..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sevmek bir başkasının yaşamını yaşamaktır. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye > Agathon
2 Mayıs 2005
Toplumsal Sorunumuz Ne?  
Agathon
.....Türkiye'nin ne KÜRT, ne ERMENİ, ne TÜRBAN, ne ÖZGÜRLÜK, ne AB, ne ABD, ne de Kimlik sorunu yoktur..!


:AFJB:
Son zamanlarda ülkemizin üzerine oynanan oyunlar git gide artıyor. Bilinçli kesimler bunların oyun olduğunu ve hatta halkı 2 ye değil 3'e 4'e bölme amacını güttüğünü söylüyorlar. Sorunlar rakamsal sıralamaya sığmayacak kadar yoğun ve bununla beraber etkisiz..! Çünkü, durup bakıldığında bu tuzakları herhangi bir dünya ülkesine kursalar çoktan iç savaş çıkmıştı. Demek ki, TÜRK ulusu hangi ırktan hangi dilden olursa olsun Türklüğü kabul etmişse eğer, umursamaz bir hale bürünüyor. Bu da bizim ne denli Haysiyetli, Onurlu ve Sadık olduğumuzu gösteriyor.. Peki bütün bunları her birimiz az çok biliyoruz.. Peki ya bu oyunları planlayanlar Osmanlı Devletinden Türkiye Cumhuriyetine dek her dönemde bunlara benzer planlarla saldırmaktan bıkmadı ya da bizi hala aptal ve şahsiyetsiz olarak düşünmekten sıkılmadılar.. Bu da o meşhur ülkelerin sindirimsizliği olarak her defasında yüzlerine çarpıyor.. Aslında Türkiye'nin ne KÜRT, ne ERMENİ, ne TÜRBAN, ne ÖZGÜRLÜK, ne AB, ne ABD, ne de Kimlik sorunu yoktur..!
Kürt sorunu olarak görülen tamamen PKK dayatmalı bölücülüktür. Detaylara bakıldığında Kürt kesiminin büyük bir çoğunluğu zaten Türklüğü benimsemiş ve her ne kadar yaşamsal sorunlardan rahatsız olsalar da Kimliklerinden bir şikayetleri yoktur..
Ermeni soykırımı..??? sözde soykırıma maaruz kalmış insanların hemen hemen tüm akrabaları ve yakınları şu an Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan birer yurttaşımızdır. Gerek medya da gerekse çevremde gördüklerime baktığımda büyük bir çelişkiyle karşılaşıyorum. Türk ermenileri böyle bir soykırımı kabul etmiyorlar ve eğer olmuşsa de bu Ermenistanı dahi ilgilendirmez çünkü bu bizim iç meselemizdir diyerek TÜRKİYE'nin bütünlüğünü ve kimliğini kabul etmiş olduklarını ıspatlamışlardır. Bu sözün üstüne bırakın Ermenistanı Tüm Dünyanın HADDİNİ BİLMESİ gerekir..
ve diğerleri.. Türban, Özgürlük, AB, ABD vs.. Bu sorunları çözmenin en kısa yolu ise Türklük bilincinin yeniden doğması kabul görmesi ve uygulanmasıdır.. Türban gibi önemli ve hassas bir olayı sorun olarak görmekten vazgeçip, Toplumsal Özgürlükleri ve beraberinde kişisel hak ve özgürlükleri düzenli ve adil bir şekilde uygulamaya koymak gerekir. Sonucunda ulusal bir düzelme oluşacak, bağlılık artacak ve toplum kendi kendini yönetebilecek pozisyona girecek. Kişisel Hak ve Özgürlükler kısıtlandığı sürece belli kurumların ya da şahısların güdülemesiyle oluşan tepkiler ve ayaklanmalar artacak ve kaos ülkemizden hiç eksik olmayacak!!!
AB ve ABD.. Bildiğim kadarıyla AB, ABD hakimiyetine engel olmak isteyen ülkelerin birleşmesiyle kurulmuştu.Her ne kadar yakın dönemde ticari ve sosyal bir anlam kazandırdılarsa da asıl gerçek buydu. Türkiye hükümetinin en kısa sürede referandum yaparak halkının isteklerine karşılık vermesi gerekir. Türk halkı ne ABD hakimiyetine ne de AB yalanına ihtiyaç duymuyor. Zaten bu konularda basiretsiz kalmış olan HÜKÜMETİMİZ halkının ne düşündüğünü bildiği için yabancı ülkelere mahçup olmamak adına böyle bir karar alamıyor.. Kendi acizliğinin vesikasını da halkına yaşatmaya çalışıyor..
Sonuç olarak tek gerçek MİLLİ ŞUUR'da saklı.. Son günlerde EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE GEL sözünü biraz daha anlamlaştırıp EY TÜRK TİTRE VE ÖZÜNE DÖN halinde her fırsatta söylemeye başladım.. Kanımca asıl mana bu kısa cümle de saklı..!
Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin..! Çünkü Kullarında yücelme duygusu yok...!!!!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beni Kim Susturacak..? [Şiir]
Aşk..! Tek Kelime... [Şiir]
Sen Hiç... [Şiir]
İkimizde Aynıyız [Şiir]
Tertemiz Ölebilmek... [Şiir]
Yarasa Misali... [Şiir]
Kocaman Bir Yalan... En Ufağından..! [Şiir]
Ölmeden Önce... [Şiir]
Vatandan Ayrılmak mı? [Şiir]
O da Bir Çocuktu..! [Şiir]


Agathon kimdir?

hayat. . tüm hırsızlıklarımın nedeni oldu hep. . her defasında başka bir kelime başka bir renk çaldım ondan. o renklerden mürekkep, kelimelerden ise anlam çıkarttım ve işte yazıyorum artık. . bütün çaldıklarımı ve yitirdiklerimi. .

Etkilendiği Yazarlar:
Necip Fazıl Kısakürek, Atilla İlhan, Can Yücel, Cemal Süreyya


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Agathon, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.