..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Sevgi bilmekten doğar." -Mevlana
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Sevgi ve Nefret > osman demircan
25 Şubat 2012
Seni Düşünmek Beni Hasta Eder Grip Olurum  
osman demircan
Ben ceket sevmiyorum ki neden beni düğmeler ilgilendirsin. Senin yan bakışın, gülüşün, ellerin, bir ceketin düğmeleridir. Ben bağrımı açarken mutluluğa seni koparıp attım hayatımdan. Sanma ki üşümekteyim. Elimde avucumda senden bir şey kalmasa da, kendi nefesimle ısınmaktayım. Sen hayatımın akışında tutunduğum bir kütüktün sadece.


:ADGJ:
Ben ceket sevmiyorum ki neden beni düğmeler ilgilendirsin. Senin yan bakışın, gülüşün, ellerin, bir ceketin düğmeleridir. Ben bağrımı açarken mutluluğa seni koparıp attım hayatımdan. Sanma ki üşümekteyim. Elimde avucumda senden bir şey kalmasa da, kendi nefesimle ısınmaktayım. Sen hayatımın akışında tutunduğum bir kütüktün sadece. Boğulmamak adına sana tutunurken, senin aşkınla yandığımı sanman ne büyük yanılgıydı. Hayat beynin sofrasıdır. Kimi sanmalarla ve zanlarla, kimi hayallerle, kimi avuntularla, kimi o sofraya ne konulduysa onunla geçirir hayatını. Gerçek sevgiye kim ulaşmıştır? Kim gerçekten hayatın tadına bakmıştır? Sadece herkes aklından geçeni yaşamıştır? Hayat beynin sofrasıdır. Aşk o sofrada bir kadeh şaraptır. Herkes aşkı keyfine göre yaşamıştır. Kimi aşkla sarhoş olmuş, kimi aşkla acı çekmiştir. İnsanlar sevdiklerini yere göğe sığdıramamıştır. Bir abartma sanatı değil mi zaten aşk. Seni mübalağasız sevmek isterken, basit bir tablonun abartılı çerçevesi gibi girdin hayatıma. Beni çepeçevre kuşatan aşkının sebebi; seni şaheser yerine koymam değil, benim estetikten, zevkten, incelikten yoksunluğumdu. En kolay aşk bu değil midir zaten. Hiçbir entelektüel bir yapıya sahip olmadan basit bir insan siluetini görüp onu bir aşk romanına dönüştürmek veya onu muhteşem bir aşk tablosuna benzetmeye çalışmak değil midir? En kolay aşk herkesin yaptığı gibi biriketleri yan yana, üst üste koyup evlilik hayalleri kurmak değil midir? Seni bir kamyon şoförü taşısın hayallerine. Beni ilgilendiren tek şey, insanların gelip geçmesinden çok neyi taşıdıklarıdır. Seni ne yüreğimde ne beynimde taşırım. Seni bir kamyon taşısın, insan piyasasına. Belki bir alıcın bulunur. Bir kömür torbası niyetine, bir kilo patates niyetine biri seni evine alır. Beni ilgilendirmemektesin; çünkü sen ne bir roman olabilirsin ne de şaheser bir tablo olabilirsin hayatımda. Git bir marangoza aşık ol. Belki yontar seni de bir şeye benzersin. Ya da eşek yapar seni de, odun keser üzerinde. Fakir fukara ısınır seninle. Benim zengin hayal dünyamda yerin yok. Senin için kurduğum hayallere ya kütükler yuvarlanır ya da ayılar dolaşır. Bir umut yeşermez bu yüzden içimde seninle ilgili. Bu yüzden seni düşününce kar yağar yüreğime. Seni düşünmek beni hasta eder grip olurum. Bir aspirin kadar değerin yokken bende, senin için acil bir vaka olamam.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve nefret kümesinde bulunan diğer yazıları...
Keyfin Bilir
Kürtlere Mektup
Vasattan Aşk Çıkmaz
Adam Gibi Severim Diyenlere Kanma
Herkes Kuyruk Sallarken İhanete, Yalana ve Dolana, Kim Bizi İnsan Olduğuna İnandırabilir
Salaklar Cuntası
Neden İnsanlar Bunca Aşk Yaşamalarına Rağmen Hala Sevmeyi Bilmiyorlar
Ah Bir Ağlayabilsem
Nazım Hikmet Gibi Düşünmek Beynimi Acıtmıştır
Cehennemin En Mutlu Yerindeyim

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Köpekler ve İt Herifler
Üç Türlü İnsan
İnce Bir Tülüm
Tüm Aşklar Faşizm Kokmaz
Başka Bir Yol Yoksa İnancın Seni Nereye Kadar Götürür
Örümcek ve Kelebek
Dünya
Tüm Evli Sevgililerin, Sevgililer Günü Kutlu Olsun
Olan Dağdaki Garibana, Karakoldaki Garibana Olmakta
Var Olmak İçin Emperyal Olmak Zorundasın

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Martı Beyazı [Şiir]
Gözlerim Kan Davalıdır Her Geceye [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © osman demircan, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.