..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir ülke bağımsız olmadan, bağımsızlık da erdem olmadan ayakta duramaz. -Rousseau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Roman > Yazarlar Üzerine > Ömer Faruk Hüsmüllü
16 Ocak 2014
Beytullah Özilhan'dan Dört Kitap  
Ömer Faruk Hüsmüllü
Kendi Kaleminden Beytullah Özilhan:Beytullah Özilhan, 1947 Erzincan ili Tercan kazasına bağlı Osmanlının Hoğik Cumhuriyetinin Gökce köyünde doğdum. Doğum tarihim anamın yaptığı parmak hesabına göre kaydedilmiştir. Yedi çocuklu ailenin iki numarasıyım. Harf denen eğri büğrü çizgilerle ilk tanışmam köyümün toprak damlı mektebinde oldu.


:AFAB:


1-Kaval

Nerede, ne zaman kapımızı çalar aşk? Bir misafir midir yoksa? Sonsuza dek kalacak bir türkü müdür? Hiçbir zaman bilemeyiz bunları ama aşkı hep bekleriz, bir yerlerden çıksın gelsin diye.

Ve mutlaka gelir.

Aşk aynı zamanda insanın acı yanıdır. Coşkusu bile hüzünlüdür. Hele ki törelerin cirit attığı yerlerde yaşanıyorsa aşk, çaresizliktir kaçınılmazdır.

Beytullah Özilhan, ilk romanı 'Kaval'da törelerin acımasızlığında filizlenmeye çalışan aşkın yol haritasını çıkarırken birçok gerçeğe de ışık tutuyor. Herşey aşk kazansın diyedir...
(Arka Kapak)
Yazar: Beytullah Özilhan
Yayın Evi: Sone Yayınları
Boyut: 14.0x20.0
Format: Kitap
Kalite: 2. Hamur Ciltsiz
Sayfa: 279
ISBN: 9786055941246
2-Bal
Kocası İbrahim'i yıldırım çarptığında, Gülsüm ana, el kadar iki çocukla, tek başına kala kalmıştı. İbrahim de kendisi gibi yetimdi. Dünyada; candan yanacak kimseleri yoktu birbirinden başka... "Gençsin, çocukların yuvaya ver evlen, ölenle kim ölmüş ki" deseler de; Gülsüm ana "o defter kapandı" deyip, çocuklarını aç açıkta bırakmamak için, saçını süpürge, ellerini kürek yapmıştı. Dünyadan tek beklentisi, çocuklarına öksüzlüklerini hissettirmemekti. Çünkü öksüzlüğün ateşten gömlek olduğunu kendisi de iyi biliyordu. O gömleği çocuklarına giydirmemek için, onlara hem anne hem de baba olmuştu.


Stok Kodu : 9786056317354
Boyut : 145-215
Sayfa Sayısı : 319
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2013-04
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe


3-Koreli

Sonradan öğrendim ki o gece alayın yarısını arkamızda şehit bıramışız. Bu hengamede Şahin'le de birbirimizi kaybettik. Sonunda geçidi aşmıştık. Peki kurtulmuş muyduk? Nerdee! Dağlardan aşağı çekirge sürüsü gibi insan akıyordu. İt uluması gibi pis pis sesler çıkartıyorlardı. Bizim, "Allah Allah!" naralarımızla, onların ulumaları birbirine karışmıştı. İş süngüye düşecek şekilde birbirimize girdik. Gecenin karanlığında ölüm çığlıkları yankılanıyordu. Zifiri karanlıkta cesetlere basarak yürüyordum. Bir an birisinin sırtıma sırt verdiğini hissettim. O da çıldırmış gibi süngüsünü sağa sola sallıyordu. Kimdir diye dönüp bakmaya bile fırsat bulamadım. Sırt verdiğine göre bizden olmalıydı. Onunla ilgilenmeyip önüme çıkan herkese süngüyü can havliyle daldırıyordum. Kendimden geçmiştim. Gözlerim bir şey görmüyordu. Duyduklarımla hareket ediyordum. Süngüm hedefi bulduğunda tok bir ses çıkartıyordu. Sadece o sese odaklanmıştım. O ses benim için ölüm kalım sesiydi.Stok Kodu : 9786055941901
Boyut : 145-205
Sayfa Sayısı : 288
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2011-05
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe4-Dişçi
Uzak kentin sıcak insan hikayeleri.

Bazen masal sanılıp bazen gerçeğin ta kendisi olduğunu görmek şaşırtıcı, bir o kadar da sürükleyici. Küçük insanların hayata nasıl sımsıkı tutunduklarını ve aralarındaki ilişkilerin sürekliliğne dair kıyasıya bir mücadele var. Bir solukta okunan roman mı yoksa masal mı bilinmez. Hayat küçük bir adamın avucunda, tadı tuzuyla anlamlaşıyor. Yaşayan her insanın hayatı onun masalıdır. Kimisi masalının baş kahramanını başkalarına kaptırıp kendisi figüran, seyirci olurken okuma yazma bilmeyen Musa Ağa, tüm fiziki olumsuzlukları adeta eksik parmaklarıyla bir kenara itip kendi rolünün kimseye kaptırmadığının mücadelesini veriyor. Yazar bembeyaz patiskanın üzerine geleneklerin dilini, inancını ve yaşamın zorluklarını nakış gibi işlemiş. Okurken acımsı bir tat veriyor. Romanın iyi ya da kötü adamı yok. Kimi hayatı kıyısından kenarından seyrederken, kimi de Musa Ağa gibi birçok olumsuzluğu lehine çevirerek sezdirmeden intikam alıyor. Boyu kısa bir adam her şeyini kaybediyor. Parmakları eksik, ancak kendini masal kahramanı rolüne kaptırmadığı gibi asla sürünün topal koyunu da olmuyor.

Keje Elif Orhan***

Kendi Kaleminden Beytullah Özilhan:

Beytullah Özilhan, 1947 Erzincan ili Tercan kazasına bağlı Osmanlının Hoğik Cumhuriyetinin Gökce köyünde doğdum. Doğum tarihim anamın yaptığı parmak hesabına göre kaydedilmiştir. Yedi çocuklu ailenin iki numarasıyım. Harf denen eğri büğrü çizgilerle ilk tanışmam köyümün toprak damlı mektebinde oldu. Babam bütün imkânlarını kullanıp iki yılda Tercan’daki taş mektepte okuttu. Babamın istediği, omzu yıldızlı subay olmamdı. İmkânsızlıklardan dolayı babamın omzu yıldızlı subay olma hayelleri bir anda buharlaşıp uçtu. 1960’ta taşı toprağı altın denen İstanbul’a geldim. Çeşitli işlerde çalışıp emekli olana kadar her duyarlı insan gibi çok da bedel ödedim. Beş kızım, dört torunum var. Halen İstanbul’da ikamaet etmekteyim.

***

Yazarın Kitaplarının Temin Edilebileceği adresler:
http://www.pandora.com.tr/urun/disci/316996
http://www.kitapstore.com/Magaza/Kisi/Liste/42565/Beytullah-Ozilhan/
http://www.kitapadresi.com/beytullah-ozilhan-w15001.html
http://kitap.antoloji.com/beytullah-ozilhan/
http://www.kitapvitrini.com/beytullah-ozilhan-w48710.htmlSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yazarlar üzerine kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ömer Seyfettin Eserlerini Nasıl Yazardı?

Yazarın roman ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ücretsiz Kitap Dağıtabileceğim İstanbul’da Bir Mekan Arıyorum
Bir Edebiyatçı Gözüyle Mağaranın Kamburu - Yorum: 4
Bir Felsefeci’nin Kaleminden Mağaranın Kamburu – Yorum: 6
Memleketimin Delileri - 2
Memleketimin Delileri - 1
Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 35 Son Bölüm
Bir Romanın Anatomisi: Mağaranın Kamburu
Mağaranın Kamburu
Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 34
Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 33

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Siyasi Taşlama: Neşezâde - 2 [Şiir]
Siyasi Taşlama: Karamsarzâde [Şiir]
Kusurî"den Tırtıklama [Şiir]
Zam Zam Zam... [Şiir]
Yoklar ve Varlar [Şiir]
Tırtıklama (Kazak Abdal'dan) [Şiir]
İstanbul,sana Âşık Bu Kul [Şiir]
Âşık Dertli"den Tırtıklama [Şiir]
Namuslu Karaborsacı [Şiir]
Dostlarım [Şiir]


Ömer Faruk Hüsmüllü kimdir?

Uzun süre Oruç Yıldırım adını kullanarak çeşitli forumlara yazı yazdım. İddiasız iki romanım var. Çok sayıda siyasi içerikli yazıya ve biraz da denemelere sahibim. Emekli bir felsefe öğretmeniyim. Yazmaya çalışan her kişiye büyük bir saygım var. Çünkü yazılan her satır ömürden verilen bir parçadır.

Etkilendiği Yazarlar:
Az veya çok okuduğum tüm yazarlardan etkilenirim.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ömer Faruk Hüsmüllü, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.