..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Seviyorum, öyleyse varım. -Unamuno
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Baran Karaca
11 Mayıs 2004
Bana Yalnızlığı Anlat  
Baran Karaca
Kadın ve yaralı kalbi yavaş yavaş, ve tadını çıkarak yürüyordu İstiklal caddesini. Yanındaki adamın türlü düşünceler geçiyordu kafasından. Adam deli gibi aşıktı kadına.


:BAIJ:
Hiç ağlar mı acaba Taksimde sakız satan çocuk. Ya da gözlerinden yaş gelip, kendini yalnız hisseder mi hiç bilmem kaç yaşındaki ihtiyar, Ahmet amca? İsyan eder mi ölüp onu bu dünyada yalnız bırakan arkadaşlarının yokluğuna.
Kadın ve yaralı kalbi yavaş yavaş, ve tadını çıkarak yürüyordu İstiklal caddesini. Yanındaki adamın türlü düşünceler geçiyordu kafasından. Adam deli gibi aşıktı kadına. Kadınsa; mutlu gibi görünmeye çalışıyordu adamın yanında... Ve fakat mutsuzluğunu bir yerden sonra belli ediyordu...

Kadının biri akordiyon çalıyordu içindeki acıları dışarı vururcasına. Sevgiye aç olan bir hayat kadını, kaldırımın kenarında müşteri bekliyordu. Fakat kiminle yatsa, yatakta sevişmiyor sanki ağlıyordu bu sevgisizlik selinin içinde. Ve mendil satan çocuk, etraftakileri anlamak istercesine insanlara bakıyordu. Birden gözleri daldı mahallenin delisinin. Deli değildi aslında. Sadece etraftakiler öyle isimlendirmişlerdi.

Derken kendime sığınacak bir yer aracasına gittim o her zaman el ele gittiğimiz sahile. Her zaman oturduğumuz yere oturdum yine. Ama bu sefer yalnızdım. Aradan yıllar geçmişti sensiz oluşumda. Seni unutamamıştım! Kendi kendime kavgalar edip, sonra kendimle küs-barış olma konusunda karasız kaldım defalarca. Belki de daha yalın bir şekilde; "Yalnız" kaldım diyebilirim. İçimde düğümlenen, gözlerimden çıkacak yer arayan, ancak her nedense çıkamayan acılar besledim yıllarca sevgimin yanında. Belki de sensizliğe alışmaktı yaşadığım korku. Öyle ya; beni yalnızlıktan kurtaran kişi, hayal prensesimdin. Belki de gerçekten bir hayal ürünüydün. Hiç yaşamamıştık öyle bir sevgiyi(?).. Kadehlerde arayıp, göz yaşlarımda bulmuştum ben seni. Gözlerindeki nem kurudu mu bilmem; ama ben hala uzatmaları oynuyorum! Gelmeyeceğinin bilinci içinde, kendime her gün birbirinden saçma, birbirinden anlamsız türlü türlü yalanlar söylüyordum. İstediğim şey senin hiç gitmemendi aslında!

Başka dünyalarda buluşuruz sanıyorduk. Aradan geçen zamanın verdiği tek şey acıydı galiba. Bir de karamsar duygular. Hani bir çölün ortasındaki mezarlık gibi. Ya da birbirini aldatan iki insanın, gerçekten büyük bir meziyet yapmış olmalarının verdiği iç huzur(?). Biz hiç aldatmadık birbirimizi, hiç üzmedik. Peki neydi bizi asıl ayıran? Şiir yazmama engel olan? Şu anda, şu saatte ne yapıyorsun acaba? Hani o çok sevdiğimiz, çok eğlendiğimiz sahilde şimdi göz yaşlarımdan adını yazıyorum hayattan bezmiş kumlara. Ve her fırsatta yineliyorum; hala seni seviyorum...!

Kadın ve yaralı kalbi bir sigara yakmışlardı, sanki bütün hüzünleri sigaranın dumanında uçup gidecekmiş gibi.

.Eleştiriler & Yorumlar

:: yüreğine , aklına sağlık ;)
Gönderen: Gökşin Gülsoy / Trabzon/Türkiye
17 Ekim 2007
abim yazarda güzel olmazmı:)
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kelimelerin Anlatmaya Çalıştığı Tek Heceliler
Senden Sonram
Gerçeğe Doğru
Masal
Harf Zaiyatı
Rüzgar ve Sen

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hoş Geldiniz...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
İyiki mi Doğdum [Şiir]
Adı Nihan'dı [Şiir]
Elveda Anlatıcı [Şiir]
Şimdi Uzaklar Yanımızda [Şiir]
Hikaye ve Biz Arasındaki Döngüsel İlişki [Şiir]
Çölde Sevmek [Şiir]
Sana Kaçmak [Şiir]
Neden Yazıyorsun [Şiir]


Baran Karaca kimdir?

Korkma; Gel Karanlığa. Orada ben Varım. Yalnızlığıma, çağresizliğime gel beraber ağlayalım. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Orhan Veli Kanık, Atilla İlhan, Yılmaz Erdoğan, Ferhan Şensoy, Cem Özer


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Baran Karaca, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.