..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ama gene de dünya dönüyor! -Galilei
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazarlar ve Yapıtlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gel Yokla Beni
Suna Türkmen Güngör
Şiir > Lirik

Gel Yokla beni Sana doğru geliyorum sevdiğim, Gönül kapısını aç bekle beni. Sevdasından kara bağrım dövdüğüm, Külleme ateşi, yak kokla beni. Al bir tutam saçım sineye doldur, Sarıl yıldızıma geceyi güldür, Bitir ayrılığı yolları kaldır, Doğsun güne yüzüm bak sakla beni. Yatmazsam göğsüne bir gün, ölürüm, Bu aşk ateşinde donar kalırım, Gönlünde acı bir şiir olurum, Hep güzel anıyla, yaz ekle beni, Duvardan resmimi kaldırdığınd

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
141 
 Özdemir İnce Kirene'li mi?  (Muhammed CAN)

Bir anlamda ''bilgide mazoşist'' devinimlerin sonucu gelinen son.
142 
 Her İkisi de Bir Şairin Asil Yüreğine Sahiptiler - 2 -  (Emine Pişiren)

“Ey Dicle’nin, Sakarya’nın ve Fırat’ın çocukları! Vatanımız talihini bugün bize terk ediyor. Doğduğumuz bu yerlerin kara yaslı ufukları Kadın, erkek, her bir asil evladından iş istiyor.-M.E.Y-"
143 
 Osmanlı Müziği Ne Zaman Çöker ve Yerini Türk Çağdaş Müziği Nasıl Alır?  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Osmanlı Müziği mi Çğdaş Müzik mi konusunda yazılmış bir makaleye cevap...
144 
 Çok Edebi Bir Yazı  (ÇAĞIL KARDEŞEN)

Millet nasıl isterse öyle yazsın.
145 
 Bir Irkçının İhaneti  (Can Macit)

“Doğan Kitap” tarafından yayınlanan bu kitabın yazarı, 1961 Zara doğumlu Rıdvan Akar.Yazarı “Varlık Vergisi” , “İstanbul’un Son Sürgünleri” ve “Aşkale Yolcuları” isimli eserlerinden tanıyoruz. Bu k
146 
 Cenap Şahabettin'e Dâir...  (Yaşar ÇETİNKAYA)

Cenap Şahabettin üzerine küçük birkaç söz...
147 
 Şebeke ve Sabetayizm  (Hulki Can)

“Hiçbir işgalcinin yaşamı sevdiği veya yaşatmaya özlem duyduğu görülmüş müdür ? Şimdiki hegemon yazarlar işte tam böyledirler. Kısırdırlar ve kurutmaya mahkumdurlar. Güvensizdirler, dolayısıyla bütün yeteneklerin zindancısı olmak zorundalar. Haksızlıkla geldiler, hakkı yazamıyorlar, dünyaları insansız ve haksızdır ve bir tek kendilerini bu topluma kakanları biliyorlar. Bağlılıkları yalnızca kakanlarına, kendi hegemonlarına, oligarşiye ve emperyalizmedir, bildikleri ve dünyaları bunlardır. Bunlar koparıldığı zaman kuklalar misali yere düşecekleri kesindir..”
148 
 "Bir Ömrü Yazdım" ve Gazeteci Aydın Akdeniz  (M.NİHAT MALKOÇ)

Gazetelerde yazılan yazıların bir günlük gibi kısa bir ömrü vardır. Gazete okunduktan sonra, doğal olarak o yazının hükmü de biter; ya bir şeyin sarılmasında kullanılır, ya da çöpü boylar. Onun içindir ki yazarlar, gazetelerde yayımladıkları yazılarını daha sonra iki kapak arasına alarak kitaplaştırırlar. Böylelikle yazılarının zaman karşısında yok olmasına engel olurlar. Trabzon'da ülkenin ve şehrin gündemini yorumlayan Aydın Akdeniz de bizim gibi düşünüyor olacak ki gazete yazılarını kitap haline getirerek okurların ilgisine sunmuştur.
149 
 Çizik Çizik Yürekler  (Hilâl Erboyacı)

İskender PALA, orduda pek çok ismi övgüyle ve saygıyla hatırlarken, pek çok ismi de haksız, adaletsiz ve önyargılı oluşlarıyla hatırlar. Üst rütbeli isimlerden kendisine destek veren, yardım eden, yanında olanlara haksızlık etmek istemez. Bu süreçte yazmaya, araştırmaya, eserler vermeye devam eder. Teğmenlikten Binbaşılığa kadar devam eden süreç onu güçlendirirken; eşi ve iki çocuğunun geleceği zaman zaman duygusallaştırır yazarı.
150 
 Uyarısız Şiddet  (Müşerref ÖZDAŞ)

Yüzlerce kez para çekmek için girip çıktığımız ATM’lerde neler yaşanabileceğini kimse düşünmemiştir büyük olasılıkla. Alırız ve gideriz. Kamera kayıt yapar, yoldan gelip geçenler olur tek tük, belki de geceleri birçoğumuz ıssız yerlerdeki bu makinelerden para çekip işlem yapmaya çekindiğimiz vakitler de olmuştur. Bir kapıdan dışarı çıkarız, aklımızda bir yere gitmek vardır ama gidip gidemeyeceğimizi, ulaşıp ulaşamayacağımızı, engellerimizin neler olabileceğini, ulaşmak istediğimiz noktaya vardığımızda da neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz hiçbirimiz.
151 
 Başka Gezegenin Aydınları mı?  (Muhammed CAN)

Dünyanın, Ortadoğu’nun ve Türkiye'nin meydanlarında rahatlıkla yürüyemeyen birinin, kendisini o coğrafya adına söz hakkına sahip görmesi, dahası onların söz hakkını kendisinde kabul etmesine şaşmamak elde mi?
152 
   (Hilâl Erboyacı)

Doğruları oturmuş, hedefleri, idealleri olan bir insana hiçbir olumsuzluk ters tepki yapmaz. Tam tersine onu güçlendirir. Sabırla , inatla doğrunun üzerine gidilirse en azından kendi adımıza
153 
 İzedebiyat Yazarları Facebook Grubu  (Müşerref ÖZDAŞ)

İzedebiyat sitemizin, yazarları ve okuyucuları hiç bir şekilde yüzyüze gelemiyor tartışamıyor hep bir sınır, bir engel var arada, şimdi bu eksikliği facebook grubumuzu kurarak gidermeye çalıştık. Eleştiri, beklentiler ve sitemizde görmek isteyip de editörlerine ulaştıramadığımız sorunları tartışacağız. İzedebiyat editörlerinin de katılmasını istiyoruz. Biz bu siteye sahip çıkmaya kararlıyız.
154 
 Efendi  (Can Macit)

Doğan Kitapçılık tarafından bastırılan Soner Yalçının, “Efendi” isimli kitabını bir solukta okudum. Korsan kitapçılarda 8 milyon liraya satılan bu değerli eseri hepinize tavsiye ederim. Tabii siz gidip de benim gibi korsanını almayın! Adam gi
155 
 Aşka Allah'a ve Akla - Tarihi Simalardan Mevlevi  (Hulki Can Duru)

Mevleviliğin morfolojik yönü, biçimsel yapısı, özü, ortaya çıkış nedenleri, Mevlevihanelerin özellikleri, yönetimleri, örgütsel yapıları, ayinleri, törenleri, Mevlevilerin giyimleri, gelenek ve göreneklerini hakkında bilimsel ve nesnel bilgi edinmek istiyorsanız bu kitabı okumanızı öneriyorum.
156 
 Endişe Edebiyatı  (Diren Yardımlı)

Knut Hamsun, kuzeyli yurttaşlarının bir çoğu gibi doğayla uyum içinde, ama insana yabancı (ve aynı zamanda insanın yabani olabildiği) bir dünyada büyümüştür. Ormanda avlanılan ren geyiğiyle dağın tepesinde donarak ölen insan arasında özsel bir fark yoktur. Bu anlamda, Fransa'nın sofistike varoluşçuluğuna oranla daha naif bir varoluşçuluk vardır Hamsun'un satırlarında. Yerel, geleneksel ve tepeden tırnağa İskandinav bir Varoluşçuluktur bu.
157 
 Türk Atletizminin Mühim Kaybı: Cüneyt Koryürek  (M.NİHAT MALKOÇ)

Trafik kazaları dur durak bilmiyor. Her gün birileri trafik canavarının pençeleri arasında can veriyor. Trafik kazaları ölüm oranlarının önemli bir kısmının sebebi olma özelliğini koruyor. Türkiye bu sorunun üstesinden gelemedi bir türlü. Sanki millet olarak araba kullanmayı bilmiyoruz. Direksiyon başına geçince üzerimize canavar gömleği giyiyoruz. Ne şoförler dikkatli davranıyor, ne de yayalar. Günümüzde yayalar arabadan hiç sakınmıyor. Karşıdan karşıya geçişlerde kimsenin trafik lambalarına uyduğu yok. İşi şansa bırakıyoruz. Göz göre göre kendimizi tehlikeye atıyoruz. Şoförlerimiz bazı durumlarda yayaların geçiş hakkını tanımıyor. Bunu bilmediklerinden değil, kural tanımazlıklarından yapıyorlar. Yoksa herkes yaptığı hatanın farkında. Millet olarak sorumsuz bir yapımız var.
158 
 Saatlerin Gördüğü Rüyalar... E - Kitap>>hulki Can Duru - 15 Öykü  (Vildan Sevil)

Öykülerde olayı zor seçersiniz. Bazen seçemezsiniz. Duygu, gerçeküstü öğelerle bezenip, gizeme sığınarak koşturur. Kâh içinize akar, kâh içinizden fırlar, kâh peşinden koşturur. Bir oyundur sürer gider... Öykülerde duygunun her halini izleriz. Duygu, duygu olmaktan çıkar, artık o, düşgücünüzün elverdiği ölçüde yedirip içireceğiniz, giydireceğiniz, istediğinizde fotoğrafını çekebileceğiniz bir kişiliktir. Bu anlamda yazar, sizi de sınırları aşmaya zorlar.
159 
 İmparatorluğun Kızı Eleştirisi  (Levent Ölçer)

Aslında dişi kahramanlı bir kitabı nasıl sevdiğime de şaşırdım, üstelik kılıç ve büyü minimum seviyede. Yok artık, bana bir şeyler oluyor. Zevklerim mi değişiyor?
160 
 Avcının Kılıçları Serisi Eleştirisi  (Levent Ölçer)

Bu kitaplar toplamda kabaca 1100 sayfa filan ediyor. Laika yayıncılıktan çıkmış elimdeki nüshalar. Kapakları çok hoş. Benim gibi fantastikçiler sırf kapak görseline bakıp bile büyülenip alabilir bu kitapları. Öyle yani..

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kalemde Yorulur Yürekte Bazen
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Yazan Okuyandan Çok
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Bilgeler ve Balıklar Kitabı Üzerine
Yûşa Irmak
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"" - Miş…"li Gelmiş Zaman
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Göçer Bir Şehir"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Git ve Yavuz Katrancı - Bozkırınoğlu
Ahmet Sargın
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Orhan Pamk'un "Kar" Romanı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Bitemeyen Proje" Üzerine
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Cevahir Caşgir’den "100süz Şiirlerim"
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Beyaz Gemi" Aytmatov
Hakan Yozcu
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
"Bir Fincan Kahve Olsa"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar
Facebook Şairliği Üzerine Birkaç Söz
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.