..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mektubum sanırım fazla uzun oldu, çünkü daha kısa yazmak için yeterince vaktim yoktu. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik Roman
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Çürüyen Yollara
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...BİR ŞAFAK VAKTİ LÂZIM ...İÇİMDEKİ ESARETİ BİTİRMEK İÇİN ...KOSKOCA BİR DAĞIN ARKASINDA HÜRRİYET ...KOCA BİR YÜREK LÂZIM ...ULAŞMAK İÇİN ...NE BİR DANS ETME,NE DE FRENK GİBİ YAŞAMAK HAYALİM ...SULH İLE DOLU BİR NEFES YANIMDA İSTEĞİM ...SAVAŞIN EN ÇİRKEFİNİ GÖRMÜŞ HAYATIMI ...SAKİN BİR ŞELALEYE TESLİM ETMEK EMELİM ...O KADAR ÇOK KELİMELER CÜMLELER VARKİ KENDİMİ AÇIK ETMEYE ...YA SONRASINDA FIRTINA KOPARSA DİYE KORKUYORUM ...BİLMEMK

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Fantastik Roman
41 
 Lusifer'in Lambası - Başlarken - Onursuz Bir Yaşam  (Diren Yardımlı)

Yeni bir roman... Ölümü Ziyaret bunun bir taslağı niteliğindeydi. Bu kez romanın tamamını İzEdebiyat'tan okuyabileceksiniz. Görüş ve fikirlerinizi merakla bekliyorum. İzEdebiyat'ta yayınlanması istenmeyen görüşler diren@istanbul.com adresine yazılabilir. Gelen tüm postalara yanıt vermeye çalışacağım. Dilerim hoşunuza gider!
42 
 Aydınlık5  (osman demircan)

Evime vardığımda resim yapma isteği içimde renkli bir duygu dünyası olarak devam ediyordu. Evimin içinde bir hayalet gibi dolaşıp doğruca atölyeme gittim. Tuvale hayallerimi fırça darbeleriyle bir deprem hissi yaşatırcasına çizmeye başladım. Her renk Umay'dı sanki. Siyah Umay'ın mahzenlerindeki karanlık, kırmızı o mahzenlerdeki şarap renginde kendini belli eden duygulardı. Sarı şarabın içindeki güneş ışıkları iken bense sarhoşluğu ifade ediyordum. Resmim baş döndürücü bir güzelliğe sahip oluyordu.
43 
 Lusifer'in Lambası - 2. Bölüm - Beceriksiz Bir Ölüm  (Diren Yardımlı)

Yaşama konusunda hevesini yitirmiş Gökçe ölmenin yeni yollarını deniyor. Ama yaşamak ne kadar zorsa, aslında ölmenin de bundan daha kolay olmadığını görüyor. Lusifer'in Lambası, üçüncü bölümüyle devam ediyor...
44 
 Aydınlık (Giriş)  (osman demircan)

Yürüyordum iki yanı ağaçlı bir yolda. Dallarda yapraklar kıpırdıyordu esen rüzgarla. Adımlarım düşüncelerimin ağırlığıyla yavaş yavaş ilerliyordu. İki sıra ağaçların sağında ve solunda yemyeşil çayırlar vardı. Dünya bir aydınlık halinde yaprakların arasından sızıyordu. Gidiyordum yol çizgilerinin bir nokta haline geldiği yere doğru. Yüzüm güneş ışıklarının sararttığı bir yaprak gibiydi. Biraz buruşuk ve kırışık halde başımın önüne yapıştırılmış bir yaprak gibiydi yüzüm. Nereye baksam sonbaharı unutmaya çalışıyordum. Ama gel gör ki yüzüm bir sonbahar manzarası gibiydi. Bir yıkık ağaç gördüm. Gövdesine oturdum ve uçsuz bucaksız çayırları seyrettim.
45 
 Tılsımlı Boker - 1  (Uğur Can Dalga)

Bufmero Buftaranın yanına sokuldu ve onu Boker oynamaya davet etti. İki parmağının arasına sıkıştırdığı kadehin içinde ne olduğu bardak ağaç kovuğuna ulaşıp da tuzla buz olduğunda anlaşıldı. Yarım kadeh Bufın özütü... Hani şu kaktüsvari bitki... Dilde bıraktığı tad için nice bufalolar yakılır, bir kadeh fazla Bufın içmek için başbufalonun hazlı hizmetkârlarının tırnakları aşkla törpülenir.
46 
 Bir Yabancının Dönüşü  (Fırat Ayhan)

Reenkarnasyonu vücdunuzun her santimetrekaresinde hissedecek, bambaşka bir dünyaya yelken açacaksınız... İkinci bir hayatın izleri belirirken bedeninde ona yabancı bir kişiliğin yıllar sonra geri dönüşündeki gizemdi onu şaşırtan... O yabancı geri döndü...Dönerken de Tüm ırkçılara Mevlanalı bir mesaj getirmişti...Bu gizemli görev keşfedilmeli..
47 
 Aydınlık1  (osman demircan)

Ayak altımdaki köpüklü suyun ve burnumdaki iyot kokusunun artmasından, dünyaya yaklaştığımı anladım. Peki dünya bana göre neydi? Bu soruyu sordum kendi kendime. Cevabını yine kendim verdim. Dünya incik boncuk dükkanıydı fikrimce. Bazen inci bir kolye olurdu sevgilinin beyaz gerdanında bazen ise, ipi kopmuş incileri sağa sola dağılmış bir gerdanlık olurdu; ama deniz ve sedef olmazdı asla. Dünyanın da derinliği vardı; fakat o derinlikte kimse yaşamazdı. İnsanlar sığ bır hayat sürerdi yeryüzünde.
48 
 Lusifer'in Lambası - 5. Bölüm - Terapistin Tesellisi  (Diren Yardımlı)

"İnsanlar genelde yaşamları değersizleşince ona bir son vermeye kalkışırlar. Sen ise yaşamın çok değerli olduğunu düşündüğünde ölümü kendine anımsatma ihtiyacını duyuyorsun," dedi doktor.
49 
 Lusifer'in Lambası - 4. Bölüm - Modern Bir Ruhun İtirafları  (Diren Yardımlı)

Eve geldiğim gün mutfakta bir not bulmuştum sadece. Duygu’dan. Uzun bir not değildi, sadece beni ‘ne yazık ki’ çok sevmek gibi bir ‘lanet’le yaşamak zorunda olduğunu, ama ‘bizi (daha doğrusu beni) bekleyen sonun artık apaçık göründüğünü, bunu da bekleyip kendine ve bana işkence etmeye niyetli’ olmadığını, dolayısıyla artık temelli annesinin yanına gittiğini yazıyordu. “Sadece şunu bilmelisin Gökçe, yapmaya hazırlandığın şey için seni şimdiden affetmiyorum,” diye de bitiyordu.
50 
 Cypraqual: Kolye 1. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Odayı nefes alış verişlerle bezeli sesler doldururken bunlara dışarıdan izinsiz müdahalede bulunuldu zira onların arasına korsan kapı tıkırtıları karışmıştı.
51 
 Cypraqual: Kolye 6. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Kapkara dumanlarla iyice kararan bulutlardan yağmur yağmaya başladı.Damlalar dağılan buz kristallerinin üstüne düştükçe onları eritti.Sıvılaşan bu parçalar kapkara birikintiler olduktan sonra sert esen rüzgarın dokunuşuyla birer ejderha pulu şeklini aldılar.Minik minik kara ejderhalara dönüşen bu oluşumlar aynı anda küçük ağızlarından simsiyah sis kustular.
52 
 Cypraqual: Kolye 9. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Sinsice bekleyen düşman misali –Karanlık olmasaydı iyilik kendi doğasından gayrı meşru karanlık doğrururdu- kötü karakteri içinde var olan iyi olanı lağv edip hayalkırıklığının getirisiyle beraber hiddetine kat kat karanlık kuleler dikti ve sinsilik tamamiyle kimliğini zehirledi.Çok horlanmıştı,çok aldatılmıştı ve inanmışlıkla kendi kendisini kandırmış bu yüzden bu duruma karşı koyacak gücü yoktu.
53 
 Aydınlık2  (osman demircan)

Altın Yol ile tanışmam böyle başlamıştı. Aklımın ucundan yolun bir yerinde teyzeyle karşılaşacağım geçmemişti. Her şeyi akılla izah edenlere bundan dolayı şaşıyordum. Çünkü hayatta akla hayale gelmeyen o kadar çok şey yaşıyorduk ki.
54 
 Tanrı'yı Ağlatan Fahişe (5. Bölüm)  (Tonyy Wiseman Wondredal)

Ne mutlu suçsuz bakire dostları unutulan dünyada dünyanın unuttuğu...
55 
 Cypraqual: Kolye 8. Bölüm  (Osman Altınbaş)

Daha çok ilkbahar görülür ve o, han için yaramaz ve sevimli bir çocuk gibiydi.Yazın da hiç ayrılmadığı oluyordu ki çoğunlukla han onu ağırlamaktan keyif duyardı.Sonbahar da sohbet koyulaştıkça kalkamayan kadınlar gibi gitmek istemedi mi gitmezdi.
56 
 Mawera Hanı  (ergin)

Kafile hayli çetin bir yolculuk yapmaktadır. Hamrawat Nehrinin ulu kollarından birinin kenarına inşa edilmiş eski bir handa, Avar diyarına yapacakları 10 günlük uzun yolculuk öncesi son bir kez dinlenmek amacıyla dururlar. Yazı grubumuzun o gece handa geçirdikleri keyifli satleri konu alıyor.
57 
 Ters Akan Irmak  (Etem Levent Bakaç)

43 yaşında olan avukat Nesrin hafta sonunu yıllardır görmediği arkadaşıyla geçirmek üzere Sinop'a doğru yola koyulur. Hafta sonunun tam bir kabus haline geleceğini, gerçek ile hayallerin içinden çıkamayacağını henüz bilmemektedir.
58 
 Mağaranın Kamburu P - Kitap Yayınlarından Çıktı  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*İlk baskısı geçen sene yapılan Mağaranın Kamburu’nun 2. Baskısı P-Kitap tarafından yayımlandı. *Çok sayıda olumlu eleştiri alan eser, yeni bir kapak ve dizgi ile okurların karşısına çıkıyor. *Eserde felsefî ögeler ağır basarken, heyecan verici sahneler de yer almaktadır.
59 
 Lusifer'in Lambası - 3. Bölüm - Bir Kahramanın Ölümü  (Diren Yardımlı)

Benden korkmuyordu artık, çünkü benim ondan korkmadığımı fark etmişti. Hem polisin ve yaşamın düşmanıydım ben; tıpkı onun gibi. Hayat ona çoktan küsmüştü belki, ama belki de ilk defa hayata kendisinden daha küskün biriyle karşılaşıyordu.
60 
 Bugün Bütün Tabutlar Sahipli 3. Bölüm  (kuzey darıcı ...)

Artık karşıdan geçerken sağa sola bakmıyorum , yanlış anlama ölümüme susadığım için değil, sağa sola bakmıyorum insanlara bakıyorum, onlar durunca duruyor , geçerlerken geçiyorum, rahat geldiği için değil , böyle alıştım
son eklenenler
Ülgen
Sinem Bağcivan
Roman > Fantastik Roman
Ülgen
Sinem Bağcivan
Roman > Fantastik Roman
Şizofrenin Kamburu
Okuyan Adam
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.