..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Deney, herkesin hatalarına verdiği addır. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > Atiye DANIŞ
10 Aralık 2008
Türk Aydınları... Soykırım Yaptık/ermenistan'dan Özür Diliyoruz  
1915 Ermeni tehcirinde yaşananlar imza kampanyasıyla yeniden gündeme taşınıyor.

Atiye DANIŞ


Türk Aydınlar sözde soykırım yapıldı/Ermenistan'dan bu nedenle özür diliyorlar


:ACJE:
TÜRK AYDINLARI.. SOYKIRIM YAPTIK/ERMENİSTAN'dan ÖZÜR DİLİYORUZ

1915 Ermeni tehcirinde yaşananlar imza kampanyasıyla yeniden gündeme taşınıyor. Kampanyanın öncülüğünü akademisyenler Ahmet İnsel, Baskın Oran ve Cengiz Aktar ile gazeteci Ali Bayramoğlu yapıyor.

Yılbaşında internette başlatılacak imza kampanyasının adı “Özür diliyorum.” Kampanya metninde “1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felaket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkar edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum” yazıyor.

G.saray Ünv.den Prof.İnsel, kampanyayı tarihi sorumluluk karşısında bireysel bir tavır olarak tanımlıyor.İnsel “Resmi politikadan bağımsız olarak biz yurttaşların Türkiye tarihi ile ilgili görüşlerini beyan hakkı var. Kampanyayı bir politika malzemesine dönüştürmemek gerekir”diyerek öncülük te sözlerini tamamlıyor.
-Şimdi sormazlarmı adama hanginiz 100 yıl önceki kayıtları okuma-tercüme etme detaylandırma ya da uluslararası bir akademik kurula inceletme yeterliliği gösterdiniz.Dahası konuya ilişkin net/somut verilere sahipseniz önce kamuaoymuzla paylaştınız mı ? sonuç aldınız mı.? Mutlak birileri çıkıp diyecektir TC aleyhine yaptığınız "Vatana ihanettir"

-Vay be............
Aydın saydığımız bir avuç insan neler başlattılar biz uyumağa devam ediyoruz.
-Ermenistan’dan özür dilemek için kolları sıvadılar/tehcir/soykırım yapıldı denecek ve özür dilenecek...YUH olsun bizim azim ve kararlılıkla yürüttüğümüz bu ammansız mücadeleye...yuh olsun bizi tarihin gerçek sayfalarındaki mücadele de yalnız bırakanlara.

-Aydın diye geçinenlerin yaptıkları Çok yalnış/aptalca hatta bir o kadar gereksiz.O Halde bu demektir ki halen sözde olan soykırımı kabulleniyoruz.Yani En ateşli savunucuları olan Saroz’u onaylıyoruz.
-Ama karşı gruptan akademisyen çoğunluk olan bizler de varız asla ve asla tasvip etmiyor/katılmıyoruz.Tehcir sonucu tesbitlerimizin de daima arkasındayız.

Fransa.Cezayir’den
Almanya..polanya/Rusya/Hollanda/İngiltere/Fransa/Avusturya’dan
-ABD...Japonya/Küba/Kore/İran/Irak’tan özür dilemeden
-Ermenistan...Azerbeycan’dan
-Irak....Kuveyt’ten
-İsrail..Filistin’den
-Suriye..Lübnan’dan
-Rusya...Gürcistandan/Osetya’dan özür dilemeden biz hangi akla hizmet özür diliyoruz.Biz karşıt Akademisyen ve Aydınlar adına hiç kimseye özürdileme hk doğmuyor.YUHHHH OLSUN ÖZÜR DİLEYENLERE.
-Eeeee yarın 2.Selimden günümüze 400 yıllık yavru Vatanımız olan Kıbrıs için de özür diler alın sizin olsun deriz...
-Sonra bu sözde aydınlara uyarsak ki bu tehlikeli bir başlangıç.G.doğuyu da alın deme cüreti göstermeyeceklerini kim temin edebilir ...
-Bu gidişe dur denmesi acil ve gerekliliktir.
.Eleştiriler & Yorumlar

:: sana yürekten katılıyorum
Gönderen: YETER ÖZHAL / , Türkiye
19 Ocak 2009
Sevgili kardeşim,bu yazdıklarına bir Türk olarak yürekten katılıyorum.2003 yılında tepemize çöken AKP iktidarıyla birlikte,ülkemizin Turgut Özal döneminde başlayan tasviye işlemine hızla devam ediliyor.Askerimizin etkiliğini bitirdiler,yurttaşlarımızın tepki gösterme hareketlerini bitirdiler,bizleri birer ruhsuz,korkak ve aciz kul pozisyonuna soktular.Körlerin bile görebileceği bir parçalanma süreci başlatıldı.DTP adı altında PKK teröristlerini Atatürk'ün kurduğu meclise soktular,bu yetmiyormuş gibi teröristler durmadan Türkiye'ye hakaretlerle,yüzyıllardan beri hayallerini kurdukları Kürdistan'ı istediklerini avaz avaz her yerde bağırıyorlar.Ülkemizin ulusal kanalında Kürtçe yayın başlatılarak Anayasa çiğnendi ve bu ulusun dilini ikiye böldüler.Ermenilerden özür dileyen bir kaç çapulcu ortaya çıkıp,bilmedikleri,haberleri bile olmayan konular hakkında ahkâm keser oldu.Ergenekon adı altında,Türklerin varoluş destanını ayaklar altına alıp,bu ülkenin gerçek aydınlarını,askerlerini cezaevine tıktılar.Aktütün'de,Dağlıca'da bir tabur askerimize kahpece pusu kuruldu,katledildi ama AKP kör,sağır,dilsiz üç maymunları oynadı.Askerimizin kafasına çuval geçirildi,AKP üç maymunları oynadı.Eğer bilinçli,aydın,okuyan,gören bir vatan sevdalısıysanız ve bu vatanı seviyorsanız tepkilerimizi bu şekilde ortaya koyarak,sandıkta bu hainlere,bölücülere cevabımızı vermemiz lazım.Yoksa,daha doğmamış çocuklarımız işgal edilmiş,parçalanmış bir ülkeye doğacak ve acılarını çocuklarımız çekecek!Nerede Kuvay-i Milliye ruhu,nerede Kurtuluş Savaşı ruhu ve NEREDE AKP'NİN RUHSUZLAŞTIRDIĞI,TEPKİSİZLEŞTİRDİĞİ,SİNDİRDİĞİ RUH???Lütfen aklı selim Türk evlatları artık uyansın!!!
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dün Tarihe Yeni Bir Not Düştük...

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Şair Akgün Akgün'e Veda
Mustafa... Beni Hatırlayınız
Dikkat/türk Bayrağı Taşımayın... Suç
Adım Ateş'ti Benim / Yahya Öğretmenim
Cumhuriyet Aşığı Tuncay Özkan/o Şimdi Ergenekon

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Adı Bendis [Şiir]
Bu Gece Çabuk Bitecek... [Şiir]
Sensizliğin Kaçıncı Yılı Be... Annem [Şiir]
Ahmet Türk'e Suç Duyurusu [Şiir]
Şair / İsyan - Da... [Şiir]
Hırsızlığın/resmi Boyutlarından... İlaç Alımlarına Dair [Şiir]
Kar / Siyah... [Şiir]
Bu Bizim Hikayemiz... A/z [Öykü]
Elektrikteki Vurgun... [İnceleme]
Gülegüle Üstad... /... Rasim Güler... [Bilimsel]


Atiye DANIŞ kimdir?

Atatürkçü/araştırmacı-yazar yayımlanmış 120 makalem/10 öykü-2 kitabım bulunmaktadır

Etkilendiği Yazarlar:
Pablo NERUDA/Nazım HİKMET/Sabahattin ALİ


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Atiye DANIŞ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.