..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek bir sevgide diğer insanın iyiliğini istersin. Romantik sevgide diğer insanı istersin. -Margaret Anderson
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Ahmet Zeytinci
28 Ağustos 2022
Bir Dokunabilseydik Keşke  
Ahmet Zeytinci
Sayın vekillerimize de dokunmak için meclis kararı gerekiyor. Dokunulmazlık kalktı mı, artık Allah ne verdiyse, mahkemelerden başlayarak, her türlü normal vatandaşta sayın vekilime dokunabiliyor. Kredi kartlarımız bile dokunmatik aslında, yani dokunmadan geçiyorsunuz kasadan, vekillerimiz olmuş çok mu? Vekillerimizin de artık bu dokunulmazlık zırhından kurtulması lazım...


:DC:
Dokunulmazlık diye bir olgu var siyasette... Biz normal vatandaşların tabi böyle bir hakkı yok. Yoldan geçen herkes ya da yakın dostlarım, arkadaşlarım, sıradan insanlar bile, bana size herhangi bir kişiye dokunabilir...Sayın vekillerimize de dokunmak için meclis kararı gerekiyor. Dokunulmazlık kalktı mı, artık Allah ne verdiyse, mahkemelerden başlayarak, her türlü normal vatandaşta sayın vekilime dokunabiliyor. Kredi kartlarımız bile dokunmatik aslında, yani dokunmadan geçiyorsunuz kasadan, vekillerimiz olmuş çok mu? Vekillerimizin de artık bu dokunulmazlık zırhından kurtulması lazım...Önce mecliste ki bürosuna telefon edip ''Sayın vekilim pazartesi, salı ya da çarşamba, perşembe yanınızdayım, size dokunmaya geliyorum müsait misiniz?'' diye randevu almanız lazım... Ola ki vekilim o saatte bana başkaları dokunacak, size başka bir gün dokundurtayım, canım benim, diyebilir, sabredip başka bir günü bekleyeceksiniz o zaman... Ya da benim dokunulmazlığım var, gel ama bir çayımı içip yollan, derse, siz de ''Sayın vekilim ben yüreğinize dokunacaktım sadece.'' deyip, zeytinyağı gibi, üste çıkabilirsiniz...Bir de bürosuna gittiğiniz zaman bayan/erkek herhangi bir vekilin, ilk önce ellerini sıkarsınız, o zamanda içinizden ''Hani dokunulmazlığınız vardı bak nasılda dokundum sana sayın vekilim.'' diye içinizden bir takım duygular geçirmeyin. Bazı vekiller karşılarındakinin düşüncelerini okuyup ''Bir daha sana dokundurtmam.'' diyerek, kapıyı gösteriyorlarmış, benden söylemesi...Bizler milletin aslı, onlar ise bize bizim vekilimiz. Bu dokunulmazlık zırhından artık kurtulmalı bizim seçip de meclise gönderdiğimiz vekillerimiz... Her gelen hükumet bize istediği kadar dokundu. Hem de ne dokunma, ne dokunma... Zam yaptılar gıkımız çıkmadı. ''Benim memurum işini bilir dediler.'' gıkımız çıkmadı. Daha neler neler ''Benzin vardı da biz mi içtik.'' dediler, yine gıkımız çıkmadı... Gelen bize dokundu, giden bize dokundu, hepsini sineye çektik. Yeter artık sayın vekiller, milletin aslı ile bizler ile bir olun ki sizlerde, bizde sizin, bizim için çalıştığınızı, bu memleketi en az bizim kadar sevdiğinizi bilelim, anlayalım...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Çok da Şeyimizdeydi
Nato'nun Beyin Ölümü Gerçekleşir İse Omurilik Soğanı ile İdare Edebilir mi
Sen Ne İşe Yararsın Ey Birleşmiş Milletler
Santimetre Desimetre Fetömetre
İki Kartal ve Dört Akbaba Beş de Karga Türkiye'ye İade Edilecek
Asgari Ücret ile Sıfır Oto Hadeee Burada

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Aşk Birlikteliği mi Yoksa
Sam Amcaya Popomla Gülüyorum
Zahmetli İşler Bunlar
Bu Yazıda Dayak Yerleştirme Bulunmaktadır
Yeni Silahların Denenmesi İçin İnsanların Ölmesi Lazım
Dünyanın En Gereksiz Bilgileri
Direk Dansı Ustalık Belgesi
Araş Nedir
Yersen Kredisi Bile Var
Vatan Hainliği Kadroları Boş Kalsın Bundan Sonra

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ayrılalı Tam On Sene Olmuş [Şiir]
Tembel Teneke Sen de [Şiir]
Yıka Tüm Benliğini Ruh Dediğin Aynada [Şiir]
Yeter ki Mert Adamdı Desinler [Şiir]
Kocaman Bir Dağdır Baba [Şiir]
Yaraları Sarma İşi [Şiir]
Onlar Yaşıyordu Biz Yazıyorduk [Şiir]
Sevap Bonusu [Şiir]
Bir Bardak Demli Çay [Şiir]
Ölümden Asla [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Zeytinci, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.