..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Bilmezlik ile ne hoştum; hayalimde ne güzellik, ne de aşk vardı." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > İnceleme > Toplumsal Olaylar > Ahmet Zeytinci
9 Şubat 2021
Kumar Ha Kumar  
Ahmet Zeytinci
Buradan uçağa atlayacağım kumar oynamak için Kıbrıs’a gideceğim, sonrada donuma kadar her şeyleri orada bırakacağım Şener Şen’in Züğürt Ağası gibi eve döneceğim. Yemezlerrrrr! Tabi bu mesaj belki de milyonlarca kişiye gidiyor her gün. Beş on tanesini kumpasa alsalar, onlar için büyük kâr, büyük nimet. O kadar çalışanları var, aç mı kalsın onlarda değil mi? Biz mi aç kalalım peki o zaman?


:HE:

Bir kaç gündür cep telefonlarıma Kıbrıs dan kumar mesajları geliyor. Size de geliyor mu bilmiyorum böyle mesajlar? Her neyse gelsin ya da gelmesin, sizin de büyük çoğunluğunuzun kumar tutkusu olmadığını, hele de bu devirde, tahmin edebiliyorum...

Şimdi bana tutup da ’’Gidin oynayın kumarda kaybeden aşkta kazanır.’’ gibi beylik bir cümle kurmayın, çarparım, bizi alan almış satan satmış ne aşkı, ne meşki, o taraklarda bezimiz, olmadı, bundan sonrada olmaz çok şükür ki...

Buradan uçağa atlayacağım kumar oynamak için Kıbrıs’a gideceğim, sonrada donuma kadar her şeyleri orada bırakacağım Şener Şen’in Züğürt Ağası gibi eve döneceğim. Yemezlerrrrr! Tabi bu mesaj belki de milyonlarca kişiye gidiyor her gün. Beş on tanesini kumpasa alsalar, onlar için büyük kâr, büyük nimet. O kadar çalışanları var, aç mı kalsın onlarda değil mi? Biz mi aç kalalım peki o zaman?

Ha bir de gelen mesajda söyle bir açıklama var. Gittiniz ya şeytana uyup, hemen 5000. Tl hesabınıza yatırıyorlarmış. Öyle başlıyorsunuz beş bin Türk Lirası ile... ’’Ağabey zahmet etmeyin 5.000. Tl yi alıp ben kaçayım hayatta başarılar yengeye selamlar filan.’’ diyemiyorsunuz tabi ki... Önce azar azar oynamaya başlayacaksınız. Artık o beş bini, beş dakika da mı yoksa, bir iki saatte mi iç ettirir kendi paranızdan yemeye başlarsınız, orasını Allah bilir...

Anladık orası da Yavru Vatan, onlarda ayakta duracak bir şekilde, ama böyle de olmaz ki... İlla ki birilerini söğüşleyecekseniz, İngilizleri, Rumları, adaya Turist olarak gelen Almanları, İtalyanları, Bulgarları, başka başka milletlerden insanları kafakola almaya bakın. Ha size bir de kötü haber vereyim, eski en iyi müşterilerinizden birisi olan Serdar Ortaç da kumar oynamayı bırakmış. ’’Artık Kıbrıs’a sadece konser için gelirim.’’ diyormuş... Eskiden sene de bir kere yıl başlarında Milli Piyango alırdık, inanın onu da belki on seneden fazladır almıyorum... Gelin şu Ahmet Ağabeyinizi dinleyin de o kumarhaneleri Jetonlu Çocuk Oyuncakları Parkına çevirin, ne iyi olur hem de...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplumsal olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kişi Başına Düşen Milli Gelinimiz Hayli Arttı
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 4 -
Hadi Leynn Oradan Deme Hakkımız Her Zaman Vardır
65 Olup 44. 5 Gibi Göstermeye Meraklı Olanlar
Bundan Sonra Çekilmez Olacak
Ağaçta Kalan Kedileri Kurtarma Operasyonları
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 1 -
Subliminal Mesajlara Dikkat Edelim
Oynayamadığınız Oyunları Biz de İade Ediyoruz
Bu Fareler Başka Fare

Yazarın İnceleme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hey Gidi Gençlik Parkı
Biliyorum Yazmasanız Çıldıracaksınız Siz de Birileri Gibi
Akıl Tutulması Nasıl Oluyor
Soruyu Değiştiriyoruz
Rakı Viski Sigara Bir de Silah
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 6 -
B Li Bir Yazı
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 3 -
Noktalamalara Dikkat Etmeli
Hangi Duruma Göre Neler Yapılır - 5 -

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Benim Canım Gönlümün Baharı [Şiir]
Sudur Benim Özüm [Şiir]
Yüreğin Titreyince Niye Gidiyorsun ki [Şiir]
Gazoz Kapakları [Şiir]
Unutup da Gafil Olma [Şiir]
Sağlam Çocuktur Çaycı Ali [Şiir]
Eyvallah [Şiir]
Kurşun Askere Gelmez Kurşun [Şiir]
Yurtsever Bilinci [Şiir]
Memleketi Kurtarmaya Soyunduk [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.