..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yazar yazı yazmayı başka insanlara göre daha zor yapan insandır. -Thomas Mann
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - GAYE DİLEK GEZER
GAYE DİLEK GEZER - GAYE'NİN ÖZGÜN VE ÖZGÜR DÜNYASI.
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Leylim Ley (GAYE DİLEK GEZER) 5 Mart 2022 Anılar 

Sen bir liderin doğduğu yersin. Sen uzakların türküsü, geçmişin sesisin. Ey Kemal şehri ey! Leylim ley!

  Gelir misin Yar? (GAYE DİLEK GEZER) 5 Mart 2022 Aşk ve Romantizm 

Talan edilen binlerce sevişe inat...

  İnsanca Yaşama Hayali (İnceleme - Eleştiri) (GAYE DİLEK GEZER) 5 Mart 2022 Yazarlar ve Yapıtlar 

İnsanca yaşamak için insanca bir toplum düzeni gerekir oysa o dönemde insanca yaşamak sadece bir hayaldi

  Evlilik Kâbusu (GAYE DİLEK GEZER) 6 Mart 2022 Beklenmedik 

Mutlu bir evlilik umarken yok artık daha neler dedirtecek cinsten bir olay ve de son.

  Geliştiri (GAYE DİLEK GEZER) 6 Mart 2022 İlişkiler 

İltifata değil, ardındaki takdir asaletine, eleştiriye değil ardında yatan iyi niyete; her söze değil söyleyene ve bunu neden söylediğine, iyiliğe değil ardındaki insanlığa kısacası iyi niyetli insanlığa bakarız.

  Kadına Bakışın Kör Noktası (Kadınlar Gününe Özel) (GAYE DİLEK GEZER) 8 Mart 2022 Toplum 

Kalbimin en orta yerinde bir vaveyla! Bir an sustum, sustum sustum! Çünkü ruhum bedenime, bedenim ellerime geçmiş durumdaydı. Toplum sağırlığı, bilinç körlüğü de adına, ne dersen de işte! Bunlardı beni üzen şeyler. Beş duyu neden yetmiyordu? Ne zaman ki bu kör noktayı yıkacağız işte o günü kadınlar günü olarak kutlayacağız. Çekin ellerinizi kadının üzerinden! Rahat bırakın ki toplum düzelsin. Unutmayın ki mutlu toplumlar, mutlu kadınların yarınlarıdır. Kadınlar ki yarının analarıdır. Çekin kör algılarınızı çekin! Çekilin ki Anaların omuzlarında yükselsin toplum. Çekilin!

  Acı Duymasın Kalbin (Öldürülen Kadınlara İthafen) (GAYE DİLEK GEZER) 8 Mart 2022 Toplumcu 

Kadına uzanan eller kesilsin Sen cehalete kurban bir nefessin Köhne düşüncelerin eserisin Aydınlansın o kara zihniyetler,

  Bin Yalan Bir Doğru (Sohbet Tadında) (GAYE DİLEK GEZER) 9 Mart 2022 Yüzleşme 

Yeniden sarıldım kendime, yalanları bir bir dizdim geçmişe sonra da sımsıkı sarıldım sevginin kerametine, doğruluğun selametine ve de Allah’ın azametine. Kalbim vav, sözlerim elif oldu Söylesene ey ruhum, söylesene Kaç yalana esir olduk, bir( 1) gerçeği anlamadan? Söylesene şimdi.

  Samimiyet İstiyor İnsan (GAYE DİLEK GEZER) 10 Mart 2022 Güven ve Güvensizlik 

Samimiyet istiyor insan dili süslü, yüzü sahte gülüşlü, beyni çıkar sürüşlü insanlar görmek istemiyor. Madalyonun diğer tarafından bakacak olursak konuya bu insanlar bize ne olmamız değil ne olmamamız gerektiğini öğretiyor aslında ama yine de ders almıyor, hatalarımızın farkına dahi varamıyoruz. Bitmiyor ki hiç insanın kendisiyle kavgası bu aslında tümüyle benlik davası. Ey insan uslan, yeter kendinle kavgan.

  Affet Sevdiğim (Mizahi) (GAYE DİLEK GEZER) 13 Mart 2022 Komik 


  Sen de Unutursun (GAYE DİLEK GEZER) 16 Mart 2022 Öyküsel 


  Sevgi - Li Edebiyat (GAYE DİLEK GEZER) 16 Mart 2022 Yazarlar ve Şairler 

Meşgalemiz Edebiyat ise eğer sevgiyi ötelemek mümkün müdür? Aksine eşitlikçi ve ’’bizcil’ sevgi dolu bir selam, paylaşmaya dair nice nice güzellikler doğurur. Edebiyat da böyledir işte bambaşka dünyalarla buluşturur. Edebiyat insanlığa çok önemli bir misyon da yüklüyor peki bunun farkında mıyız? Bu eşsiz sihrin hikmetinde bizler tüm karanlıkları aydınlatıp nefretleri pekâlâ yok edebilir, sevgi ana kartlı Edebiyatla ve de edebimizle yaşama tutunabiliriz.

  Sen Çanakkale'sin (GAYE DİLEK GEZER) 18 Mart 2022 Destan 

Sen Çanakkale’sin Vatanın ruhu, nefesi Eşsiz emanetisin Tarih yazan bir milletin, Güçlü iradesisin Sen ki şehidimin aziz hatırası Son nefesisin Sen kutsal ülkü, yüce şiar Ölümsüz destan Çanakkale’sin. Çanakkale olmak, ölümü tanımaktır! Çanakkale olmak, Allah’ı anlamaktır!

  Diriliş Destanı Çanakkale (GAYE DİLEK GEZER) 18 Mart 2022 Türkiye 

Çanakkale deyince ecdadın ruhu nasıl da dile geliyor, emanetini soruyor. Unutmayalım ki onlar ölse de o ruhu hissettiğimiz ölçüde yaşayacaklardır. Bu topraklarda açan her çiçeğin onların şehit bedenlerinden fışkıran ‘’şehadet çiçekleri’’ olduğunu unutmadan bu vatana sahip çıkmalıyız. Selam sana Seyit on başı, selam sana Bigalı Memed Çavuş, Seyid Ali ve niceleri... Onlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdıran kahramanlar. Ey yeni nesil, bu şehitler bu bayrak sana bakıyor. Bu görevi üstlenecekleri bekliyor. İşte o bilinç sizsiniz. Sizsiniz o ölümsüz ruh, o eşsiz Çanakkale!

  Nokta Tutulması (GAYE DİLEK GEZER) 24 Mart 2022 Soyut 


  Ego Deneyi/mi (GAYE DİLEK GEZER) 29 Mart 2022 İlişkiler 

Merhaba özüm! Özünden kaybedenler sadece bir bedenden ibarettirler. Bizler ki yaratılmışların en yücesiyiz. Unutmayalım ki gün gelecek tüm sesler kesilecek ve biz sadece amellerimizin sesini dinleyeceğiz. En yüce ses vicdanın sesidir o öyle bir sestir ki sessizliği bile sağır eder ve kötü kişileri kendi karanlığına gömer. Dilerim ki aydınlıkların nuru bir gün tüm kötülükleri, şiddeti, nefreti, haksızlıkları ve hileyi, her şeyi gömer geriye sadece insanlığın yeniden var olduğu o güzel günler doğar ve bizler ego deneylerinin deneği değil, ego deneyimlerinin en ’’erdemli’’ yanı ve de kazananı oluruz.

  Riyakat (GAYE DİLEK GEZER) 29 Mart 2022 İş Dünyası ve Aile Yaşamı 

İnsanın şereflisi bünyesinde liyakat taşıyandır. Kelamın değerlisi ise bünyesinde liyakat barındırandır.

  Nedensiz Veda (GAYE DİLEK GEZER) 29 Mart 2022 Aşk ve Romantizm 

Gönül halatlarım çözülmüş biri bir yerde Bir tümlük bu sevda Hiçliğimin en derininde.

  Bakış Açımızın Kelam/kalem Ucu (GAYE DİLEK GEZER) 5 Nisan 2022 Toplum 

Bakış açın kadarsın, bakış açımız kadarız unutma! Ardımızda bıraktığımız ne varsa o kadar yaşamışızdır esasında. İnsanın kaderini ve sonunu tercihleri belirler. O hâlde tercih senin. İster hayrı seç ister şerri. İster kolayı seç ister gayreti. Bakış açın ki hayatın süzgeci. Yeter ki sahte olma, rolleri geç Dedim ya karar senin, istediğini seç. Haydi seç !

 

 Mottom: Gayretler bitmedikçe gayeler, GAYELER bitmedikçe gayretler bitmez. 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © GAYE DİLEK GEZER, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 28.03.2023 04:27:58