..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçeğin dili çok yalın. -Euripides
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sana Bildirdiklerim
Yûşa Irmak
Şiir > Yaşam

Bir bahçe gibi açıktı sana bildiklerim Geldin, oturdun, dinledin ve belledin. Ruhunun susuzluğuna üç yılımı verdim Şimdi bir başka âlemdesin. Gözlediğim en uzun yol Senin yollarındı. Tattığım en büyük ızdırap Sana birşeyler sunabilme sancısıydı. Geçer diye faydasız bir anımız Damla damla ızdırabı tattım. Bir söz ederim de kırılır diye kalbin, Kelimeleri tattım da sundum.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
101 
 İçeri Alınan Gazeteci Sayısı Altmış Olmuş = Ben Bu Filmi Çok Gördüm  (Vildan Sevil)

Daha şafak sökmeden, “Gül parmaklı uyku” okşarken bizi, korku salan sirenler, homurtulu motor sesleri, evlerin önüne yığılan polis arabaları ve askeri araçlar, postal sesleri... Üstüne tiril tiril, kaliteli kumaştan yapılmış pantolon parçalarının, ince güzel derili mokasen ayakkabılara döküldüğü sorgucu ayaklarının, halıları çiğneyişi, göğüslere dayanan silahlar...
102 
 "Keno Ölmüş Duydunuz Mu?"  (Şevket Başıbüyük)

“Keno ölmüş duydunuz mu?” dedi. “Allahuekber!” dedim ve döndüm… Keno, 12 Eylül 1980’de yaptığı askeri darbeyle en çok tanınır. 1980’den 1989 yılına kadar (9 yıl) cumhurbaşkanlığı yaptı dönemlerde kan kusturdu bu memlekete. Apoletleri düştükten sonra, doksanlı yaşlarında ancak yargılandı ve nihayetinde (geçen yıl) müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Keno, darbe sırasında yaklaşık 600 bin kişi gözaltına aldı işkencelerden geçirdi… 50 kişiyi gözünü kırpmadan darağacına gönderip astı-kesti… Keno, 9 yıl işgal ettiği o makamdan aldığı güçle, kendi ifadesiyle; ‘adaletli olsun diye bir sağdan bir soldan astı…’ Evet Keno, bu memleketin evlatlarını bir sağdan bir soldan asarak katletti… Keno hem katil hem zalimdi… Şimdi o firavun öldü…
103 
 Memleketin Çivisi Çıkmış  (Hakan Yozcu)

Vatandaş gariban, vatandaş perişan, derdine dert katıyor, Zenginler, zenginliğini ona katlıyor, elense yapıp öylesine yatıyor. Fakir, fukara ekmek derdinde, işsiz, aşsız yetim kalıyor. Bilmiyorum artık milletin bu vebalini kimler alıyor?
104 
 Yazarın, Kitabın Çilesi ve Okurun Çığlığı  (Vildan Sevil)

Buram buram istihbarat kokan, dil özürlü o kitapları da aldım. Politika çoktan istihbaratlar çatışması haline gelmişti. Benim doğruları öğrenmem için bu çatışmaların taraflarının satır aralarında gezinmekten başka şansım kalmamıştı ki...Niye ille de birinin güdümünde olacaktım? Ne kadar çatışan çarpışan varsa hepsini okuyup kendi yargımı oluşturacaktım. Edebiyat beğenimden sonra bilgi edinme hakkıma da saldırı vardı.
105 
 Adettir Bidattır Da!  (Cahit KILIÇ)

Gün boyunca on yedi rekâtlık Allah emri farzın tek rekâtını ifâ etme... Sonra da git sırf “bu ne yaman cevval bir müm’indir yahu” desinler diye gecenin bir vaktine kadar yirmi rekât bidat namaz kıl...
106 
 Yozgat'ta Şiir Rüzgarı Esti  (Ahmet Sargın)

2019 Sürmeli Şiir Şöleni Yapıldı
107 
 İstanbul' da Başka Mekân Kalmadımıydı?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

İdil Biret' in 11 Temmuz 2009 Topkapı Sarayı' ndaki konserine karşı tepkiler...
108 
 Geziyor Mu Duruyor Mu  (Ahmet Zeytinci)

Gezen Tavuk yumurtalarının daha sağlıklı olduğu dedikodusu da yaygın. İyi de kardeşim nerelerde gezmiş bu tavuklar onu da bilmemiz lazım değil mi? Bir tavuk başka bir tavuğa lavukça ''Gidelim servi revanım yürü Sadabad'a mı demiş de ta oralara mı gitmişler?'' ya da ''Bizim çıktığımız gibi onlarda Heybeli de her gece mehtaba mı çıkarlarmış?'' Bilsek fena olmaz...
109 
 Hayat ve Biz  (Mehmet Aluç)

Hayat biz olmamızı isterken, biz hala başkaları gibi olmak için çabalıyoruz...
110 
 Vatan Kemal ve Nalın  (kemal düz)

‘vatan yahut silistre’ oyunu sahnelenmeden önce; gazetelerde; ‘nalın Olayı’ haberleri yer alır. bu haberler günlerce basında yer alır. peygamberin nalınının ikinci teki canik’de bulunduğuna dair haberler yayınlanır.
111 
 Mevlid Ne Kadar Kantat Ya da Oratoryo Olur?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Selman Ada tarafından çok seslendirilen Mevlid Kantatı' nın müzikal ve dini açıdan eleştirisi...
112 
 Kktc Adanalılar Derneği İddialı Geliyor  (Hakan Yozcu)

Dernek, kurulmasından kısa bir süre sonra yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerine hemen başlamış. Ramazan Bayramında köydeki tespit edilen ihtiyaçlı kişilere toplam 51 çift ayakkabı tedarik edilerek bunların dağıtımı yapılmış. “Az da olsa amaçlarımızdan birini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık.” diyor. “Her geçen gün daha da kenetlenerek çığ gibi büyük bir aile olacağız. Açtığımız bu kapı sadece Adanalı kardeşlerimize değil, KKTC’ye gönül veren herkese açıktır.” diyor.
113 
 27 Mayıs Politik Devrim mi? Darbe mi?  (yaşar ali avcu)

27 Mayıs, Birinci Kuvay-i milliye'nin, 12 Mart ve 12 Eylül Mandacılığın devamıdır!.. 27 Mayıs Politik Devrimi,12 Mart ve 12 Eylül Faşist Darbeleriyle, akla kara, gündüzle gece, yerle gök, iyiyle kötü ve hayatla ölüm gibi zıttır-karşıttır. 27 Mayıs Politik Devrimi'yle bu CIA yapımı faşist darbeleri aynı kefeye koyanlar, ya gafildir ya hain! 27 mayıs politik devrimini 12 mart ve 12 eylül ile birlikte aynı katagoriye getirip darbe benzetmesi yapmak bu nedenle oldukça traji komik bir benzetmedir ama ille de bir benzerlik aranıyorsa, bu benzerlik 25 Nisan 1974 günü Portekiz’de, genç subaylar tarafından gerçekleştirilen ve ülkede demokrasinin yollarını açan ‘Karanfil Devrimi’ ile kurulabilir
114 
 Gelişmekte Olan Farklı Bir Spor: Okçuluk  (Hakan Yozcu)

“Amaçlarımızdan biri de ülkemizdeki başarılı sporcuları ikinci veya üçüncü ülkelerde yapılan yarışmalara katılmalarını sağlamak ve onların ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamaktır.
115 
 Kendisi Dev Yüreği Küçük Adamlar  (derya eğilmez)

Ülkenin Kunta Kinteleri olan bizler çalışalım,çabalayalım karşılığında alın terimiz 12 kişiye ulufe niyetine verilsin.
116 
 Panpiş İle İlgili Bu Haberi Hiçbir Gazete Yayımlamaya Cesaret Edemiyor  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Aynı gün iki haber var basında: Birisi sekiz askerimizin şehit olduğu haberi, diğeri panpişimizin haberi. Tabi reyting rekoru panpişimizde. Bir başka gün, dünyayı sallayan ekonomik kriz ve panpiş haberi. Reyting rekoru kimde? Bu da sorulur mu? Elbette panpişimizde… Bir diğer gün Türkiye-İsrail gerginliği ve panpiş haberi. Sonuç gene aynı.
117 
 Taş Oldum Baş Yarayım  (Arzu Kulaç Sevimli)

Bu yazı acının ilk yirmi dört saatinde samimiyetle tamamlanmıştır. Aradan geçen beş günde hiç bir ekleme çıkarma yapılmamış ancak sosyal acılarımızın ve kişisel samimiyetsizliklerimizin hikayesinde bir kez olsun yanılmak dileğiyle tarafımdan altıncı gün yayınlanmıştır. Yazıyla kendini ifade etmeye çalışanlar için ülkemizde bu gün kerli ferli yazarların bile başını yiyecek kadar tehlikeli olan ironiden anlayanlara..
118 
 Yozgat Sarıkaya Şiir Etkinliği  (Ahmet Sargın)

Yozgat Sarıkaya da Şiir Etkinliği vardı
119 
 Yozgat Aydıncık Kazankaya Kanyon Festivali  (Ahmet Sargın)

2018 Yozgat Aydıncık Kazankaya Kanyon Festivali
120 
 Sultanahmet Camii Avlusunda Çirkin Standlar  (Mehmet Sinan Gür)

Mimar Sedefkar Mehmet Ağa'nın kemiklerini sızlatıyoruz.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Adaletin Terazisi
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Tuvaletsel Durumlar
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Milli Takıma Tavsiyeler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yaparsın da Nasıl Yaparsın
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Ben de Biraz Layk Mayk Alsam
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yüreğimizi de Yakmayın
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Gösterişlere Gerek Yok
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
ve İlk Bölüm Yayınlandı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
ve İlk Bölüm Yayınlandı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Olcay Kıraç İle Kıbrıs Sorunu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yüksek Faize Ben de Karşıyım
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kediler İnsan Değildir
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Beşik Gibi Sallandık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.