdan düşmeyecektir. Evet sevgili okurlarım unutuldukları için bizlere gelip sürekli yakınanlar bu yazıyı okusunlar ve bizlerin de ne büyük zorluklarla baş etmekle uğraştığımıza ve kalplerimizin kırıldığına şahit olsunlar.

Lütfen yanıma geldiğinizde selam verin veya merhaba deyin.sizleri görmediğim için sesinizden bilebileceğimi düşünerek maskaralık yapmayın. Ben de sizin gibi bir insanım ve insanın olduğu yere selam vererek girilir. Benim sizi tanıma zorunluluğum yok. Beni saçma imtihanlara tabi tutmayın. Allah’ın selamıyla gelin eyvallah! Fakat gelip tuhaf sesler çıkaracaksanız lütfen beni benimle bırakın. Arkadaşımın kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu bu güzel ve anlamlı cümleler sanırım yazımı destekler nitelikte. Özetle değerli okurlarım ,gözleri görmeyen bir insana ben kimim diye sormak gayet kolaydır asıl zor olan kişinin kendi vicdanına BEN KİMİM? diye sorabilmesidir.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Aydınlanan Yollar
Korkuların Esiri Olmayın
Boş Huzursuzluklar Kalplerde Yer Bulmasın
Engellilere Karşı Bakış Açınızı Değiştirin
Karanlıkları Birlikte Aydınlatalım
İnsanlık Cehalet Zincirine Vurulmasın
Bırakın Etrafımıza Işık Olalım
Büyük Acılarla Büyük Bedeller Ödemeyelim
Sönmeyen Bir Işık Yakalım
Güzel Türkçemize Bir Ömür Sahip Çıkalım

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hayatımızda Büyük Kayıplar Olmasın
Cehalet Önümüzde Engel Olmasın
Cehaletin Karanlığına Son Verelim
Paylaşmak

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bitmeyen Aşkımsın [Şiir]
Dünyama Bahar Seninle Geldi [Şiir]
Biz Birlikte Mutluyuz [Şiir]
Bitmeyen Sevdamsın [Şiir]
Bize Biz Yetelim [Şiir]
Sen Mutlu Ol Her Zaman [Şiir]
Mutluyum Hayata Yürekten Bağlıyım [Şiir]
Bitmeyen Sevdam Kalbimin Sahibisin [Şiir]
Nisan Yağmuru [Şiir]
Biz Birlikte Mutluyuz [Şiir]


Hüseyin İbiş kimdir?

Kalp gözü açık bir şairim

Etkilendiği Yazarlar:
Yavuz Bahadıroğlu,Ahmet Günbay Yıldız,Cengiz Aytmatov,Mehmet Rauf...


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Hüseyin İbiş, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.