..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşkın aldı benden beni. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - 21. YÜZYIL
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Chp: Eski Hamam, Eski Tas, Eski Nalın, Eski Tarz…
Yûşa Irmak
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

Adam Twitter’dan bana saydırıyor… “Hiç mi suçu yok bu iktidarın” diyor. Yahu “yok diyen mi var” diyorum. “Haksızlığı kim yapıyorsa eleştiririz elbette hep birlikte de eleştirmeliyiz” zaten diyorum! Eleştiri bir kenara, bir Müslümanın CHP ve iktidarını savunduğuna şahit olduğum zaman tüylerim diken diken oluyor benim… Yahu ne çabuk unuttunuz CHP’nin iktidar olduğu dönemleri ey anlı secdeye değen kardeşim benim… Bu memlekete sefaletten, hıya

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > 21. YÜZYIL
 Corona İnsanları  (Alp Şahin)

Ellerini yıka. Efendim? Ellerini yıka ellerini...
 Teknoloji,uygarlık ve Eşitsizlik  (Demet Yetiş)

“Uygarlıktaki her yeni ilerleme,aynı zamanda,eşitsizlik yolundaki yeni bir ilerlemedir.Uygarlıkla doğmuş olan toplumun kurduğu bütün kurumlar,ilk ereklerinin tersine dönerler”Jean Jacques Rousseau.
 21. Yüzyıl Savaşlarının Nedeni Su Olabilir Mi?1. Bölüm  (nalan gök)

Pekii bu ülkeler bu kadar pervasız tutum takınırken sırtlarını nereye dayıyorlar, kimlerden destek alıyorlar acaba?
 Bilim Nereye Gidiyor?  (Özcan Nevres)

Atom bombasının vahşetinden utanan Amerika, alternatif olarak, temiz bomba diye tanımladıkları Nötron bombasını gerçekleştirdiler. Bu bombalar sadece insanları öldürüyor. Binalara ise zarar vermiyor. Yeni bomba ne kadar temiz değil mi?
 - Açıklanmayan Tek Şey Aşk – Diyor Cemal Süreya...  (Tuğba Ece)

Bazı erkeklerin fay hatlarında kırılan kadınlar Bazı erkeklere uçuş izni vermez kimi zaman..
 Üstü Kapatılmamış Eğitim Rögarları  (ÖZAY ÜNSAL)

Bir kısafilm çekelim ve halimizi seyreylesin cümlealem. Daha sonra da öyle hayal edelim ki dünya YouTube olsun ve bizim bu kötü videomuz birilerinin canını artık sıksın ve YouTube'da bir daha görmeyelim kendimizi böyle. Ya da kendimizi layık olduğumuz şekilde görelim.
 Avrupa Birliği Çöküyor Mu?  (Oğuz Düzgün)

Der Spiegel’in kapağında parçalanmış bir Avro resmi ve bu resmin hemen üzerinde “Ya Şimdi?” anlamındaki “Und Jetzt?” ibaresi. Yoksa Avrupa Birliği çöküyor muydu?
 Tanrıyı Sevmiyorum Artık!..  (Tayyibe Atay)

emperyalizme karşı koyan bu yürekli insanları uzanıp öpmek istedim; çok safmışım!..onların amacı başkaymış meğer; nereden bilirdim ki!..
 Milliyetçilik Kötüdür  (Levent Ölçer)

Ama onlar özgür halkların özgür iradeleriyle bir amaç doğrultusunda birleşmesini istemiyor. Onlar tek bir halka ve ruhsuz koca bir ET YIĞININA İNDİRGENMİŞ hımbıl, akılsız bir kitleyi "KENDİ hakimiyetleri altında" istiyor.
10 
 Asimetrik ve Psikolojik Savaş ve Türkiye  (Doğan ORMANKIRAN)

21’inci yy. devlet stratejilerinin şekillenmesinde ve savunma politikalarının oluşturulmasında güvenlik ve tehdit algılamalarında önemli değişmelere yol açacak parametrelerin gelişmekte olduğu bir dönemdir…
11 
 Ben Bir Zenciyim  (osman demircan)

Oynak şarkılar dilimde... Kafam bir düğün salonu ve aklımı oynatıyorum beynimin salonunda bütün sandalyeler boşken. Aklımı tümden oynatıyorum. Anne neredesin? Gökten kurşun mu yağıyor yoksa kar mı? Ben bir zenciyim beyaz adamları sevmiyorum, tıpkı kardan adamları sevmediğim gibi. Anne neredesin? Çocukları da büyükleri öldüren kurşunlar öldürüyor. Anne artık anla bir zenciyim ve beyaz yalanlar öldürüyor beni. tüm beyaz çiçeklerin ortasında kan kırmızı gül gibi duruyorum. Anne ölemediğim için yaşamak istemiyorum.
12 
 Medeniyet (!)  (Levent)

Ben bunda en büyük günah sahiplerinden biri olarak Edison’u görüyorum.
13 
 Şizofreni Olmasak Bile... Zaman... Mekan... ve İnsan Algısındaki Bozulma, Bence Ne İfade Eder?  (MUSTAFA Ahmet Tunç CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

21. yüzyılda, bazı şeylerle yüzleşmeden, şiir yazmak ne içindir ?
14 
 Atatürk Döneminde Türkiye  (Anıl YÜCEL)

”İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara’ya hareket edecekler…
15 
 Sadeleşiyoruz  (a.fettah imamoğlu)

bugün edebiyat ne yazık ki edebiyattan anlamayan, sansasyonel kişilerin tekeline doğru kayıyor... bu durumu kurtaracak vasıflı ve katıksız edebiyatçıların ortaya çıkacağı anı heyecanla bekliyorum ve ben de onların arasında olmayı umuyorum.
16 
 Çok Yüzlüler Çağı  (NUH KENİŞ)

‘’Çok Yüzlüler Çağı’’ başlığını attım yazıma. ‘’Utanmazlar Çağı’’ da olabilirdi. ‘’Kıyıya Değil Dibe Vurmuş İnsanlar Çağı’’ mı deseydim acaba…. Yok.
17 
 Martının Gözyaşı  (Ertuğrul ERDOĞAN)

“ Koğuş kaaalk!!!...” sert komutuyla askerler yataklarından göz çapaklarını temizleyerek uyandılar. Çavuşun, ikinci komutuyla birlikte, yatakların üzerine demir para atılsa zıplatacak cinstendi.
18 
 Kaybedenler ve Kazandığını Sananlar  (Demet Yetiş)

'Kültür sanayi' kavramı Frankfurt Okulu üyelerinden Adorno ve Horkheimer'ın üzerinde durduğu,kapitalist düzenin hayatımızı programladığına dair söylemleri içerir.
19 
 Kültür Sanat Tarihine Kısa Bir Yolculuk  (kemal düz)

13. yüzyıl; ülkemiz kültür tarihinin bir dönüm noktasıdır. O yüzyılda yaşayan bilinen önemli isimler; Hoca Dehhani, Ahmed Fakîh, Hacı Bektaşı Veli(, Mevlâna Celalettin-i Rûmi, Sultan Veled, Şeyyad Hamza, Yunus Emre, Haliloğlu Yahya Burgazi, Aşık Paşa, Nasreddin Hoca... Yine bu yüzyılda Battalname, Danişmendname ve Dede Korkut Hikayeleri yazılmıştır...
20 
 İçimizdeki İsrailliler  (halil ibrahim şan)

İsrail’in yaptığı bu insanlık dışı saldırı içinde azıcık insani duygusu olan tüm insanlık tarafından şiddetle kınandı. Kınandı kınanmasına ama sanal dünyada biraz gezince görüyoruz ki ne kadar İsrail’i seven varmışta bizim haberimiz yokmuş. İsrail ve ona yakın yandaş medyaların son derece masum bu yardım seferini “Bunlar teröristi” o yüzden müdahale ettik sözünü ortaya dökmelerine şaşırmamak gerek.
son eklenenler
Corona İnsanları
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Çok Yüzlüler Çağı
NUH KENİŞ
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Hey Uzaylı Yeter da
yavuz hasdemir
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Üremek
osman demircan
Eleştiri > 21. YÜZYIL
İsraf
Medine Yıldırım
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Ben Bir Zenciyim
osman demircan
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Dergi Birlik
Bahattin Ceyhan
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Tarih Bize Anlatıyor 11
Öner KARADAĞ
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Milliyetçilik Kötüdür
Levent Ölçer
Eleştiri > 21. YÜZYIL

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.