..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Küle değil, ateşe üflemelidir." -Divanü Lügat-it Türk, Savlar
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > İnceleme > Söyleşi > Ahmet Zeytinci
14 Haziran 2021
Daha Öncede Söyledik Gazla Olmuyor Bu İşler  
Ahmet Zeytinci
Bir futbol maçında, hem de Roma'da İtalyanlar ile oynarken Roma'yı niye yakalım arkadaşlar? Biz salak mıyız bu kadar? Gaz verilir de, böyle de olmaz bu işler... Uçakla Roma'ya indiniz, gidin adamlara ''Oğlum biz Roma'yı yakmaya geldik hem de çıra gibi. Yanımızda benzin gaz yağı, çıra, odun, bilumum aleteler var.'' deyin, deyin de adamlarda, hem kıçıyla gülsün, hem de ''Saf mısınız salak mısınız, sadece bir futbol maçı yapacağız ne bu havalar?'' desinler...


:AEA:
Hepinizin malumu Avrupa Futbol Şampiyonası çeşitli Avrupa Şehirlerinde devam ediyor son hızla. Daha önce de defalarca söyledik, görsel ve yazılı basında ki arkadaşlarımıza, gaz ile olmuyor bu işler. İtalya Maçından önce gazetelerin başlıklarına bakın ''Haydi efeler Roma'yı yak da gel vur kır parçala.'' Ya siz hastasınız ya da biz anlama özürlüyüz...Bir futbol maçında, hem de Roma'da İtalyanlar ile oynarken Roma'yı niye yakalım arkadaşlar? Biz salak mıyız bu kadar? Gaz verilir de, böyle de olmaz bu işler... Uçakla Roma'ya indiniz, gidin adamlara ''Oğlum biz Roma'yı yakmaya geldik hem de çıra gibi. Yanımızda benzin gaz yağı, çıra, odun, bilumum aleteler var.'' deyin, deyin de adamlarda, hem kıçıyla gülsün, hem de ''Saf mısınız salak mısınız, sadece bir futbol maçı yapacağız ne bu havalar?'' desinler...Televizyonlara bakın o da başka bir alem. Mehter Marşı ile millilere ve halka güya hem moral hem de gaz vermeye çalışıyorlar. Bu işler sahaya terini akıtmakla olur, mehter marşı ile, ya da Dağ Başını Duman almış ile olmaz. Daha önce de defalarca söyledik de anlayan kim?Bir kere Avrupa da UEFA Şampiyonu olan Galatasaray Avrupa Fatihi oluyor, beş on defa Avrupa'da kupa kaldıran İspanyol, İtalyan, Alman, İngiliz takımları hiç böyle tezahüratlara ufacık da olsa prim vermiyorlar, tevazuu elden bırakmıyorlar...Bizim topçularda havalar bin beş yüz. Bir çokları İngiltere'de, Almanya'da, İtalya'da top koşturuyor tabi hava atmak hakları çocukların. İyi de hava ile cıva ile de olmuyor bu işler. Yuroları cebe indir, milli takımda başarı nanay.Seneler önce çok kolay yendiğimiz, küçük ülkelerin takımları bile bir aşama kaydettiler, iyi sonuçlar alıyorlar, biz de hala yirmi yıl önceki Galatasaray'ın UEFA şampiyonluğunu, milli takımın on sekiz sene önce ki dünya üçüncülüğünü, bir de altmış sene önce ki 3-1 lik Macaristan galibiyetini konuşur konuşur dururuz. İleriye bakmamız, bu kısır döngüyü kırmamız lazım...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın söyleşi kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bu Patagonya'nın Patagonyalı'ların Bizden Çektiği Nedir
Yangında İlk Kimleri Kurtarmalı
Yüzlerce Kelebek Sabah Sabah
Yine Pitbull Dehşeti
Babanın Gölgesi Ananın Duası
İpin Ucunu Kaçırmak İstemiyorsanız
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 5 -
Yer Çekimi Kanunu
Yüreğinin Götürdüğü Yere Git de Pandemi Var Birader
Kaşıntıya Göre Muamele

Yazarın İnceleme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Muhabbetlerimizin Katili Televizyon
Kişi Başına Düşen Milli Gelinimiz Hayli Arttı
Eskiden Başımıza Sadece Taş Yağardı
Ağaçta Kalan Kedileri Kurtarma Operasyonları
Akıl Tutulması Nasıl Oluyor
Hey Gidi Gençlik Parkı
Yırttık Billahi Köşe Oluruz Artık
Veresiye Defterleri Ölmesin
Yeter Artık Gına Geldi Televizyon Programlarından
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 6 -

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Umut Hep Var Aslında [Şiir]
Şairler Ülkenizin Vicdanısınız [Şiir]
Dışarıda Bir Yağmur Bir Yağmur [Şiir]
Var Mısın [Şiir]
Ben Yitip Gittiğimde [Şiir]
Benim Canım Gönlümün Baharı [Şiir]
Aşk Böyle Bir Şey İşte [Şiir]
Bebekler Ölmesin Bir Daha [Şiir]
İçimde Şehirler Boğulur [Şiir]
Sudur Benim Özüm [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.