..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan bir küçük dünyadır. (Mibres Kosmos) -Demokritos
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
19 Ağustos 2019
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi  
Osman AKTAŞ
Ben daha önceki yazımda AKP kendisinden olmayan belediye başkanlarına her türlü zorluğu çıkararak çalışmalarını engelleyip, sizi seçtiklerinizden soğutma amaçlandığını, bunu başaramadıkları takdirde de çeşitli suçlar isnat ederek yerlerine kayyum atanmasının muhtemel olduğunu yazmıştım. bugün gösteriyor ki, AKP beni yanıltmadı.


:AJF:
Ben daha önceki yazımda AKP kendisinden olmayan belediye başkanlarına her türlü zorluğu çıkararak çalışmalarını engelleyip, sizi seçtiklerinizden soğutma amaçlandığını, bunu başaramadıkları takdirde de çeşitli suçlar isnat ederek yerlerine kayyum atanmasının muhtemel olduğunu yazmıştım. Bugün gösteriyor ki, AKP beni yanıltmadı.

Bugün HDP ile kayyum atanmaya başlandı, yarın diğer partili belediye başkanları aynı akıbete uğrayabilirler. Hatta aynı akıbete uğramaları kuvvetle muhtemel görünüyor.

Hükümetin HDP belediyeleri ile kayyum atamaya başlaması da rastlantı değil; hem kendi tabanı, hem koalisyon ortağının tabanından ciddi tepki çekmemek için sağlıklı bir yol görünüyor. Ayrıca artık Kürtlerden oy çıkmayacağı veya Kürt oylarına da ihtiyaç kalmadığı kanaati de oluşmuş durumda.

Görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarının aday başvuruları sırasında kim oldukları gizlenmiş miydi? Bu adamların kimlerle beraber oldukları bilinmiyor muydu? Yoksa yine hükümet terör örgütü tarafından kandırıldı mı? İstanbul seçimleri hükümet lehinde sonuçlansaydı, bu belediye başkanlarına göz mü yumulacaktı? "Hele bir seçilsinler, nasıl olsa, yerlerine her zaman yaptığımız gibi kayyum atarız" mı diye planlandı?

Sayın Bahçeli, olaylara AKP direktifleriyle mi bakıyorsun, diye merak ediyorum? Kimi, niye kutladın? Günah mı çıkarıyorsun, örgüt üyeleri diye nitelendirilen kişilerin görevden alışına sevinerek.

Abdullah Öcalan'ın mektubu medyada okunduğunda gıkın çıkmıyordu. Niye? Birlikte olduğun kişilere oy toplama kaygın vardı, o yüzden sanıyorum.

Yeniden açılım yapılabilir, bu konuyu gündeme alabiliriz diye yapılan açıklamalarda da sesin soluğun çıkmadı. Şimdi niye birilerini kutluyorsun? Senin vatanın ve vatan aşkın AKP ile mi sınırlı Sayın Bahçeli?

Bu bozuk zihniyetle nereye kadar gideceğiz, bilemiyorum. Allah sizi toprakla mükâfatlandırsın, yoksa sizden kurtuluş yok.

20 Ağustos 19
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
"Kendi Belini Bağlayamayan Gelin Başı Bağlıyor"
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Alışılan Ölümler
Kesişen İnsanlıktan Çıkabilecekler
15 Temmuzlu Milsiz Eğitim
Ey İzmir Barosu!
Fanatik Beklentiler
Akp Hükümetlerinin Çalışmaları
Eski Senaryoya Yeni Aktörler
Halka Karşı Sivil Darbe

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Ülke Ki, Hırlı Hırsız Karışmış
Sağıra Türkü Dinletme Köre Ülke Güzeli Seçtirme
Yazlık Sinemadan Kışlık Düşlere
Medya: Termik Yalan Santralı
Şükre Dair
Yurttaşlarıma Açık Telkin
Düzenbaza Hile Bekçisi
30 Ağustos Zafer Bayramı
Asaletten Uzaklara Adalet
İçimizdeki Mustafa Kemal

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Aşk da Bir Feraset Olmalı [Deneme]
"Sevme Sanatı" [Deneme]
Hasar Tespit Raporu [Deneme]
Sabahattin Ali [Deneme]
Alın Yazıları - Mekân Düşüncesi [Deneme]
Bir Tutkudur Şiir [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Osman AKTAŞ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.