..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tarihten öğreniyoruz ki tarihten hiçbir şey öğrenmiyoruz. -Hegel
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Mucize
SENEM BUTTAN
Deneme > Sevgi ve Aşk

"Beni kazanmak o kadar kolay değildir." diyip arkasını döndü kadın. Usulca: "ben zaten kolay sevmem" dedi erkek. Ve başladı işte bir ömre sığmıyacak o mucize..❣️.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Türkiye
 Kültür ve Medeniyet  (Yûşa Irmak)

İstanbul’un Süleymaniye’sinden, Diyarbakır’ın yalçın Kale’sine, Manisa’nın Muradiye’sinden Sivas’ın Şifaiyesi’ne, Bursa’nın Yeşil Türbesi’nden Konya’nın Yeşil Kubbesi’ne kadar bütün bu toprakların üstünü en zevkli sanat âbideleri ile doluyken bu yapıtlar kimin umurunda? Bir ayfon telefon kadar kıymeti var mı acaba? Sorsak hepimiz için buralar vatan…
 Bir Başka Dünya: Hatay  (kemal düz)

tadımlık ama bir o kadar da doyumluk hatay hatıralarını da içine alan eser, hatay’a dair pek çok sır perdesini aralayarak onu birinci elden tanımamızı ve sevmemizi sağlıyor. kemal düz, bununla da yetinmiyor, kitabın sonuna eklediği tam 28 adet seçme ve değme kaynak eserle çalışmasını pekiştirerek okuru zengin ve ufuk açıcı bir okuma uğraşına davet ve teşvik ediyor.
 6. Türkoloji Buluşması  (Hakan Yozcu)

Buluşmaya yeni arkadaşlar gelmiş. Kimileri geceden, kimleri de sabahın çok erken saatlerinde burada olmuş. Hacı Donsak bunlardan biri. Hasretle kucaklaşıyoruz. “Cafer’i gördün mü?” diye soruyor. “Cafer mi geldi?” diye cevap veriyorum. Çünkü şaşkınım. Cafer, buluşmaya ilk defa geliyor. Neredeyse 30 yıl Cafer’i hiç görmedim. “İşte kahvaltı yapıyor” diyor. Hem de oturduğum masanın tam önünde. Az önce bu kişiyi görmüştüm. Ama tanımadığım için yanından geçip gitmiştim. Onu gördüğüme ne kadar da sevindim anlatamam…
 Neden Posta?  (Anıl Gökpek)

'Neden Posta gazetesini ciddiye almalıyız?' sorusudur beni harekete geçiren.
 Memleket Havası ve Köprübaşı Tv Sitesi  (M.NİHAT MALKOÇ)

Trabzon’un uzağına düşmüş bir ilçedir Köprübaşı… Gündoğan, Fidanlı, Akpınar, Yağmurlu, Koyuncular, Güneşli, Çifteköprü, Beşköy gibi yerleşim yerlerinden oluşan bu ilçede hayat gün boyu zorluklarla mücadele içerisinde geçer. Gözden ırak olsa da, gönülden ırak değildir yeşilin ve dağların koynunda uyuyan bu masal perisi… O bizim yüreğimizin merkezindedir her zaman… Bedenen oralardan uzak yaşıyor olsak da, ruhen havasını teneffüs ediyoruz bu güzel yurt köşesinin. Köprübaşı sevgisi geceleri rüyalarımızı süslüyor, efkârlı vakitlerde ise hayallerimizi… Çünkü o topraklarda yoğruldu hamurumuz. Çocukluk ve ilk gençlik anılarımızı oralarda bıraktık. Yüreğimizin bir köşesini Köprübaşı’na tahsis ettik.
 Bir Köprübaşı Sevdalısı: Ahmet Sancak  (M.NİHAT MALKOÇ)

Köprübaşı’ndan yola çıkan Ahmet Sancak, Almanya’da girişimcilikte başarı basamaklarını bir bir tırmanıp, bugün gurur duyulabilecek bir noktaya gelmiştir. Genç yaşta başarılı bir iş hayatı geçiren Ahmet Sancak, 2002 yılında medya sektörüne el atmıştır. Doğu Karadeniz bölgesini kapsayan “Karadeniz Haber” adlı bir gazete kurmuştur. 2005 yılında ise Trabzon merkezli Hüryol adlı gazeteyi yayın hayatına kazandırmıştır. 2006 yılında ise Karadeniz Haber gazetesinin adını ve içeriğini değiştirerek Taka markasına dönüştürmüştür.
 Gedikler Adlı Kitabımızın Önsözü  (kamil ali gıynaş)

Gedik, Osmanlı Devleti'nde Ahilik teşkilatının lağvedilmesinden sonra tesis edilen bir yapıdır. Yazımız Gediklerle ilgili yayımlanmış kitabımızın önsözüdür.
 Karadeniz Türklüğü  (Türk Şad Köktürk)

Türk milliyetçilerinin gündemini daima meşgûl eden “Batı’nın Türkiye’yi bölme çabaları” konusundaki tartışmalar, ulusal basın-yayının da etkisi ile çoğu zaman Avrupa Birliği ve kürtçülük üzerinde yoğunlaşıyor. Bu tartışmalar ve mücadeleler devam ederken gizlice yürütülen bir başka bölücülük faaliyeti de var ki bu, birçok insanın gözünden kaçan “Pontosçuluk”tur.
 Antakya’da Bir Çiftlik ve İzlenimler  (Mehmet Sinan Gür)

Bir balık çiftliği kurmak istiyorum.
10 
 Yeni Dünya Düzeni 'Novus Ordo Seclorum'  (YETER ÖZHAL)

Türk hükümetinin her hangi bir müdahalede bulunacağını sanmıyorum. Suriye’nin ortadan kaldırılması ve İran halkının vaat edilmiş toprakların dışında kalan topraklara sürülmesi ve orada kendilerine bağımsız bir Şii devleti kurulmasına razı olacaklardır. Sonra sıra Kürt devletinin İsrail’e ilhak edilmesine gelecek. Bu noktada sanırım Kürtler biraz başağrısı yapabilirler ama Barzani bildiğiniz gibi bir Kürt Yahudisidir ve bizim tarafımızda yer alacaktır.
11 
 En Güzeli Nerede  (Ahmet Zeytinci)

En güzel çocuk kim de? Böyle bir soru da çok saçma, en güzel çocuk herkesin kendi çocuğu, üstüne daha laf söylenecek bir söz yok. En güzel gocuk kim de peki? Onu da kim yaptıysa onda... En gıcık kim de hadi bunu da bilin bakalım? Benim arkadaşım vardı palavracı Rükrullah... Tabi canım burada ki kod adı aslında, gerçek adını yazsam tesadüfen okur da sonra bana darılır belki de mahkemeye bile verir belli mi olur?
12 
 Ne Doyum Kaldı, Ne de Gerçek Mutluluk  (Yûşa Irmak)

Kitaplarla konuşup, kitaplarla hasbihal etmeyi insanlarla konuşmaya tercih ediyorum artık. Çünkü insanların konuşurken dağıtmayı sevdiğine bir çok kez şahit oldum. Fakat kitaplar öyle mi?! Asla ve katta! Zira kitaplarda bir nizam, bir düzen, bir yerleşke, bir akışı var! İşte bu saydığım hasletlere sahip kitapların her düşünceyi de topladığına inanıyorum. İnsanoğlu konuşurken saçabilir, kitaplarla konuşunca o saçılmış tüm şeyler bir anda toplanıverir… Bu yüzden, kimilerinin samimiyetsiz konuşmasını dinlemektense, aslında hiç konuşmayan, ama beyaz sayfaları arasında dilsiz bir şekilde konuşan kitapların limanına, gölgesine sığınmayı daha akıllıca buluyorum…
13 
 Mor Yakup Manastırı (Salhe/barıştepe - Turabdin)  (Nükhet Everi)

Mardin gezilerinde Deyrulzafaran ve Deyrulumur (Mor Gabriel) manastırları, Nusaybin Mor Yakup Kilisesi ve Anıtlı/Hah Meryemana Kilisesi birer klasiktir. Ama atlanmaması ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken pek çok yer daha vardır. Bunların başını da Barışt
14 
 Seçmen Davranışlarının Önemi ve Dp (Akp) 'Nin Nasıl Uzun Süre İktidarda Kaldığı Üzerine Bazı Değiniler  (Akakiy Akakiyeviç)

Bugünkü siyasi atmosferi mercek altına alırsak, AKP’nin neden hala iktidarda kaldığı ve alternatifi olmadığı şeklindeki genel kabul gören hâkim düşünce, Yakup Kadri’nin DP konusundaki düşüncesinden farklı değildir. Aslında bu da göstermektedir ki, seçmen davranışı ve siyasi analizler iyi yapılmamakta dolayısıyla, siyasetin hangi unsurlar üzerine bina edildiği ve nasıl tebarüz ettiği anlaşılamamaktadır. Siyasetin gerçek zemininde cereyan etmesini engelleyen sembolik değerler üzerinde bir uzlaşı olmadığı için, zıtlaşmaya dayalı siyasi kültür hâkimiyetini devam ettirmektedir.
15 
 Yazılışının 940. Yılında : Divân - I Lügât - İt Türk "" Ü Hatırlamak  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Türk Dilinin büyük hizmetkârı Kaşgarlı Mahmud' un tek ve önemli eseri DİVÂN-I LÜGÂT-İT TÜRK ’ ü tanıtıcı bir makale...
16 
 Yüzleşme/ Soma  (Hamdiye HATİPOGLU (DNZ))

Acı var içlerde bir yerde Belki uzak belki çok yakında Yangın yeri bu içli içli yanan Körmüşüz Sağırmışız Duymamış bu feryadı her bir yanımız..
17 
 Sivas Pir Sultan Abdal"a Mezar Olacak! Cumhuriyet Sivas"ta Kuruldu, Sivas"ta Yıkılacak!  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

“Sivas 93” günümüz Türkiye’sinin geçmişte çekilen bir fotokopisi gibi duruyor. Bu nedenle, kamu vicdanında söyleyecek sözü olan herkesin, bu oyunu bir değil birkaç defa izlemesi gerekir. “Sivas 93” oyunu, sadece 2 Temmuz tarihinde Madımak Katliamının her yıl dönümünde, adet yerini bulsun diye anılacak sonra da rafa kaldırılacak bir oyun değildir. Bugünün, şimdinin, yaşadığımız şu anın Türkiye’sini yakından ilgilendirir. Gelecek kuşaklara ibret olması bakımından geniş kapsamda değerlendirildiğinde “tüm zamanların oyunudur”. Bu nedenle, günümüz Türkiye’sinde yaşanan olaylara kaynaklık ettiği dikkate alınarak, “akıl ve vicdan birlikteliği” içinde düşünülmelidir.
18 
 Kuruluşunun 44. Yılında Kuşakkaya Gazetesi  (M.NİHAT MALKOÇ)

Gazetecilik bir sevdadır; bulaşınca bırakamazsınız. Anadolu’da hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadan, kıt imkânlarla gazete çıkarmak zor bir iştir. Onun için bu işi bir sevda mesleği olarak görüp gazetecilik aşkına eldeki gelirini(belki emekli maaşını) bu işe sarf eden kişilere olan saygım ve sevgim sonsuzdur. Bu kişilerden biri de Gümüşhane’de Kuşakkaya Gazetesi’ni 44 yıldan beri istikrarlı bir şekilde çıkaran, Anadolu basınının duayenlerinden biri olan Turan Tuğlu’dur. Gazeteciliği bir sevgi işi ve tutku olarak gören Turan Tuğlu, bu işi büyük bir ciddiyet ve sorumlulukla 44 yıldan beri gerçekleştiriyor. Kuşakkaya Gazetesi 1967 yılında Turan Tuğlu ve Zühtü Çetinkaya tarafından Gümüşhane’de kurulmuştur. Bu güzide gazete, adını şehre tepeden bakan Kuşakkaya Dağı’ndan almaktadır.
19 
 Kürt Aşiretleri ve Yakın Tarih Üzerine Notlar (Iıı)  (Hulki Can)

Ülkemiz için büyük bir stratejik tehdit unsuru olan Çekiç Güç'ün misyon ve vizyonu Kürdistan'ın kuruluşuna destek vermek, bölgeye olası bir Türk müdahalesini önlemek, gerektiğinde tampon bir bölge oluşturarak Türkiye'yi tecrit edip Güneydoğunun Irak Kürdistanı ile örgensel birleşmesini sağlamaktı.
20 
 01 13 Sivil Toplum Örgütleri Nasıl Güçlenir?  (Mehmet Sinan Gür)

Geleceğimiz bizim ellerimizde. Demokrasi gücü ve kaynakları paylaşmak, sizin gibi düşünmeyen insana katlanmaktır. Ancak demokratikleşerek ayakta kalabiliriz.

1 2 3 4 5  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kültür ve Medeniyet
Yûşa Irmak
İnceleme > Türkiye
En Güzeli Nerede
Ahmet Zeytinci
İnceleme > Türkiye
Küçük Fatih
Bay Nida
İnceleme > Türkiye
Bir Başka Dünya: Hatay
kemal düz
İnceleme > Türkiye
İki VIzdan, Bir Bizden
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye
Ara Çayhaneler
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye
Bir Uzungöl Hatırası
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye
Cennet ve Cehennem
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye
İstanbul'da Bir Gün
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye
Eskimeyen Dostluklar
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye
Tekirdağ İzlenimlerim
Hakan Yozcu
İnceleme > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.