..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşık olmayan âdem / Benzer yemişsiz ağaca. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > İnceleme > Türkiye > Ahmet Zeytinci
24 Ocak 2019
En Güzeli Nerede  
Ahmet Zeytinci
En güzel çocuk kim de? Böyle bir soru da çok saçma, en güzel çocuk herkesin kendi çocuğu, üstüne daha laf söylenecek bir söz yok. En güzel gocuk kim de peki? Onu da kim yaptıysa onda... En gıcık kim de hadi bunu da bilin bakalım? Benim arkadaşım vardı palavracı Rükrullah... Tabi canım burada ki kod adı aslında, gerçek adını yazsam tesadüfen okur da sonra bana darılır belki de mahkemeye bile verir belli mi olur?


:IEJ:
En güzel hamburgerler Sam Amca'da, hadi Espresso da Govanni Amca'da, Çikolatalarda İsviçre'de daha ne olsun? Bankacılık da biz de imiş... Bunu kim saptamış? Bankacılar mı, hamburgerciler mi, Espressocular mı, Çikolatacılar mı? Daha da çeşitlendiririz... En güzel uzo rakısı Yunanistan'da... En güzel salam Macaristan'da tabi tabi Macar Salamı o da...


En güzel çocuk kim de? Böyle bir soru da çok saçma, en güzel çocuk herkesin kendi çocuğu, üstüne daha laf söylenecek bir söz yok. En güzel gocuk kim de peki? Onu da kim yaptıysa onda... En gıcık kim de hadi bunu da bilin bakalım? Benim arkadaşım vardı palavracı Rükrullah... Tabi canım burada ki kod adı aslında, gerçek adını yazsam tesadüfen okur da sonra bana darılır belki de mahkemeye bile verir belli mi olur?


En güzel, güzel kim peki? Oooooh her ülke de var bir dolu güzel... Güzellik yarışması da neymiş? Güzelleri yarıştırmaya gerek var mı? Hem ne demiş atalarımız? ''Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca.'' Benim olmayan güzel Kainat Güzeli de olsa bana faydası yok. Olimpiyat çirkini olsa ben sevdiysem onu, o bana güzel...


En güzel hamburgerlerin Sam Amca'da olmasının Sam Amca'ya faydası nedir, zararı nedir? Zararı belli toplumda bir sürü obezite dolu insan... Eee, doktorlar nasıl para kazanacak, spor salonları nasıl para kazanacak, diyetisyenler nasıl para kazanacak? Aç mı kalsınlar? Faydası da hamburgerciyi zengin etmek...


Çikolataların en güzeli de İsviçre'de imiş. Olsun bizde de var güzel çikolatalar, hem de ne çikolata... Öyle bir arttırır ki vücudunuzda ki seretonini, siz bile şaşar kalırsınız... Çikolata renkli futbolcularımız var hem futbol hem de basketbol liglerimizde... Onlarda arttırıyor hem bayanlarımızın hem de erkeklerimizin seretononini...


Siz takmayın kafanıza en güzel meselesini... Her konuda ''Gönül kimi severse güzel odur.'' Ben severim de hamburgeri başkası da nefret eder... Çikolatayı çoğunluk seviyorsa da sevmeyenlere de boynumuz kıldan ince... Aslında en güzeli ne biliyor musunuz? Birbirimizi hiç bir çıkar ve menfaat gözetmeden sevmek, sevmek yine sevmek... Hepinize en derin sevgi ve saygılar...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın türkiye kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hey Gidi Gençlik Parkı
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 3 -

Yazarın İnceleme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Başımdan Geçenleri Yazıyorum
Sadece 8 Mart İle Yetinmeyin
Gorbi de Gitti
Ağırlaştırılmış Muhabbet
Ne İlginç Günler Var Dünyada Bir Bilseniz - 2 -
C Muhabbetleri
Orta Tuzlu Türk Kahvesi
Justin Bıeber Nasıl Yürür
Asıl Yetenek Kim
Bir Mısra Sizden Bir Mısra Bizden Kampanyası

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
İçinden Geliyorsa [Şiir]
Kıymayın Şehrin Sokakalarına [Şiir]
Sabahın 6. 30'un da [Şiir]
Ben Bunları Düşündükçe [Şiir]
Unutmayın Beni Dağlarım [Şiir]
- Kör - [Şiir]
Ta Âdem'e Gidersen Akrabayız Dostlarım [Şiir]
Yetmedi mi Orta Doğu [Şiir]
Unutmadık Seni Ahmet Hoca [Şiir]
Derde Düşünce Şair [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Zeytinci, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.