..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Olgular görmezden gelindikleri için var olmaya son vermiyorlar. -Huxley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
20 Aralık 2019
Dişe Dokunur Paranoyalar  
Ahmet Zeytinci
Bazen de takip edildiğiniz hissine kapılırsınız yolda arkadaşınız ile giderken. ''Bak bak şu adam dakikalardır peşimizde, biz durunca o da duruyor vitrine bakıyor ya da bakar gibi yapıyor.'' Yok beeee öyle sıradan bir insan, hem bizi niye takip etsin ki? ''Ne bileyim oğlum ben geçenlerde face de ya da twıttırda kalantor birilerin atıp tuttuydum ondan olabilir.''


:EI:
Vardır böyle toplumlarda, bir takım paranoyalar. ''Oğlum bu Ciya var ya Ciya denen çok gelişmiş ülkenin az gelişmiş örgütü, işte bu ciya hepimizi dinliyormuş.'' Dinler dinler, bütün evren babasının malı ya... ''Evet, evet, hatta ve dahi tuvalette mıçtığın boku bile analiz edip de karakter tahlili bile yapıyorlarmış oğlum adamlar, adamlarda ki tekniğe bak.''

Beni dinlemiyorlar dır kesin. Durun, durun bakayım, ama, ya dinliyorlarsa... Dinlesinler, suçlu muyum ki? Ha bir de Mossad var değil mi, onları unuttuk... Onlar adamın rüyalarına bile girip operasyon yapıyorlarmış. ''Yok devenin bale pabucu, pabucumun gizli servisi.'' Olur mu, olmaz da, olur da...

Bazen de takip edildiğiniz hissine kapılırsınız yolda arkadaşınız ile giderken. ''Bak bak şu adam dakikalardır peşimizde, biz durunca o da duruyor vitrine bakıyor ya da bakar gibi yapıyor.'' Yok beeee öyle sıradan bir insan, hem bizi niye takip etsin ki? ''Ne bileyim oğlum ben geçenlerde face de ya da twıttırda kalantor birilerin atıp tuttuydum ondan olabilir.''

Geçenlerde birileri benim arabanın sileceklerini kaldırmış oğlum. Kesin bana bir uyarı bu yukarılardan. ''Kim var oğlum yukarılarda nasırına bastığın?'' Kimsenin de ne nasırına bastım ne de ayağına ama, olabilir yani... Olmaz olmaz da demeyin... Hem de iki sileceğimi birden kaldırmış. El insaf adam hiç olmazsa bir tanesini kaldırır.

Tam eve geldim bindim asansöre, tak ikinci katta durdu asansör. Hem de iki bayanla üçüncü katta kaldık. Kim durdurmuş olabilir ki asansörü? Yok, yok bu da olmaz artık. Bunu da Ciya yaptıysa yuh artık onlara hem de kocaman yuh! Bakalım dinleme cihazı filan neresinde asansörün. Yok be, yok görünmüyor herhangi bir dinleme cihazı... Hem asansörde mi dinler, adamlar beni ev varken. Hem niye dinlesinler? Karşı casusluk teşkilatından mıyım ben?

Bunlar var ya bunlar, zaman zaman bulutlara müdahale edip yağmur yağdırıp sellere yol açıyorlarmış. Kimi zaman da deprem dalgaları oluşturuyorlarmış. Sonrada deprem olan yere malzeme götürüp içlerine dinleme cihazı koyup bütün oraları dinliyorlarmış...

Bu aralara benim oğlana takmışlar, okulda çalıştığı halde hep düşük not veriyorlarmış. Bunda da kesin o gizli hatta çok gizli örgütlerin parmağı var. ''Oğlum dedim niye zayıf not alıyorsun, Hocan ile ne var aranda niye öğrenmiyorsun bir şeyleri?'' Yaramazlık yaptık sınıfta geçen gün, Hoca bize döndü ''Örgüt müsünüz siz?'' dedi... Demek ki okullara kadar mı girdiler bunlar?

Ev de hep beraber televizyon seyrederken elektrikler kesilmesin mi... Kesilmesin tabi ki... Amerika'da Avrupa'da hiç kesilmiyor. O zaman bizim elektriklere kesin uzaydan bir yerlerden müdahale ediyorlar. Tam da Gurtlar Vadisini seyrederken. Adamlar şak şak her bir şeyi ortaya dökünce, onlarda millet izlemesin diye televizyonlara operasyon çekiyorlar... Ulaaaan tüh be sigortalar atmış sigortalar. Ben de Ciya ile Mossadın günahını aldıydım...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Üst Akıl Kimdir
Otobüs Uyumaları
Evine Dön Çok Özledik Seni
İlham Perileriniz Trafiğe Takıldıysa Gecikebilir
Transferde Hareketli Günler
Zengin Olmak İstemez Misiniz
Rakı Şişesinde Balık Durumları
Timsahların Gözyaşlarına Bakmalı
Kendinize Gelin
Bityeniklerinin Durumları Hakkında Tespitler

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Krizi Atlattığımız Zaman Yapacaklarım
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 11 -
Komik Olun Ama Ahlaksızlıkla Değil
Noel Babayı Beklerken
Birazda Fakir Edebiyatı Yapalım
İnsan Var İnsan Var
Nasıl Bir Duyarsızlıktır Bu Yazıklar Olsun
Elmanın Beni Sevmesi Şart
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 10 -
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 9 -

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bekliyoruz Bayram Beyin Yollarını [Şiir]
Adam Olacak Şiir Az Çok Belli Eder Kendini [Şiir]
Sizden Mutlusu Yoktur [Şiir]
Çanakkale Mahşeri [Şiir]
O Yıllar Geri Gelsin Diye Hayal Kuranlar [Şiir]
İlk Kurşun [Şiir]
Biz Seni Biliriz [Şiir]
Bir de Gelseydi Şu Bahar [Şiir]
Yine de Çok Kötü Değildi Yaşadıklarımız [Şiir]
Coşkun Deniz Gibi Sevdik [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ahmet Zeytinci, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.