..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hayal gücünün tuvalinden başka birşey değildir. -Henri David Thoreau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Hikmetullah Yetkin
9 Eylül 2013
Senden Gizlediğim Her Ne Varsa, Gizleyeceğim Kadar Yakın Olur.   
Senden gizlediğim her ne varsa, gizleyeceğim kadar yakın olur.

Hikmetullah Yetkin


Elbet bir gün çıkar içimizde isyan eden ölüm. Haykırır avazı çıktıkça… Bir sebepsiz ölümden ibaret olur her ne yaşanmışsa. Kendimizi, unutulmayan yağmurlarda saklasak da sevgisiz bırakır uzun geçen yıllar.


:HGG:
Elbet bir gün çıkar içimizde isyan eden ölüm. Haykırır avazı çıktıkça… Bir sebepsiz ölümden ibaret olur her ne yaşanmışsa. Kendimizi, unutulmayan yağmurlarda saklasak da sevgisiz bırakır uzun geçen yıllar. Bizi savurur bir benden bir bene… Belki de şarkılarda sevdik birbirimizi…

Birimiz aşk şarkılarını dudak arasına nemlendirdik. Birimizde, sorunsuz geceleri sigara dumanı arasına bırakıp gönderdik. Şuan gecenin bir deminde sarhoş bir vaziyette seni düşünüyorum. Sana söyleyemediğim onca kelimeleri ve masanın yan ucunda yatık şekilde bıraktığım sayfaların ucuna bakakalıyorum. Seni sevmek, senin olmak ve senin için yaşamak. Onca seneyi geride bırakıyoruz, onca emekleri bir nefeste yok edip gidiyoruz. İşte şuan elimdeki sigarayla seni düşünüyorum. Olurda kapıdan içeri girersin! “Merhaba… Ben geldim” dersin. İşte o gecenin ilk hatırası ben olurum. Gerekince sana beni affetmen için yalvarırım. Biliyorum şuan yanımdasın! Belki de beni benden çok seviyorsun? Bana hıçkırıklı geceleri kulağıma fısıldıyorsun? “Seni seviyorum” söylüyorsun? Bir türlü sesini duyamıyorum. Bu hırçın vakitsiz bakışlarımla... Kalbim, sana sesleniyorum gizlice. Senin adını dokuyorum kâğıdın ilk başköşesine. Hafif kıvrımlı yapıyorum isminin başucunu. Ardından başlıyor sana anlatamadığım derin maziler. Bir gecenin ortasında sessiz mırıldanıyorum bana bahşettiğin şarkıların harflerini. Ardından geliyor uzun gözyaşları. Sana yazdığım satırların üstünü örtüyor bir an. Senin benim öfkemi örttüğün gibi… Art arda geliyor sessizlik. Gün batımını emsal ediyor bana bakan görkemli güzelliğin… Dokunaklı sevdalara boğuluyor yaşananlar. İşte bir gece seni yudumluyorum içime. Her yudumda seni özlüyorum öylece. Bazen haykırıyorum. Bazen de of çekerek, bekliyorum üstü kapalı sözcükleri. Senin gelmeni istiyorum. Bana bakmanı derince izlemeni… Bir sabah oluyor, ansızın kapalı yollarda bulursun. Yine Hindistan sokaklarında kalp ateşi yakılıyor, sende belki o ateşte beni bulursun diye. Nerde kaldığını ve neler yaptığını bir bile bilse bu sokaklar, cihatta zafer kazanırcasına aydınlıkla uyanır sabahlar. Gel de beraber gidelim Türkiye’nin herhangi kahvaltı salonuna. Beraber kahvaltı yapalım. Beraber bardağımızı yudumlayalım ilk fakirin sofrasında. Kendimize ayarlayalım bugünü. Özel isimler kullanalım. Bir birimizi incitmeden aşk şarkılarını söyleyelim dudaklarımızda. Mutluluğa dair tebessümle kalkalım yarına. Bir akşam vaktinde Anadolu’nun her hangi bir ilinde soluğumuzu alalım. Seninle ve senin kalbinle her kaleme imzamızı atalım. Yine sigaramın külüyle oynuyorum ve seni ağlamaklı gözlerle düşünüyorum. Bir gün şu arkamdaki kapıyı açarsın diye, bekliyorum bacağı kırık masayla.
Hikmetullah Yetkin
   Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yön Veren Pusulam

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bu Yazıyı Bayanlar Okumasın!
Oysaki Bugün Ayın Üçü
Sisli Pencerem

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ölümün Hatrı [Şiir]
Aşk Şarabı [Şiir]
Katıksız [Şiir]
İçimde Derin Bir Soluk… [Şiir]
Kelimeler Sana Küs [Şiir]
İz Edebiyat [Şiir]
Gülşen-i Delalname [Şiir]
Var Ya... [Şiir]
En Kötüsü… [Şiir]
Neden Herşeyin Sonu Var. [Şiir]


Hikmetullah Yetkin kimdir?

ilk kitabı sessiz gecelerde suskun çığlıklar ikinci kitabıda Nevm-i aşk,Dark Devil,Saat 15

Etkilendiği Yazarlar:
Yazar


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Hikmetullah Yetkin, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.