..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Küle değil, ateşe üflemelidir." -Divanü Lügat-it Türk, Savlar
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Onun Sonbaharı
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk

Sonbaharın da bir “bahar” olduğunu yeniden fark ediyorum. Tıpkı bir baharın merkezinden geçer gibi… Engin vadilerden gün ışıklarına kavuşmuş, her yanı buram buram toprak kokan ormanda bir kez daha yürüdüm sensiz… İstanbul’un tepelerini, cüce dağlarını, ormanlarını gezerken gördüm ki bütün bir varlık yakın zamanda değişerek, renkten renge girecek. Kimi fısıltıyla, kimi sesini karşı tepelerde çınlatarak o ezeli değişim şarkısını söyleyecek… Se

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
161 
 Sayın Talat Yeniden  (Hakan Yozcu)

Sayın Mehmetali Talat deneyimli bir kişilik. Disiplinli ve üretken biri. Bunu hepimiz kabul ediyoruz. Ama şimdiki zaman, artık geçmişteki zaman değil. Köprünün altından çok sular geçti. Düşünceler, zihniyetler, bakış açıları değişti CTP’de… O, katı, sert anlayışa sahip, parti disiplini için hiçbir şeye acımayan düşünce yok. Daha ılımlı, daha anlayışlı, daha az kindar bir CTP var. Bunda da kadroların değişmesinin, gençleşmenin payı büyük.
162 
 Uyan Ey Türkiye Uyan  (Özcan Nevres)

Avrupa ülkelerine ihraç edilen sahte ve sağlıksız tonlarca bal Türkiye’ye geri gönderilmiş. Basını ve televizyonları dikkatle izliyorum. Hiç birinde bu balların imha edildiğine dair bir haber yok.
163 
 Düdüklü Tencere İmalatı  (Sinan Yıldırım)

Önce bir düdük lazım bize ama parasını ödeyip çalmayı hak edecek birsi de olmalı ki parayı veren düdüğü çalar klasiğini de diyebilelim bizde dimi ama. Önce müşteri, sonra düdük, en son tencere ile birlikte kapak lazım bize.
164 
 Sonsuza mı Uğurluyoruz  (Ahmet Zeytinci)

Evet, ahiret hayatı inkar edilemez bir gerçektir. O nedenle ruhunu yüce yaratıcımız Allah'a teslim edenleri sonsuzluğa değil de ahirete uğurluyoruz. Ölen insanı sonsuzluğa uğurluyoruz dediniz mi kavramların içini boşaltmış oluyoruz, buna dikkat etmemiz lazım... Ahiret hayatı ebedi hayattır, sonsuzdur, bunu inkar etmiyoruz, ancak orada ki tekrar ölümün olmadığı hayatın adı ahiret hayatıdır, bunu akıldan çıkartmayalım...
165 
 Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Bayan Üye Kaydı  (Ahmet Sargın)

Yozgat Şarler Birliğine Bayan Üye kaydı Songül Yurdagül
166 
 Televizyonda İçine Eder Hanım  (Özcan Nevres)

Televizyonda İçine Eder hanım, bol tavalı, bol tencereli, bol derin çanaklı, mikserli masasında yemek tarifi yapıyor
167 
 Hükümetler Ne Yapmaz?  (Gürcan Erbaş)

Çok partili demokrasiye geçtiğimiz 1946'dan bu yana her hükümet, halkın sorunlarını Türkiyenin sorunlarıdır diye bize yansıtmıyor. Aynaya tersinden bakıyor. Oysa Anayasamızda " Devlet; halkının sosyal, kültürel ve ekonomik düzeyini yükseltmeyi amaçlar." diye bir madde vardır.
168 
 Yazı - Yorum (Kını - Yorum)  (Müşerref ÖZDAŞ)

Nedir barış? Savaşsızlık, savaşmama durumu, birbiriyle iyi geçinme durumu, sulh, barışmak eylemidir barış. Ama görüyorum ki barış savaşın kardeşi, biri ötekini doğurabiliyor, insanların acayipleştirdiği dünyada.
169 
 Bu Dünya’da Yaşamak Bazen Çok Ağır Geliyor  (Özlem Salman)

Bugün 2 Temmuz 2013, Madımak’ta yakılarak öldürülen aydınlar katliamının yirminci yılı bitti. Böylesi bir günde bir sokak köpeği beslemeye çalışırken yaşadıklarımı neden aktardığımı düşünenlere bir kaç cümle...
170 
 Aziz Nesin Vakfina Yapılan Saldırılar İlk Değil  (Hardal Biber)

Koc Vakfi vergi muafiyetinden de yararlanıp Devlete ait orman arazisinin üstüne ‘bol paralı üniversite’ kurdugunda, eğitim binalarının üç katı alana Migros, Divan Pastanesi, magazalar, muhteşem deniz manzaralı lojmanlar kondururken ' Eğitim Gönüllüsü' olsun; ömrünü mahkeme kapılarında asılsız iddialarla çürüten bir yazar kendi çocuklarından esirgediği mirasiyla eğitim vakfı kurdu mu arkasında art niyet arayın. Pes dogrusu.'
171 
 Giyinmek Sürtüğe de Çok Yakışır  (osman demircan)

Hangi moda eleştirmeni pantolonumun boş ceplerini ve ruhumun dikiş tutmayan yanlarını görebilir? Kim yanımdaki sürtüklerin uçlarını gösteren göğüslerini sütyene sığdırabilir? Giyinmek sürtüğe de çok yakışır. Hatta orospuyu gösteren mekyajıdır. Bunlar mı insanlık adına güzel ve şık olan.
172 
 7. 2"ler Kader Mi?  (hasan tülüceoğlu)

İşte size çıkarılan kanunları uygulayıcılar! Ve ben memuriyetimin henüz dördüncü yılındayken bu ülkenin en fazla bu kadar olabileceğine karar vermiştim.
173 
 Süzgü  (Müjdat Eraslan)

Günden güne yozlaşan dilimize, bir de teknolojinin çelmesi eklenince ki telefon ve internette yapılan kısaltmalarla dilimiz enikonu kan kaybetmeye başladı.
174 
 Küçükçekmece Gölü  (Özcan Nevres)

Küçükçekmece gölü son günlerde aşırı kirliliği yüzünden gündemden düşmez oldu. Balçığa dönüşmüş olan suda deniz kuşları boğuluyor. Şanslı olanlarsa balıkçılar tarafından kurtarılıyor.
175 
 Face Book" Taki Anlamsız Paylaşım Tartışmaları  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

sosyal Paylaşım sitelerindeki Fikri hak ihlalleri...
176 
 12 Haziran Gecesi 12'ye Doğru  (Gürcan Erbaş)

Yaptıklarının arkasından dönüp bakmazsa insan. Bak bu hata imiş! deyip tamir etmek ihtiyacını duymazsa, bir kez olsun karşı tarafa hak vermezse o insan, ne kültür, ne demokrasi, ne hukuktan yanadır.
177 
 İçimdeki Çocuğu Öldürmeyin  (NUH KENİŞ)

Bu ifadeler bir çocuk ruhuna ait olamaz. Fotoğraf kareleri ne söylerse söylesin,yazılar ne yazıyorsa yazsın ben yine de inanmam,inanamam. Bu ifadeler olsa olsa Şaron’un ifadeleridir…. Milosoviç’in,Hitler’in ve benzeri faşist ruhların ifadeleri olabilir,ama çocukların olamaz…
178 
 Yol Yordam Öğrenin Biraz Kardeşim...  (İmdat Özcan)

Politik nokta da kırılmış ve kırılacak tüm potları geçmek için rekor yeminin mi var be adam ? / Çık ve tüm Müslümanlardan adam gibi özür dile…
179 
 12 Haziran Gecesi 12'ye Doğru  (Gürcan Erbaş)

Yaptıklarının arkasından dönüp bakmazsa insan. Bak bu hata imiş! deyip tamir etmek ihtiyacını duymazsa, bir kez olsun karşı tarafa hak vermezse o insan, ne kültür, ne demokrasi, ne hukuktan yanadır.
180 
 Tavla Oynamak Siyasi Suç Mu?  (Hakan Yozcu)

Bir Cumhurbaşkanı, vatandaşıyla veya bir dostuyla tavla oynayamaz mı? Tabii ki de oynayabilir. Sonuçta Cumhurbaşkanı da bir insandır ve o da bir vatandaştır. Diğer ülkelere bir bakınız. Normal bir vatandaşın bırakın bir cumhurbaşkanını, bir bakanı veya bir vekili, önemli bir makama sahip olan üst düzey bir bürokratın yanına dahi yaklaşamadığını görürsünüz. Yanlarında dev bir koruma ordusu ile sizi on metreden fazla yaklaştırmaz.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Adaletin Terazisi
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Tuvaletsel Durumlar
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Milli Takıma Tavsiyeler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yaparsın da Nasıl Yaparsın
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Ben de Biraz Layk Mayk Alsam
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yüreğimizi de Yakmayın
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Gösterişlere Gerek Yok
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
ve İlk Bölüm Yayınlandı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
ve İlk Bölüm Yayınlandı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Olcay Kıraç İle Kıbrıs Sorunu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yüksek Faize Ben de Karşıyım
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kediler İnsan Değildir
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Beşik Gibi Sallandık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.