..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Pek çok doktorun yardımı ile ölüyorum. -Büyük İskender
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
16 Kasım 2022
Gölgem ile Muhabbet  
Ahmet Zeytinci
Sana bir şey itiraf edeyim mi, her yerde peşimdesin peşimde olmaya da hiç de sesin soluğun çıkmıyor. Benim laflarıma maydanoz olmuyorsun bazı ukala arkadaşlarım gibi, işte bu ziyadesi ile hoşuma gidiyor. Ben de senin üstüne basmamaya çalışıyorum, büyük gayret gösteriyorum bunun için inan ki... Hoş üstüne bassam bile gıkın çıkmıyor asla...


:AEF:
Oy, oy, oy!Sayın Gölge seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun. Sevmesem seni böyle çanta gibi yanımda taşımaktan vazgeçerdim. Hoş ben vazgeçsem de sen benden asla vazgeçmeyeceksin, bunu da biliyorum. İyi ki varsın, uzanıp kısalsan da zaman zaman iyi ki takibindeyim...Sana bir şey itiraf edeyim mi, her yerde peşimdesin peşimde olmaya da hiç de sesin soluğun çıkmıyor. Benim laflarıma maydanoz olmuyorsun bazı ukala arkadaşlarım gibi, işte bu ziyadesi ile hoşuma gidiyor. Ben de senin üstüne basmamaya çalışıyorum, büyük gayret gösteriyorum bunun için inan ki... Hoş üstüne bassam bile gıkın çıkmıyor asla...Ben o Diyojen'in söylediği veciz cümle ''Gölge etme başka ihsan istemem.'' lafını bazı zamanlar söylesem de kimilerine, kimi zaman da hiç haz etmem o cümleden. Gölge etmek de lazım, gerekli olduğu yerde insan sevdiklerine değil mi? Çocuklarım, benim onlara gölge ettiği mi bilmeli mesela, o zaman bana olan saygı ve sevgileri daha da artacaktır eminim ki... Bayrağımın gölgesi her zaman lazım benim yurdumun insanlarına... Bazı siyasilerin ise ne kendi cisimleri ne de gölgelerine gerek yok, unutulup gidecekler zaten bir müddet sonra...Ah be gölgem ah! Güneş kayboldu mu sen de bakıyorum ufak ufak volta alıyorsun yanımdan. Çok arıyorum seni geceleri... Anlıyorum sen de benim ile yoruluyorsun gündüzleri, tabi geceleri dinlenmek de senin en doğal hakların arasında... Nerelere kaçıyorsun, kimler ile teşriki mesaide bulunuyorsun ben de hiç bilmiyorum, sana da sormuyorum farkında isen... Hem sorsam ne olacak, bilirim ki sır küpüsün, ağzını kimselere açmazsın...Kimi zaman spor yaptığımda basket, voleybol ya da futbol oynarken de beni hiç bırakmıyorsun. Ne güzel... Ben maçlarda heyecanlansam da sen de tık yok. Hayır bir de benim ile sen de heyecanlansan bu sefer işin içinden hiç çıkamayacağız biliyorum ki... Diliyorum ki Rabbimin gölgesi yurdumuzun üstünden hiç eksik olmasın, yoksa nice olur halimiz... Her zaman gariplere yoksullara gölge olmaya çalışalım ki belki de bu vesile ile biz de ahirette sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed sav.'in sancağı altında gölgeleniriz. Hayatımızda ki en güzel gölge de o olacaktır Allah nasip ederse tabi... Hepinize en derin sevgi ve saygılar...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sakın Sigarayı Bırakmayın
Sıfırlar Arası Muhabbet
Her Şeyin Sanatı Var Herkes Sanatkar
Ey Sevdalılar Papatyaları Rahat Bırakın Artık
Boynuzsuz Geyik Muhabbetleri
Kişi Başına Düşen Bir Şeyler
Bir Taşla Kaç Kuş Vurulur
Ali Ata Baksın Dursun
Hayat Üniversitesinin Bölümleri
Bazı Şeyleri Hasıraltı Ederken

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çocuktum Ufacıktım Top Oynadım Acıktım
Minibüs ve Otobüslerde Sağlam Kalmanın Yolları
Sizi de Ne Doktorlar Ne Mühendisler İstedi mi
Bıktık Artık
Bakışlardaki Cesaret
Şimdilerde Yeni Moda
Uzay Bu Belli Olmaz
Ne İlginç Günler Var Dünyada Bir Bilseniz
Ver Gazı Sonra Şakır Şakır Silah Sat
Soru İşareti

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Sen Benim Vatanımın Doğulu Öğretmeni [Şiir]
Şehrin En Kalabalık Caddesinde [Şiir]
Yine de Kötü Sayılmaz Günlerimiz [Şiir]
Sabahın 6. 30'un da [Şiir]
Unutmayın Beni Dağlarım [Şiir]
- Küpe - [Şiir]
Ta Âdem'e Gidersen Akrabayız Dostlarım [Şiir]
Yetmedi mi Orta Doğu [Şiir]
Kıymayın Şehrin Sokakalarına [Şiir]
Yeter ki Mert Adamdı Desinler [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Ahmet Zeytinci, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.