..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Doğallık sahip olunan değil, kazanılması gereken bir erdemdir. -Cervantes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yaşam > çiğdem taş
30 Nisan 2011
Ben Seni Ana Avrat Dümdüz Sevdim  
ben herşeyimi iyi biriyken kaybettim

çiğdem taş


Ne var biliyor musun? aşk kelimeleriyle değil, küfürle geliyorum. bu da beni eşsiz bir tanrıça değil arsız bir sürtük yapıyor. olsun. netice değişmiyor. aşkın ve masumiyetin yitirilişini konuşmanın manası var mı hala. rol kesmek yerine racon keserim seni düzen düzene. çünkü ben seni ana avrat dümdüz sevdim.


:ACIE:
adı çok afili bir birahane’nin sandalyesinde oturuyordu. Yanında kadını da vardı. Kadının kafasına çakmak fırlattım. Kadını bana sövmeye kalkınca. Oda arkasından geldi. Kadını bana bağırdı. Sonra bana vurmaya kalktı ki -kadınını tuttu. Kadını kararlıydı bana vuracaktı. Vurdu. Masaya döndüm ve tek hamlede kaldırdığım bardağın dibine vurdum. Ona vuramadım. Gözlerimi doldurdum. Sonra yanımdaki adam ona vurdu. Oda yanımdaki adama.

Böyle bir şey olmadı. Sigara kullanmıyordum. Çakmağım yoktu. Böyle olsun ister miydim?

bilmiyorum.

Kafam o kadar boş ki. şimdi oradaki boşluğa ne koysam yapışır kalır diye korkuyorum. Demin bir adam gördüm. Gördüm dediysem sanal ortamda. Son günlerde gündüzleri uyuyup geceleri asosyaller gibi nette sabahlıyorum. Adam görmekte pek mümkün olmuyor. Sana benzeyenler hariç ilgimi de çekmiyorlar artık. Her neyse konu bu değildi. Adamın ağzı yüzü sana benziyordu. Sigara gibi kokuyordu. Ama saçları seninkiler kadar güzel değildi. Allah adamların kaşlarını gözlerini kirpiklerini bizimkilerden daha güzel yaratmıştı. Mahsus yapmıştı bunu.-saçmalama. dedi aslı

-senden benden daha güzel bakıyorlar yalan mı?dedim.

-doğru ya bende kadınlık bilmiyormuşum dedi Merve.Sustuk.Biri kafalarımızı birbirine tokuştursa dünyanın güzel bir yer olduğuna inanabilirdik o gece. Arka masalarda sevgililer vardı birbirlerini sevmeyen. Hayır önyargılı biri değilim. Birbirlerini sevmiyorlardı. Çoğu çocuktu. Yüzlerini göremedim. Yanlarındaki kızın boynuna gömülmüştü çoğu. Nefesleri yüzüme çarpıyordu. Fısıltılar birbirine karışıyordu. Bangır bangır bakkal müziği çalıyordu. Durduğumuz yerdeki her şey sevişmek için vardı. Yer döşemelerinin siyah beyaz dilimleri ve barın önündeki beyaz dilimin üzerine siyah uzun bacaklı bar taburesinin otutturulmasının başka bir açıklaması olamazdı. Şişelerin dizilişi, dudaklarını hafifçe aralayan insanların ağızlarından çıkan sigara dumanının havaya yükselip dağılması. Arabaların cadde üzerindeki seyiri. Şehrin ortasında yanan lanbanın dönerken ışığın gölgesine saklı egzos ve toz haleleri…

Demem o ki dünya çok seksi bir yer. Hatları öyle yuvarlak ki. Beni yargılamadan önce bir de siz altınıza alın bakın bu saçmalıklar diyarına. gerçekçi olmanın manası yoktu. hiç yoktu hemde.

İliklerden hep nefret edişim bu yüzdendi belki. Gerçektiler senden, benden.


Ne var biliyor musun? aşk kelimeleriyle değil, küfürle geliyorum. bu da beni eşsiz bir tanrıça değil arsız bir sürtük yapıyor. olsun. netice değişmiyor. aşkın ve masumiyetin yitirilişini konuşmanın manası var mı hala. rol kesmek yerine racon keserim seni düzen düzene.çünkü ben
seni ana avrat dümdüz sevdim.


çünkü ben
her şeyimi iyi biriyken kaybettim.Çiğdem TaşSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yaşam kümesinde bulunan diğer yazıları...
Efsaneye Göre Beynine Bir Zar Dikildi ve Ben Onu Deldim. Zeus Kesinlikle Böyle Olmasını İsterdi.

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hasankeyf Gibiydi Aklım Başka Bir Aklım Yoktu
En Son Kendine Varanın Götü Boklu.
Ben Kavun Likörü Kokacağım ve Her Fırsatta Seni Göt Edeceğim
Adım Hüzün Bir Demlik Şarap'a Denk
Sofia'ya Mektuplar 127
Annesini Öldüren Çocukları Asla Affetmeyeceğim
Masumsunuz Bayan
Kalple Gerçekleştirilen Her Eylem Kendini Tüketir
Sensizliğin Güncesi
Hani Herkez Ben Gibi Olsaydı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Mutlu Musun? Ben Mutluyum [Şiir]
Severdim Kırmızıyı Dudaklarım Öldürülmeden Önce [Şiir]
Rüyasın Sen Aşk Değil [Şiir]
Ben Seni Sevdim [Şiir]
Hayatımdaki İnsanlara [Şiir]
Siyah [Şiir]
03: 21 [Şiir]
Adam Oldun Mu Sevgilim? [Şiir]
Yüzümde Meleklerin Derin Parmak İzleri [Şiir]
Ne Kadar da Kadınmışım [Şiir]


çiğdem taş kimdir?

Yazdıklarım kadarım ötem yok. .


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © çiğdem taş , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.