..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir kış sonsuza dek sürmüyor, hiçbir ilkbahar uğramadan geçmiyor. -Hal Borland
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > osman tatlı
18 Nisan 2012
Ruh Eşim  
osman tatlı
Öpmenin ve öpülmenin ne olduğunun senden öğrenmenin hayaliyle yanıp tutuşuyordum. Ne bir özenti ne bir hevesle hareket ettim. Kendimi sana saklamanın mutluğunu tatmayı ve yaşamayı bekliyordum.


:ACIA:
Ruh Eşim
Öncesi,

Bana ait bir parçamın, kocaman bir parçamın arayışındayken sürekli kalbim seni anıyordu. Zihnim hep senin yokluğunla meşguldü. Ama sen bir yere gizlenmiş benden habersiz, beni ararken yollarımızın bir an önce kesişmesi için dualar ediyordum. Ama yoktun. Yokluğun içimi parçalıyordu. Günlük hayat sensiz sessizliğe bürünmüş, bana küsmüştü. Ondan olsa gerek sarhoş bir uyku haliyle etrafta gözlerim seni arıyordu. Ama yoktun işte. Olman için çırpınırken, senin yokluğun kalbime mızrak gibi deliyordu. Acı dayanılmaz bir hal alıyor. Acılardan kendimden geçiyordum.

Sensizlik, ne istediğimi bilmez bir hale getirmişti beni. Sensizlik benim yokluğum, hiçliğim demekti. Yarım olmak, yarım yaşamak yürek acısını tarifsiz işkencesi idi. Beni bulmak, kendimi bulmam demekti. Sen yokken ben nasıl gülebilirdim. Hayattan nasıl zevk alabilirdim. Kalbim nasıl sevinçle dolup taşabilirdi. Sensiz zaman nasıl hızlı ilerleyebilirdi.

Sensiz baharın ne anlamı olabilirdi. Yazın kuraklığı sen yokluğunla çöle dönerken, kışın suların altında boğulmamak ancak senin bir yerlerdeki varlığının tesellisi engel oluyordu. Mevsimler sensizlikten artık renkleri koyulaşıyordu. İyimserlik karamsarlığa, umut çaresizliğe dönüşüyordu.

Beni tek ayak üzerinde de olsa zorla yaşama iten varlığının kokusu idi. Kokunun hayatımı kuşatmıştı. Ama adını koyamıyordu. Zorlanıyordum sensiz hayatta tutunmaktan. Ancak kokun pamuk ipliğine dönüşen hayat ipinin üzerinde yürümemi sağlayan. Ah şu dünyalara beden kokun hiç bitmesin diye dünyaları verirdim. Kokun yaşam kaynağım idi. Sen yoktun olsun, kokun vardı ya. Böylece karanlığın, aydınlığa dönüşme umudu belirdi.

Ah, ruh eşim! Neredesin diye sayıklamaktan uykular bana haram oldu. Nerdesin, neden gelmiyorsun diye kendime sormak, cevap bulamamaktan kafayı yiyecek oluyordum. Ya duyguların isyanı, kalbin feryadının yeri göğü inletircesine atışları bir görmeni, hissetmeni ne kadar çok arzuladığımı bilemesin. Sana ait bir varlığı bilmeni istemek, sana ait olduğumu ispatlayacaktı.

Gözyaşlarım sensizlik okyanusuna dönüştü. Kalbimin akıttığı hüzün dolu yaşların tarifini bile yapamıyorum. Kalbimin sessiz gözyaşlarını görmeni isterdim. Gözler uyuya dalsa da inan kalbim uyku nedir bilmiyordu.

Uzaklarda ya da yanımda olmayışın hayatımı alt üst etse de, kalbimin kapılarını çalanlara iltifat etmedim. Kapıyı aralıklı bile bırakmadım. Kapıyı çalmaya gelenlerde kokunu bulamıyordum. Kokun bile sinmemişti gelenlere.

Öpmenin ve öpülmenin ne olduğunun senden öğrenmenin hayaliyle yanıp tutuşuyordum. Ne bir özenti ne bir hevesle hareket ettim. Kendimi sana saklamanın mutluğunu tatmayı ve yaşamayı bekliyordum.

Gülmeyi unutan dudaklarıma ve gözlerime tekrar hayat vermeni dört gözle bekliyordum. Dudaklarım kurudu, çorak toprağa dönüştü. Onları bakışlarınla, varlığınla can suyu oldun.


Osman Tatlı
suskunsinemayazilari@hotmail.com
www.osmantatli.com.tr
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Aşk ve Cinsellik Ayrı Şeylerdir
Cinsellik ve Din
Aşk ve Cinsellik
Aşk ve Sevgi

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yazar Kimliği
Aşk Yolculuğu
İslamda Kadına Kırbaç
Yazar Konuları Nereden Alır
Aşkın Kölesi Olmak
Yazarlık Yolunda Ara Söz
Yalnızlık Sözleri III
Soğuk Bayram
Birey Olabilme
İnsandaki Kaygı Örnekleri

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yalnızlık Sözleri I [Öykü]
Hayalim Yazar Olmak [Roman]
Hayalim Yazarlık [Roman]
Okuyorum Ama Yazamıyorum? [Roman]
Edebiyat Fakültesinde Dergi Çıkarmak [Eleştiri]
İklimler / Film Eleştirisi [Eleştiri]
120 / Film Eleştirisi [Eleştiri]
Neşeli Hayat [Eleştiri]
Üç Maymun / Film Eleştirisi [Eleştiri]
The İmam"ın Savaşı Kiminle [Eleştiri]


osman tatlı kimdir?

okuyucu ile beraber yolculuk yapmak


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © osman tatlı, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.