..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşık olmayan âdem / Benzer yemişsiz ağaca. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Sevgi ve Nefret > osman demircan
15 Temmuz 2012
Neden İnsanlar Bunca Aşk Yaşamalarına Rağmen Hala Sevmeyi Bilmiyorlar  
osman demircan
Seni düşündükçe Çin kadar çoğalıyor ve çoklukla sefalet yaşıyorum. Senin coğrafyana sığıbilme adına tüm Çin'i seferber ediyorum da, sen kendini yakan aktivist bir Tibetli gibi karşıma çıkıyorsun. Ah sevgili bu dünyada hep sınır sorunları ya da akıllıların bıraktığı sorunları yaşıyoruz. Oysa ben seni deli gibi seviyorum anlamıyorsun.


:ADCA:
Seni düşündükçe Çin kadar çoğalıyor ve çoklukla sefalet yaşıyorum. Senin coğrafyana sığıbilme adına tüm Çin'i seferber ediyorum da, sen kendini yakan aktivist bir Tibetli gibi karşıma çıkıyorsun. Ah sevgili bu dünyada hep sınır sorunları ya da akıllıların bıraktığı sorunları yaşıyoruz. Oysa ben seni deli gibi seviyorum anlamıyorsun.
Her zaman aramıza ya dağlar ya kayalar ya da sürü sürü insanlar giriyor. Dikenli yollarda bile böğürtlenler oluyorken, seninle bir türlü yollarımız kesişmiyor. Seni düşündüğüm gecelerde bile ay ya hiç olmuyor ya da yarım ay oluyor. Seninle buluştuğum rüyalar bile kabusla sona eriyor. Sensizlik devletsizlik gibi. Sürekli başıma Türk askeri gibi çuval geçiriliyor ya da başımdan aşağı kurşun yağıyor. Üstelik öksüzler gibiyim, benim için ağlayan anam da bulunmuyor.
Ey sevgili bu dünya bir çorap gibi. Ya ayağımıza uymuyor ya da başımıza çorap örüyor. Seninle buluşmak şubatın 30'una bile denk gelmiyor. Of of takvim yaprakları gözyaşlarım gibi dökülüyor. Seni nefes gibi içimde tuttuğumda boğuluyorum salı verdiğimde bir oh çekemiyorum. İki ceset gibi bile yan yana gelemiyoruz. Biz bu dünyaya uymuyoruz. Ölümcül yaralar alıyoruz da, birbirimize sarılıp ağlayamıyoruz. Bir ağızdaki iki dudak oluyoruz ve tutkulu şarkılar söylüyoruz; fakat ne yazık ki öpüşemiyoruz. Nice acılar tadıyoruz da doya doya aşkı tadamıyoruz. Ah ah şöyle tadında birbirimize sarılamıyoruz! Bir ekmek oluyoruz sonra dilimlere bölünüyoruz. Parçalıyor bizi bir türlü doymak bilmeyen insanlar. Hep kendini bilmez, başkalarını sevmez insanların ellerinde çöp oluyoruz. Neden yine o insanların gözlerine batıyoruz? İnsanlar yiyorlar, içiyorlar, geniyorlar biz bir şey demiyoruz. Neden onlar buna rağmen yine de kanımızı içmeye çalışıyorlar? Neden aramıza göbeklerini, kıçlarını sokuyorlar? Hayatımıza bir dolmuşun yolcuları gibi giriyorlar. Neden el ele vererek yolumuza taş kamyonu gibi çıkıyorlar? Neden insanlar bunca aşk yaşamalarına rağmen hala sevmeyi bilmiyorlar?Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve nefret kümesinde bulunan diğer yazıları...
Keyfin Bilir
Kürtlere Mektup
Vasattan Aşk Çıkmaz
Adam Gibi Severim Diyenlere Kanma
Herkes Kuyruk Sallarken İhanete, Yalana ve Dolana, Kim Bizi İnsan Olduğuna İnandırabilir
Salaklar Cuntası
Seni Düşünmek Beni Hasta Eder Grip Olurum
Ah Bir Ağlayabilsem
Nazım Hikmet Gibi Düşünmek Beynimi Acıtmıştır
Cehennemin En Mutlu Yerindeyim

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Köpekler ve İt Herifler
Üç Türlü İnsan
İnce Bir Tülüm
Tüm Aşklar Faşizm Kokmaz
Başka Bir Yol Yoksa İnancın Seni Nereye Kadar Götürür
Örümcek ve Kelebek
Dünya
Tüm Evli Sevgililerin, Sevgililer Günü Kutlu Olsun
Olan Dağdaki Garibana, Karakoldaki Garibana Olmakta
Var Olmak İçin Emperyal Olmak Zorundasın

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Martı Beyazı [Şiir]
Gözlerim Kan Davalıdır Her Geceye [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Varlığın Sevda Yokluğun Fırtına [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © osman demircan, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.