..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Barışı bulacağız. Melekleri duyacağız, göğün elmaslarla parladığını göreceğiz. -Çehov
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > Ahmet Sargın
31 Mayıs 2011
Yozgat Sevdası Kitabımız Çıktı  
Ahmet Sargın
Yozgat sevdası kitabımız çıktı


:AGBE:


Yozgat Sevdası başlığını bilerek kullanıyoruz. Her şeye rağmen (birilerinin beceriksizliği, birilerinin sitemine-birilerinin ihanetine ve inkarına rağmen) biz memleketimizi seviyoruz, memleketimize olan sevdamızı açık açık dillendiriyoruz.

Ağzı açılınca Yozgat’ı ve Yozgatlıyı kötüleyenlere inat biz “Yozgat Sevdası” sevdamızdır diyoruz. .Para-ikbal ve siyasi bir makam hırsımızda yoktur. Birileri bu milletin omzuna, sırtına, hatta kafasına basa basa ilerliyor, yükseliyor. Sonra Yozgat’a düşman kesiliyor. Yazık hem de çok yazık!...

“Yozgat’a dönüp bakmayacağım” diyenleri duyduk, Yozgat adını kullanmayıp Yozgatlı olmaktan utananları çok gördük. Ama biz inatla Yozgatlıyız diyoruz, demeye de devam edeceğiz. Evet Yozgat’ın kültür elçisi olmaya adayız. Kültür de, sanatta Yozgat’ı temsil etmek amacındayız. Şunu herkes gördü, en son yapılan Kültür Sanat tanıtım amacı taşıyan” Yozgat Tanıtım Günleri’nde Yozgatlı Şairler-Yazarlar gözde ekipti. Tanıtım günlerinin en aktif, en canlı, en çok hareketlilik gösteren standı Yozgat Şairler ve Yazarların standıydı. Fuarı gezen herkes buna şahit oldu.

Yozgatlı şairler-Yazarlar olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımız kanaatini taşıyorum. Hiçbir beklenti içinde olmadan, para-pul talebi yapmadan bu görevimizi başarıyla yaptığımızı düşünüyoruz.

Tek isteğimiz siyasilerin, bürokratların ve Yozgatlı yöneticilerin gözlüklerini açıp da gerçeği görmeleridir. Neden mi sitem ediyorum? İlgisizliğe sitem ediyorum. Bu denli yapılan güzel faaliyetleri görmezlikten gelenlere sitem ediyorum. Her şeyi para ve siyasi ikbal, olarak görenlere sitem ediyorum. Evet tabi ki, bu yerler, makamlar geçicidir, bunun farkında olmayanlar var. Günü gelince onlarında yakasından toplayıp her şeyi soracağımızın da bilinmesini istiyorum.

YOZGAT SEVDASI SEVDAMIZDIR

Üzerinde uzun süre çalıştığımız şiir-makale –gezi notlarını içeren “Yozgat Sevdası” başlıklı kitabımız çıktı. Tüm kitap dostlarına, Yozgatlı hemşerilerime ve Yozgat Sevdalarına ithaf olunur. İlginizi, desteğinizi beklediğimizi ifade edelim. Ne var kitabın içerisinde?

Yozgat ile ilgili şiirler var, Yozgat ve ilçeler hakkında kısa-özlü bilgiler var, Yozgat’a gelip yazı-makale-gezi yazısı yazan arkadaşlarımızın eserlerinden örnekler var. Yozgat fotoğrafları var, derneğimizin çalışanları ile ilgili yazılar var… Kısacası Yozgatlı Şairler Yazarlar Derneğinin çalışmalarını içeren bilgiler var.

Kitabın adını neden” Yozgat Sevdası” koyduk onu da izah edelim.
Derneğimizi kurduğumuzda Yozgat’ın tanıtımına yardımcı olacağımızı belirtmiştik. Çalışmalarımızı kültür ve sanat programlarına yoğunlaştırdık. Görüştüğümüz, davet ettiğimiz ve programlara katıldığımız çalışmalarda güzel bir Yozgat dostluğu kurduk. Onların bu güzel duygularını şiirle-yazıyla bize ulaştırdıklarını gördük. İstedik ki bu yazılanlar zayi olmasın, onları bir eserde toplayalım.

Arkadaşlarımızda bir Yozgat dostluğu görünce bu dostluk bize Yozgat Sevdasını çağrıştırdı. “Kültür Elçileri” ismini kullanmak dileğimizdi. Ancak çoğu şiirde Yozgat Sevdası işlenince bizim de bu başlığı kullanmamız zaruret kazandı. Özellikle şair-yazar Hikmet Okuyar’ın “Yozgat Sevdası” şiiri bize öncülük etti ve eserin adını “Yozgat Sevdası” değiştirdik.

Tabi ki hemşerilerimizden dostlarımızdan ricamız var. Eseri çıkarmak yetmiyor, bunun okuyucuya ulaştırılması gerekiyor. İstiyoruz ki derneklerimizin, siyasilerimizin, sivil toplum örgütlerimiz, hatta öğretmenlerimiz bize destek olsunlar. 50-100 kitap alıp kurumlara dağıtan, müşterilerine hediye eden dostlarımız bize güç katsınlar. Tüm dostlarımızdan bu ilgiyi-desteği bekliyoruz.

Emeğimiz var, alın terimiz var, duygu ve düşüncelerimiz var.
Uzunca bir süre üzerinde çalışarak bu emeği ve dostluğu kalıcı kılmak istiyoruz. Ve eserin hayırlı olmasını diliyoruz.

Yozgat’la ilgili kaynakların artması-çoğalması ve zenginleşmesi dileklerimle bana ve çalışma arkadaşlarıma yardımcı olan, eser gönderen, katkıda bulunan herkese saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.
Gönüllerine,emeklerine, yüreklerine sağlık… Yozgat Sevdasına destek ve gönül veren herkese teşekkürler…
Ahmet SARGIN
Yozgat Şairler Yazarlar Derneği BaşkanıSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
İsmail Koçakla Vuslat Yolculuğu
Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi - 2021
Şairler Tarihi Konakları Şenlendirdi
Yozgat'ta Şiir Rüzgarı Esti
Yozgat Aydıncık Kazankaya Kanyon Festivali
Yozgat Sarıkaya Şiir Etkinliği
Artvin Şiir Şöleni Muhteşemdi
2017 Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni
Simurg Ateşini Antalya da Yaktık
Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Bayan Üye Kaydı

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Git ve Yavuz Katrancı - Bozkırınoğlu
Edebiyatımızın Güçlü Kalemi Harika Ufuk
Yozgat Sorgunlu Ozan Yıldız'a Vefa Gecesi Düzenlendi
Yerköy Yeni Mahalle Merkez Camii İnşaatı
Şair Yazar M. Nihat Malkoçla Röportaj
Sevil Mıısrlıoglu - Güneşi Kurşunladık
Hataya Serinyol Şiir Dinletisi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yozgat Agahefendi İlköğretimde Yazarlık Dersi [Şiir]
Bir Selam Gönder [Şiir]
Yolun Açık Olsun [Şiir]
İçim Yanıyor! [Şiir]
Seni Seviyorum [Şiir]
Kurtlar Sofrası [Şiir]
Yaktın da Gittin [Şiir]
Özledim Seni [Şiir]
Fatma Çetin Kabadayı İle Röportaj [Roman]
Yozgat Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda Kariyer Günleri [Deneme]


Ahmet Sargın kimdir?

Emekli Öğretmen Yozgat Şairler Yazarlar Birliğ Başkanı

Etkilendiği Yazarlar:
Türk Yazarları


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Sargın, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.