..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Barışı bulacağız. Melekleri duyacağız, göğün elmaslarla parladığını göreceğiz. -Çehov
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İtiraflar > Nihal Ozbek
17 Ağustos 2010
Bir Aşk İstiyorum Ki!  
Nihal Ozbek
Öyle bir aşk istiyorum ki! Denizlerin içinde yol yapıp hiç yitmeyecek anlamlar taşıyıp beni göklere taşısın...


:ABGF:
Dudaklarına yapıştığımı düşlediğim biri var, nedenini bilmiyor olsam da artık ben aşkın o saf halini arzular haldeyim. Elllerim yarım kalmaktan çok usandı, benimle sonsuza kadar gidebilecek birini istiyorum. Ne olursa olsun yanındayım deyip sarılacak biri. Aşk bu sıralar herkeste rövanşta olmaya başladı, nedenini bilmiyorum ama kışa çalmadan yazın bitiminde oluyor aşkın tomurcukları saçılıyor ve alan alıp gidiyor. Belki bir yerde bitiyor; ama ben en zorunu istiyorum. Bitmeyecek sonsuza varacak, beni uzaktayken kelimeleriyle saracak, her türlü ilgilenecek, kimi zaman gidecek. Özlettirmek isteyip ardından dayanamayıp kendisi gelecek. Dudaklarımın yapıştıracağım biri, bilmiyorum bu sıralar çok film izledim belki de içinde bir yerden aşk vardı, okuduğum kitaplarda ölümler var cani cani ölümler, ben bıkıyorum artık saf ve nazlanacağım bir aşk istiyorum. Çok mu zor, orada köşede duruyor olsa ben de görmedim deyip başta geçsem ve sonra elimi eline değdirse ve ben buradayım, beni hiçbir şekilde unutma dese.... Aşka susamak bu olsa gerek, bilmiyorum hiç kimseye sarılmadım ben öyle içten bir sevgiyle, ailem ve sevdiğim dostlarım dışında... Bir sevdiğim olamadı, önledim mi gözlerimi kapatmayı mı tercih ettim. Bilmiyorum, daha küçüksün aşkı yaşıyamazsın. Zaten var mı diye sorduklarında benden çok yanımdakiler tepki verir. Gerçi o da ayrı bir dert olur başıma biliyorum; ama istiyorum. Bunca aşkın yaşandığı yerde, her şey anlamsız yollara çıkıyor. Hiç kimse gerçeği istemiyor. Anlıklara sığınıyor, belki de anlamsızca o anda bilinmeyene bürüyor. Bunu da yaptım, defalarca hata olsun diye kırılıyım aşktan bıkayım diye, nefret edip sadece kendi ellerime kalayım istedim. Ne kadar artık bir bencil olmuş olsam da ben dudaklarımı sonsuza kadar mühürleyeceğim birini istiyorum. Benim gibi olsun her türlü sarılsın kelimelerine, hatta biz aynılıkta ki farklılıkları keşfederken yaralarımızı öpücüklere boğalım. İster uzaktan olsun, ister yakından her türlü onla bir araya gelebilelim biz, o zaman yaratsın ben de yaratayım. Bir gün bizim olsun her güne boyansın. Yeter ki aşk olsun içimizde... Bu hisle uyanayım bir kere güne başlayayım onun günaydını ardından kahvaltıya hiç bıkmadan herkese anlatabileyim onu, o da beni anlatsın engel olmasın hiçbir şekilde saklanmayalım. Ben en zor aşkı istiyorum sorunsuz saf ve birbirine her an sarılıp şarkı söyleyip, anın içinde onlu haller yaratıp büyüterek yaşamak içine doğup doğurtmak isteğinde olduğum bir aşkı farketmek ve içinde bulunup yaşamak istiyorum. Tartışmalar olsun ara sıra ama orada da sarılarak biz hep tartıştıktan sonra birbirimize sarılarak barışalım diyelim. Her türlü dikenli yolda birbirimize destek olalım. Gelgitli bir sevda istemiyorum ben sonsuza gidecek her daim beni ben yapacak anlam katacak ve kattıracak bir aşk istiyorum.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bugün Ben...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bahar'a [Şiir]
Bir Tek Ben Değilim Ki! [Şiir]
Yalnızlığın İçinden [Şiir]
Büyüdük Mü Hiç Büyünür Mü? Sadece Sandık [Şiir]
Aşkın İçine Girmek [Şiir]
Gözlerini Atmak İstiyorum [Şiir]
Suretimde Çizgiler [Şiir]
Benim Sevgim Değişemeyen Döngüm. [Şiir]
Geceden Sabaha Dönen Günden Çalıntı [Öykü]
Dönüşümün Değişimden Gelen Umudun Sönüşünde ki Işık [Eleştiri]


Nihal Ozbek kimdir?

Hayatın anlamı içinde oradan oraya yol alıp bir yere varamadan ilerlediğini sanıp umudun içine yönelen bir anlam arayanım.

Etkilendiği Yazarlar:
Aziz Nesin, Behçet Necatigil, Canan Tan, Victor Hugo, Vc Andrews, Elif Şafak vb


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Nihal Ozbek, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.