..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kürtaj sadece kendileri bir zamanlar doğmuş insanlar tarafından savunuluyor. -Ronald Reagen
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Şiir > Özlem Şiirleri > Necmettin Yalcinkaya
6 Kasım 2013
Aşkımı Irmaklara Anlattım  
aşkımı,özlem,ozan,

Necmettin Yalcinkaya:AJFD:
Yine bir edebiyat atölye çalışmamın sonuçlarını siz şiir severlerle paylaşmak istiyorum. Evlerinize konuk olacak Aşkımı Irmaklara Anlattım adlı şiir kitabım 25 yıldan beri yazdığım toplam 100 tane lirik şiirin yer aldığı bir çalışmamdır. 168 sayfadan uluşan bu ürün çeyrek asırlık göz nurumdur. Gurbette edindiğim tek servetimdir.

Şiiri hep önemsedim, özümsedim. Benim gizli dünyamdır. Kendimi ifade ettiğim bir alandır. Sıkça uğradığım ve huzur bulduğum ılık bir mekânımdır. Hayata sıkı sarılmamı ve bilgi dağarcığımın faal kalmasını sağlayan büyük enerjimdir şiir. Hüzünlü ve sevinçli günlerimde kafamdan geçenleri kaleme döktüğüm şeffaf bir mekânımdır. Gurbet özlemimdir. Umutsuzluğun umuda dönüştüğü, kötülüklerin asla giremediği ve özgürlüklerin sınır tanımadığı pırıl pırıl aydınlık saçan bir edebiyat atölyemdir şiir.Göçmenlikte yaşadığımız dil kaybı, kültür kaybı, yurt kaybı, iklim kaybı yaşamımızın aksayan en büyük bölümünü oluşturuyor. Yitik değerlerimiz zaman içerisinde özleme, acıya, bazen öfkeye dönüşüyor. Yanı dışlanıyorsanız, sayısız kayıplar yaşıyorsanız, âşık olduğunuz insana ulaşamıyorsanız, acı ve özlem çekiyorsanız, sevdiklerinizi onlarca yıl göremiyorsanız, ölenlerinizin cenaze törenlerinde bulunamıyorsanız; tam da bu ortamda şiir bir kardelen gibi varlığını gösterir. Ve insan mecrasında hayat bulur. Mısralara dökülür.

Bu kitabın dokusunu oluşturan aşkı, sevmeyi, göçü, hasreti, savaşları, yitik toplumsal değerleri şiirin imgelerine denk düşecek şekilde yoğun edebi bir incelikle işlemeye çalıştım. Haziran 2013 tarihinde Babıali Kitaplığı ( Ozan Yayıncılık’tan) çıkan Aşkımı Irmaklara Anlattım kitabımı keyifle okuyacağınıza ümit ederim.

Diğer kitaplarım

Bugüne kadar iki kitabım yayınlandı. 2007 yılında röportajlardan oluşan “İsviçre’de Türkiyeli Göçmenler" adlı kitabım Ceylan Yayınları’ndan çıkmıştı. Zira bu kitabımın genişletilmiş ve yeniden derlenmiş ikinci baskısı Şubat 2013 yılında Ozan Yayınları tarafından yayınladığını hatırlatmak isterim.

2012 yılında 14 öykünün yer aldığı “Kardeş Halkların Nazlı Çocukları” adlı kitabım Babıali Kitaplığı (Ozan Yayınları) tarafından yayımlanmıştı.

Teşekkürler

Siz değerli kitapseverlerden aldığım değerlendirmeleri önemsediğimi belirtmek isterim. Kitaplarıma gösterdiğiniz ilgi, beni fazlasıyla memnun etmiştir. Bundan böyle sizlerin değere bağlı kalarak hayat hikâyelerini severek yazmaya devam edeceğim…

Keza bugüne kadar hiçbir karşılık beklemeden, kitaplarımın tanıtımında desteğini esirgemeyen Türkiyeli sivil toplum kuruluşları ve göçmen basınına bu sorumlu davranışlarından ötürü teşekkür ederim.
Basınımızın ve kurumlarımızın bu emeğini çok ama çok önemsediğimi bir kez daha belirtmek isterim.
Çalışmalarımı yakından takip etmeleri, sahici yaklaşmaları ve yorumlamaları memnuniyet vericidir. Göçmen kurumların ve basının görevlerinden biri de göçmen edebiyatına, sanatına, politikasına, ticaretine kafa yoranları toplumla buluşmasını sağlamaktır. Yani herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

Kitaba erişim adresleri

Dağıtım: İstanbul: 2A, Alfa, Alkım, Artı, Bilgi, Cağaloğlu, D&R, Final, Paraf, Remzi, Say, Totem, Yelpaze Ankara Işık Eğitim, İmge, Kıta, Ekinoks İzmir Erdoğanlar, Gema.

İnternet erişim: www.kitapyurdu.com, www.yenisayfa.com, www.kitapnet.com, www.iskenderiye.com, www.selsus.com, www.dharma.com.tr, www.ideefixe.com

Hüseyin Can
hcan1960@hotmail.com
hueseyin.can@gmx.net

NOT: Bu sene yapılan 32 Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına Yazar Hüseyin Can da katılacağını açıkladı. Hüseyin Can yaptığı yazılı açıklamada, 9 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 11 ile 13 arası Ozan Yayınları Standında kitaplarını imzalayacak.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın özlem şiirleri kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Yanım Eksik Kalır
Alıp Getirmeli Seni Bana
Resmine Baktıkça
Bu Gece...
Geldin...
Sen Kokan İzmir Kokan
Akıp Gidiyorum

Yazarın şiir ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Göğü Kucaklamak
İnadım İnad İşte...
Susturamam
Sana Koşarken
Yapayalnız Bir Başıma
Sırası Mıydı?
Kendim ve Şiirim İçin
Acının Besmelesi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kısa Bot [Öykü]
Toprak Kokusu [Öykü]
Sahile Vuran Kelebek [Öykü]
Kömür Gözler [Öykü]
Anamdan İnciler/ Anamın Entarisi [Öykü]
Balik ve Melisa [Öykü]
Yeni Bir Gün, Yeni Bir Umuttu Onun İçin… [Öykü]
Bir Gün Mutlaka! [Öykü]
Böcek [Öykü]
Anamdan İnciler/ Topal Fayansçı [Öykü]


Necmettin Yalcinkaya kimdir?

1960Sarıkamış doğumlu. 1977-78 İzmir Namık Kemal Lisesi Edebiyat mezunu. Ozan Yayıncılıktan 12 Eylül’de Çok Güldük Netekim! Mendil Sen Kokuyordu ve Stres Bileziği ve On Çocuktuk Anı/Öykü. Çeşitli dergi ve sitelerde öykü, şiir yazarlığı. Ayrıca Edebiyatbahcesi. net sitesinin kurucu emekçisiyim. Yürüyüş, sinema, tiyatro ve olta balıkçılığı hobilerim var. Yazmayı ve okumayı seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Tolstoy,Ahmed Arif, Nazim hikmet, Cengiz aymatov,


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Necmettin Yalcinkaya, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.