..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Umutsuzluğa düşmeyin. -Charlie Chaplin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Nefret
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yeraltından Notlar
Ahmet Zeytinci
Şiir > Toplumcu

Nükleer pislik yayılır her yana Sam Amcanın denemesidir insanı madde yerine koymasıdır hiç iplememesidir bitki ölmüş hayvan ölmüş ya da tut ki insan ölmüş... Yeraltında not tutmaz hiç bir pislik sallar sallar durur ülkeleri parasının gücüyle... Gider Pencap’da deprem olur Hint Okyanusunda tsunami dilimize küfürler gelir Allah belanı versin Sam Amca senin de ananın .......diyesin gelir... yine de yutarsın

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Sevgi ve Nefret
21 
 Kürtlere Mektup  (osman demircan)

Söyleyin ben nereye aitim? Bir mezarda açan çiçek miyim yoksa o mezardaki ceset miyim? Yaşamayı ve ölmeyi yurt edinmişim. Söyleyin yeryüzünde hangi yürek benim için çarpar ki? Kim bana sevgiyle bakar? Kim benim için ölmek ister? Kim mezarda açan bir çiçek olmak ister?
22 
 Vasattan Aşk Çıkmaz  (osman demircan)

Kadınların aşağılandığı, tecavüze uğradığı, katledildiği bir ülkede aşk güle değil yolunmuş kaza benzer. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Kadınlara sunulan bunca armağan, ikram aslında bir tavuk fiyatınadır. Sonra kadın kaz gibi gelir. Yolunup durulan kadın, aşk yaşadığını sanır. Ardından yenilip yutulur ve lades olur. Kadınların erkek dünyasında varlıkları ya kupa kızı ya da sinek kızı gibidir.
23 
 Ey Biçare Geç Kaldın  (Sümeyye İlbak)

Ey biçare her şeye geç kaldın şimdi sesini duyurmak için kıvranıp durursun…
24 
 Adam Gibi Severim Diyenlere Kanma  (osman demircan)

A gibi severim seni. Dam ise martılarla dolar. Martılar ise özgür yanımdır benim tıpkı gelgitli denizler gibi. Martılar derin hayallere dalarken mısra kıyılarından, kelimelerle uçarım hiç güneşim olmadığın göklere ve şiir denizine. Bu yüzden adam gibi ne martı olurum ne de deniz. Oysa sen limansın suyu olmayan mavi düşlerde. Bu kandırmaca bitsin istersen, adam gibi severim diyenlere kulak asma. Ne ben senin rüzgarım olurum ne de sen soluduğum havam olursun.
25 
 (Hakemlere) Lütfen Biraz Dikkat  (Hakan Yozcu)

köy kulüplerinde durum bu. Onlar, sadece spor yapmak istiyor. Boş vakitlerini olumsuz yerlerde değil sahalarda geçirmek istiyor. Gençliği, barlardan, discolardan ve kumarhanelerden kurtarmak istiyor.
26 
 Çamur At , İzi Kalsın.  (Pelin Yenici)

İnsanlar birbirlerine karşı öyle çok söz tüketiyorlar ki , anlamlı ya da anlamsız , gerçek ya da gerçek olmayan bir samimiyetle.....
27 
 Hepimiz Türküz, Hepimiz Kıbrıslıyız  (Hakan Yozcu)

Ben de veya benim gibi 1974 sonrası Anavatan’dan gelmiş TC kökenli vatandaşlarımız da bu ülkede 40 yıldır yaşıyoruz. Ve biz de en az sizin kadar Kıbrıslıyız. 40 yıldır bu ülkede kökleşmişiz. Bu topraklara tırnaklarımızı geçirmişiz. Babalarımızı, analarımızı, aile büyüklerimizi bu topraklara vermişiz. Çocuklarımız bu topraklarda doğdu, büyüdü. En güzel gençlik yıllarımız buralarda geçti. Türkiye’ye gittiğimizde Kıbrıslı, Kıbrıs’a döndüğümüzde ise Türkiyeli olduk. Neredeyse asıl kimliğimizi unuttuk. Ama biz, kendimizi hep Kıbrıslı hissettik. Kendimizi Kıbrıslı Türk kabul ettik.
28 
 Anlaşıldı Vehpi' Nin Kerrakesi veya Eşekten Düşen Karpuz  (Mudi Beya)

Sahi siz AB olsanız , bu yapı içerisinde Türkiye’ yi içinize alır mısınız? Ya da soruyu şöyle soralım: İş deneyiminiz ve para gücünüz var; bir iş kuracaksınız; ama bir ortağınız olsun İstiyorsunuz… Bu işe atlamaya hazır; bir evli, iki yedekli, otuz çocuklu; işsiz ve mesleksiz bir de komşunuz ve ya yakınınız var! Hani, bizim AB’ cilerin tek kozu ‘ genç nüfus ve ucuz insan gücü , ya! İşte öyle… Bu komşunuz ya da yakınınız da bir çoğalmış, pir çoğalmış!...Sıradan bir futbol maçına giderken bile “ ölmeye geldik ! “ diye marş söyleyerek gidiyorlar. Şimdi ne yapacaksınız? ‘ Tam da budur , diye ortak olmaya mı karar verirsiniz ? Yoksa ‘ bu çekirge sürüsü başıma ne dertler açar, diye kara kara düşünür müsünüz? Sonunda, ‘ En iyisi küstürmeden , ilişkileri koparmadan bunların kalabalığından getir – götür işlerinde yararlanayım… İçlerinden karpuz seçer gibi seçer güzelce kullanırım diye, AB’ nin bize uyguladığı politikayı mı izlersiniz? Karar sizin.
29 
 Herkes Kuyruk Sallarken İhanete, Yalana ve Dolana, Kim Bizi İnsan Olduğuna İnandırabilir  (osman demircan)

Hep başkalarının izlerini taşırsın. Yediğin tokatlardan moraran yüzüne bakarlar, derler ki; aptalın teki işte yine dayak yedi. Bu bir iftiradır. Oysa sen sadece sevmişsindir. Tokat atanı s
30 
 Sevgiyle Bakmak Her Şeye  (Hakan Yozcu)

Gençlerin uyuşturucuya, alkole, kumara bulaşmamaları için ve bunlardan uzak kalmaları için birebir sohbetler yaptıklarını, onları telkin etmeye çalışarak, bunların zararlarını anlattıklarını söylüyor. Özellikle günümüzde bir çığ gibi herkese saran bet ofislerinden mutlaka uzak kalınması gerektiğini dile geitiriyor.
31 
 Sövgü  (çiğdem taş )

rol kesmek yerine racon keserim seni düzen düzene.
32 
 Pastanın Bütünü  (H.Deniz Hatipoğlu)

Sev gönül kırılma hemen İçinden sev haykırmadan istersen Ama sev içinde kalmasın Yüreğin kırmasın başka yüreği Sev yaratandan ötürü İster ateşe tapsın ister Allahın a Ama beş parmak gibi onları da sen gibi görerek….
33 
 Salaklar Cuntası  (osman demircan)

Bakın çevrenize selam vereceğiniz kaç kişi vardır.Bir gülümsemeyi size çok gören, hemen tokat gibi sözlerle sizi üzen onlarca insan vardır.Bir merhabanın karşılığında” Ne var!” diyen, ağız birliği etmiş salaklar cuntası vardır.Bu insanların arasında yaşamak, bir kelebeğin karınca yuvasına düşmesine benzer.Hiç insancıl değillerdir ve misafirperverlikleri ise hiç yoktur.Sadece yaptıkları saldırmaktır.
34 
 Neden İnsanlar Bunca Aşk Yaşamalarına Rağmen Hala Sevmeyi Bilmiyorlar  (osman demircan)

Seni düşündükçe Çin kadar çoğalıyor ve çoklukla sefalet yaşıyorum. Senin coğrafyana sığıbilme adına tüm Çin'i seferber ediyorum da, sen kendini yakan aktivist bir Tibetli gibi karşıma çıkıyorsun. Ah sevgili bu dünyada hep sınır sorunları ya da akıllıların bıraktığı sorunları yaşıyoruz. Oysa ben seni deli gibi seviyorum anlamıyorsun.
35 
 Seni Düşünmek Beni Hasta Eder Grip Olurum  (osman demircan)

Ben ceket sevmiyorum ki neden beni düğmeler ilgilendirsin. Senin yan bakışın, gülüşün, ellerin, bir ceketin düğmeleridir. Ben bağrımı açarken mutluluğa seni koparıp attım hayatımdan. Sanma ki üşümekteyim. Elimde avucumda senden bir şey kalmasa da, kendi nefesimle ısınmaktayım. Sen hayatımın akışında tutunduğum bir kütüktün sadece.
36 
 Gandi Ya da Tovorish Kemal  (Cahit KILIÇ)

CHP Kurultayında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu; süslü sözlerle slogan atmaktan öteye gidemeyince tekrar bunları düşündüm.
37 
 Ah Bir Ağlayabilsem  (osman demircan)

Su desem yağmur olur. Toprak desem heyelan olur. Buna rağmen gözyaşlarımla dolarım da bir türlü ağlayamam. Ah sevgili bir ağlasam, bulutlar kupkuru kalır. Ah sevgili bir ağlasam, yüreğimden sellerle sürüklenirsin, heyelanlarımın altında kalırsın.
38 
 Barış Etkinliğinde "Şair" Arif Damar Şiddeti!  (A.Yılmaz Şimşek)

Şairler ve Yazarlar çevrelerine, sahip olmak zorunda oldukları sevgi ve iyiliklerinimi dağıtmalı yoksa yazımın konusu olan sevgisizlik örneğimi olmalı.
39 
 Nazım Hikmet Gibi Düşünmek Beynimi Acıtmıştır  (osman demircan)

Benim kemiğim sevilmez. O yüzden senin gibi itler benden uzak durur. Senin bana yakın olmaman beni uyuz olmaktan korur. Zaten kancıklığını da çekemem. Salyaların ağzından akarken, seninle mum ışığında yemek yiyemem. İtliğin hayatıma ne katabilir? Boynuna zincir takıp seninle kumsalda yürüyemem. Hayatım boyunca sevilmemeyi ve düşmanlığı öğrenirken ve ben artık sevmek ve sevilmek isterken, seninle it dalaşına giremem. Sen hayat gibisin sevgili. Hayat da it gibidir ve hayat en çok korkakların peşine düşer.
40 
 Şakaydı Gerçek Oluyor!  (Polat Akyurt)

Valla şakaydı gerçek oluyor cenabetullah.
son eklenenler
Suçlu Kim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Düş Üretim Atölyesi Gerçeği
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Eylüllenmek
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Gözyaşlarına Bahane Yoktur
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
İnsan Olma Fırsatı
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Acı Aş
Yûşa Irmak
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Sevgi ve Dostluk Konferansı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
"Don" Meselesi Değil Aslolan
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Papaz Elbisesi!
Muhammed CAN
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Sevgiyle Bakmak Her Şeye
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Dokunmayın Bana
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
İnsan
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Ah Filistinli Kız
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Karşılıksız Aşk
kübranur ayan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Aşk Bir İlizyondur
Çağlar Karataş
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Ey Biçare Geç Kaldın
Sümeyye İlbak
Eleştiri > Sevgi ve Nefret

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.