..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir dost nedir? Öteki ben. -Zenon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Toplum > Ahmet Zeytinci
24 Nisan 2021
Asfalt Ağlatma Yarışması  
Ahmet Zeytinci
Evet karşılıklı geniş bir pistte şimdi her ikisi de asfaltı ağlatacaklar, bakalım bu ağlayan asfaltlarda ne kadar hasar oluşacak. Ha bir de şu var tabi kazık attıkla.... yani pardon ne kazığı yahu yanlış söyledim hizmet ettikleri vatandaşlarda asfaltlar ağlarken, ne kadar ağlayacaklar... Hadi ağladılar ağlamaya da başlarını duvarlara da vuracaklar mı, bir de ona bakmak lazım..


:BFH:
Aman, aman hele de şu mübarek ramazan ayında kimseler ağlamasında ağlatmasında diyorsanız, deyin, yine de bu ağlatma başka ağlatma. Asfalt Ağlatma Yarışması. Yarışmacılarımızın isimlerini söyleyince zaten her ikisini de hemen tanıyacaksınız. Sıkı durun şimdi açıklıyorum isimlerini...Bir tarafta son model Porsche Arabası ile Tosuncuğumuz ki siz onu Çiftlik Bankta inekleri sağarken tanımıştınız. Diğer tarafta da yine son model Mercedes Arabası ile yeni asfalt ağlatıcılarımızdan Faruk Fatih Kardeşimiz, her ne kadar kardeşimiz olmasa da biz ona kardeş diyelim de alınmasın...Evet karşılıklı geniş bir pistte şimdi her ikisi de asfaltı ağlatacaklar, bakalım bu ağlayan asfaltlarda ne kadar hasar oluşacak. Ha bir de şu var tabi kazık attıkla.... yani pardon ne kazığı yahu yanlış söyledim hizmet ettikleri vatandaşlarda asfaltlar ağlarken, ne kadar ağlayacaklar... Hadi ağladılar ağlamaya da başlarını duvarlara da vuracaklar mı, bir de ona bakmak lazım...İlk önce Tosuncuğumuz geliyor piste... Arabaya bir gaz veriyor önce vınnnnnnnnnnn vınnnnnnnnn diye her taraf duman oluyor, tıpkı duman ettikleri insanlar gibi. Bir topukluyor ki sormayın gitsin. İnanamıyorum, inanamıyorum asfalt resmen ağladı yahu! Anası ağlayan yatırımcılar gibi olmasa da yine de o ağlamalara yakın diyebiliriz...Tabi kenarda duran mini etekli pıtırcıklarda asfalt ağlatan ve yatırımcıların anasını ağlatan Tosuncuğumuza yüz üzerinden yüz puan veriyorlar... Diğer taraftan kenarda bütün hazırlıklarını tamamlayan Faruk Fatih yarışmacımız da yan gözle Tosuncuğa bakıp ''O asfaltı ağlatırsa ben de daha iyi bir şekilde ağlatırım hatta hodri meydan, olmadı Kızıl Meydan.'' deyip arabasına gaz veriyor...Faruk da bir topukluyor, hem de öyle hızlı topukluyor ki geride kalan herkes duman içinde kalıp öhö öhö öhö ve hatta bir kaç kere daha öhöööhhhöööööööööö diyerek, neredeyse kusacak duruma geliyor. O kadar hızlı kullanıyor ki araba bir an da Arnavutluk sınırlarında görünüyor. İnanılır gibi değil, bu resmen bir asfalt ağlatma ve milletin anasını ağlatma rekoru. Ağlamak istiyorum ben de dostlar. Rekor için değil canım, merak etmeyin, geride kalanlar için, geride kalanlar için...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yuvayı Dişi Kuş Yapar Hangi Kuş Yıkar
Artvin'e Ne Büyük Gurur Siz de Görmeden Ölmeyin
Bazı Şeyleri Okuyarak Bazı Şeyleri de Yaşayarak Öğrenirsin
Kan Kan ile Yıkanmaz
Baksana Yiğidi Kılıç Kesmiyormuş Abi
Topluma Kültür Adına Bir Şey Veremediğiniz Zaman
Neleriyle Meşhurlarmış
Ah Rambo Ah Ne de Aslandın Ne de Kaplandın
Benim de İçimden Neler Geçiyor
Dünya Dönüyorsa Ben Niye Duruyorum

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sen Mutluluğun Karikatürünü Çize Bilir misin Abuzittin
Onbir Ayın Sultanı Ramazanı Uğurlarken
Ayrı Dünyaların İnsanlar Değilse de Ayrı Dizilerin İnsanları Onlar
İş Değiştiriyorum Dostlar
En Çok Kim Yaşar
Ablamdan Mesaj Gelmiş
Kendi Canavarınızı Kendiniz Yaratın
Bana Çıkamazsa Ne Yaparım
Sigaranın ve İçkinin Faydaları
İlkokula Başlayan Mini Mini Birlere

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Aşkın Güzelliği Bizle [Şiir]
Bebekler Ölmesin Bir Daha [Şiir]
Dışarıda Bir Yağmur Bir Yağmur [Şiir]
Var Mısın [Şiir]
Ben Yitip Gittiğimde [Şiir]
İçimde Şehirler Boğulur [Şiir]
Kırık Cam ve Kediler [Şiir]
Benim Canım Gönlümün Baharı [Şiir]
Aşk Böyle Bir Şey İşte [Şiir]
Biz Türküler Söylediğimizde [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.