..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan gülümsemeyle gözyaşı arasında gidip gelen bir sarkaçtır. -Byron
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Ahmet Zeytinci
18 Ağustos 2021
İslam'a Bundan Daha Fazla Kötülük Olamaz  
Ahmet Zeytinci
Devletin adını tabi kendi istekleri doğrultusunda Afganistan İslam Emirliği olarak değiştirdiler. Bu daha başlangıç. Kadınlar tek başına sokağa çıkamayacak, içki sigara zaten yasak. Kırbaç cezası olacak, yakın zamanda sokaklarda görülür... İdam cezaları da haklı haksız demeden, herkesin gözü önüne gelecek.


:FG:
Afganistan'da yaşananları hepimiz biliyoruz. Ekonomiye, siyasete, devlet yönetmeye ait hiç bir bilgi birikimi olmadan yönetimi ele geçiren Taliban'ın sakallıları maalesef İslam için büyük tehlike arz ediyor. Bunun farkında olmamız lazım...

Devletin adını tabi kendi istekleri doğrultusunda Afganistan İslam Emirliği olarak değiştirdiler. Bu daha başlangıç. Kadınlar tek başına sokağa çıkamayacak, içki sigara zaten yasak. Kırbaç cezası olacak, yakın zamanda sokaklarda görülür... İdam cezaları da haklı haksız demeden, herkesin gözü önüne gelecek.

İnsanlar zulümden korktuğu için hayatlarını tehlikeye atarak, uçakların tekerleklerinde bile kaçmaya çalışıyorlar, bu kadar vahim durum. Bir insan bunu göze alıyorsa, ortada çok büyük bir zulüm var, zulüm olacak demektir. Geçmişte zaten yaptıkları ortada, bu konuda sabıkaları var...

Çok garip İslam olduğunu, Müslüman olduğunu iddia eden bu Talibanlıların en büyük gelir kaynakları uyuşturucu. En cahil Müslüman bile bilir, uyuşturucu madde kullanımı, alımı, satımı, her türlü ticareti İslam Dininde kesinlikle yasak ve günahtır. Sam Amca'nın veletleri yavaş yavaş çekiliyorlar. Doğal zenginliklerden zaten yirmi senede alacaklarını almış sömürebildikleri kadar sömürmüşlerdir, şüpheniz olmasın kesinlikle...

Burada amaç belli insanları birbirlerine kırdırmak. İşi bitti ise Sam Amca'nın Baydın Dayı'nın veletleri orada niye dursunlar ki? Tabi Taliban'ın bu çağdışı uygulamaları, bakın görün sosyal medyada ve diğer medya organlarında batılı basın ve adamlar tarafından iştahla filme alınacak ve paylaşılacak. Sonrada İslam'a, bakın işte ''Bütün Müslümanlar Böyle.'' diye de propaganda yapılacak. Plan çok açık ve net...

Sakal kesmenin bile yasak olacağı söyleniyor, nereden biliyorum, daha önce de yaptılar bunu, şimdi yine yapacaklar. En çok da kadınlara ve kız çocuklarına acıyorum. Vay hallerine... Batı batı dedikleri devletlerin zerre kılı kıpırdamıyor, kıpırdamaz da... Kendi ülkeleri güllük gülistanlık, İslam Coğrafyalarının büyük çoğunluğu ateşler içinde yanıp yıkılıyor, zenginlikleri yağmalanıyor. Bundan üç yüz sene önceki sömürgecilerle hiç farkları yok, pardon farkları var az da olsa, elbiseleri, kullandıkları arabaları biraz farklı, insanlıktan nasipsizlikleri ise hiç değişmemiş, bundan sonrada değişmeyecek beklemeyelim...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bağ Kur Emeklisi Üvey Evlat Gibi
Yapay Ticaret
Fırlatma Yapmayın
Zaman Akıp Gidiyor
Bir Memlekete İki Uzaylı Fazla Gelir
Konu İnsan Hayatı Olunca Yazmasak Olmaz
Yeter ki İradenize Sahip Olun
Hak Ödemelerinde Kredi Kartı Geçmiyor
Mega Şehir Olmaktan Çıkmış Bir Mega Köy
Senden Adam Olmaz

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Adaletin Terazisi
Tuvaletsel Durumlar
Dünyada ki Bütün Karışıklıklar Emperyalizme Yarar
Böyle Geri Zekalı Televizyon Kanallarımız Var
Kalemde Yorulur Yürekte Bazen
Vatan Satılır Hem de Çok Ucuza
Yaparsın da Nasıl Yaparsın
Yüreğimizi de Yakmayın
Bu Vahşilerin O Vahşilerden Ne Farkı Var
Alçak Dağlar Ben de Yüksekleri Babamda En Yüksekleri Dedemde

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ana Dilimiz Bizim Vatan Kadar Kutsaldır [Şiir]
Yüreğin Titreyince Niye Gidiyorsun ki [Şiir]
Zor Yakalarım Şiiri [Şiir]
Baston [Şiir]
Ay Işığı Görünce Gözbebeklerim Büyür [Şiir]
Ne Güzelsin Eylül [Şiir]
Sabah Sabah [Şiir]
Martılarda Gider Bir Gün [Şiir]
Ben Beton Yığınıyım Bundan Sonra [Şiir]
Açlık Sınırı [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.