..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Güzel birşeyin fazlası harika olabilir -Mae West
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Bilimsel > Felsefe > Bayram Kaya
23 Temmuz 2020
Toplum 4  
Bayram Kaya
Yani kişi kendi içinde bulunan kritik değerli boşluklu tanecikli iç içe enerji alanlı bitişik zamanları iş bölüşümü yapan kolektif alan içinde her biri bir iş kolu üzerinde ayrık zamanlara dönüşür. Kişi ile var olan tümel enerji gün boyu ayrı ayrı eş görevli gruplar üzerinde, akıyordu.


:AHA:
Yani kişi kendi içinde bulunan kritik değerli boşluklu tanecikli iç içe enerji alanlı bitişik zamanları iş bölüşümü yapan kolektif alan içinde her biri bir iş kolu üzerinde ayrık zamanlara dönüşür. Kişi ile var olan tümel enerji gün boyu ayrı ayrı eş görevli gruplar üzerinde, akıyordu.

Kişi içindeki boşluklu tanecikli hacim alanları iş grupları üzerine boşaldı. Bu tür boşalma birbirinden sorumlu olma. Karşılıklı yükümle olan bağlaşık hareketti. Kişi içinde kolektif alan üzerine dağılan her bir kritik değerlerin yerini “soyut kolektif birim zamanlı enerji” tipi dolduruyordu. İşte bu ortaklaşma olan süreç ayrışan kolektif zamanla yükümlü, hisseli; kolektif moleküler bir işlev durumdu.

Burada enerjinin iç içe geçişme faaliyeti su ve ispirto gibi değildi. Su ve ispirto birleşmesinde her zaman su hep boşluğu doldurulan enerjiydi.

İspirto ile su girişmesinde ispirto da hep suyun boşluğunu doldurandı. Oysa kolektif hisseli ortaklaşma içinde avcı toplayıcı durumla kolektif süreç enerjisi ile savunma eylemli süreç ilişkisinde değiş tonton kuralı geçerliydi.

Yani avcı toplayıcı süredurumla olan enerji alanının içine karşı tarafın savunma eylemli “soyut kolektif birim zamanlı” güvence enerji gücü aktarılır. Bu takas geçişme olduğu zaman, savunma eylemli enerji avcı toplayıcı süredurumla olan enerjinin boşluklu tanecikli yapı içini doldurur.

“Soyut sosyal birim zamanlı imaj enerji” hem güvence; hem “soyut sosyal birimli zaman olmaya göre hayal kurma düşünmeydi”. Avcı toplayıcı süreç şişer, genleşir. Dışında ve içine nüfuz eden soyut kolektif birim zamanlı etki enerji ile bulunan avcı toplayıcı sürecin eylem zamanı bu etki ile uzar.

Bu etki zaman, kişi benci değerli ama kolektif birim zaman değerli kritik diyagramla olan zamana göre bulunma olmanın sorumlu yükümüyle sınırlanır. Avcı toplayıcı zaman, kolektif sorum ve yükümlülük nedenle daha büyük kolektif moleküler yapıya dönüşür. Aynı zamanda avcı toplayıcı soyut sosyal birimli etki uyaranla sinerjin (görevdeşlik) enerji kişi içine dolan, içe doğan bir başka heves biçimini de alır.

Yine aynı şekilde karşı tarafın avcı toplayıcı zamanı, dışta kolektif zamana bindiriş modülasyon ile bu tarafın iş kolu olan savunma zamanı içinde kolektif etki enerji uyaranı olmakla girişir. Etki uyarana karşı savunma zamanlı eylem molekülü daha büyüktür.

Avcı toplayıcı uyaran olan kolektif etki zaman, savunma eylemli enerjinin boşluklu tanecikli yapısının içini seyrekçe dolduruyordu. Bu girişme tam bir değiş tonton taktiğiydi

Bu niye böyleydi. Kritik değeri beslenme, savunma, yavru bakımı ve yaşlı bakımı gibi 3 birim zaman olarak söyleyelim.

Her bir kolektif birim zamanlı sorum ve yükümle eş görevdeşlik içinde avcı toplayıcılar on kişiden oluşsunlar. Savunmacılar 8 kişiden oluşsunlar. Bakıcı ve bakılanlar da 7 kişiden oluşsunlar.

Kolektif totem alan; besleyiciler, bakıcılar ve savunmacılardan oluşmakla, bu örneğe göre toplamları 3 tane büyük kolektif moleküldüler. Yani kolektif totem yapı 3 tane kolektif molekülün hisseli organize yardımlaşmasıydı. İş bölüşümcü grup faaliyetini veren her bir grup, soyut kolektif birim zaman enerjili totem alanlı kolektif moleküldüler.

Totem alan içindeki her bir kişi değiş tonton karakterli hisseli kolektif molekülleri oluşurlar. Kişi kendi payı kadar kolektif moleküllerin atomlarını simgeliyordu. Artık kolektif molekül içindeki kolektif kişi atomları; uzmanlaşan moleküllerdi. Bu totem yapı kolektif diyagramla teorik olarak 25 kişiden oluşan kolektif atomu simgelemeye karşılık gelir.

Boşluk enerjisi en az enerji durumla olan bir uzay zamandı. Boşluk enerjisi, sahte enerjiden sonraydı. Yani kişi içinde boşluk enerjisini veren kritik değerli kişi korunumu; kişi içinde bir tür çevrim eksenli simetriydi. Simetri eksenli denge irade; değişkenlik geçişme ve belirme kırılması içinde kişiyi yöneltici sahte boşluk enerjisini kişiye veriyordu.

Evrensel tekilliğin dört temel kuvvet bileşkesi olan denge durumuna, sahte enerjili boşluk simetri kuvveti diyorduk. Bu benzetili ve bambaşka ve makro düzeyli düzlem durumla hayatın diyagramıydı.

Kolektif organizasyon, dinlenme anında geçici bir simetri durumdu. Bu taklitti ve sahte boşluk enerjili durumdu. Günün başlamasıyla kişisi ve sahte simetri kırılır. İçte kırılan simetrili kişi dışta kolektif alana katılır.

Kolektif alanda kişiler girişeniyle olan süreç; dağılan ve bileşen durumlarıyla yeniden ve yeniden her biri, her bir hisseli faaliyet içinde moleküler konumlu uzmanlık ortaklaşmasını başlatırdı.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın felsefe kümesinde bulunan diğer yazıları...
Alan Açma ve Kolektif Kuvvet 6
Alan Açma ve Kolektif Kuvvet 8
Alan Açma ve Kolektif Kuvvet 7
Alan Açma ve Kolektif Kuvvet 5
Alan Açma ve Kolektif Kuvvet 4
Monarşinin Dili Oligarşinin Dili 1
Alan Açma ve Kolektif Kuvvet 2_3
Monarşinin Dili Oligarşinin Dili 5
Toplum 3
Monarşinin Dili Oligarşinin Dili 3

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Küsmem Gam Elinde [Şiir]


Bayram Kaya kimdir?

Emekli eğitimci. 1950 Mucur / Kırşehir doğumlu.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Bayram Kaya, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.