..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilge kişi her şeye şaşan kişidir. -Andre Gide
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ferna...
Servet Alkan
Şiir > Sürrealizm

Adil olduğumu göstermek zorunda idim; Bende kendimi güne uladım… Şehrinin kurtuluş gününe O Gün beni göndermiştin…Kurtuluşum/Saltanat hasta… Yoktun var diyemiyordum…Şiiri hatalı Vardın yok diyemiyordum…Mısrası murdar Şairin dediği gibi idi her an;ne eksik ne fazla… Herşeyin bir fiyatı vardır.’’Size huzur verdim diyenler,bizden ne aldığını söylesinler’’ Bir kısır döngü içinde idi zaman ve mekan… Ferna Ayri gayri. Cesur olduğumu göste

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Fantastik
161 
 Optik Rüya  (selim koç)

“sana iyilik yapıyorum,bana haksızlık yaptığın halde”
162 
 Firuze  (Elif Bengü)

Vakitler aşındırıyor kıvrımlarını eteklerimin. Buklelerim çözülüyor. Şalımın rengi siyahtan yeşile dönüyor yağmurlar altında. İnatçıyım ben de bir o kadar. Dönecek, dönecek…
163 
 Siyah Kuğu  (Hilal Ünal)

.Hafif pembe tonlu bebek beşiği pencere kenarında duruyordu üzerindeki süsler eskimişti pembe dolap duvarın kenarındaydı.dolabın içinde bebek kıyafetleri vardı.karşısında bir aynalı masa vardı üzerinde bir bebek ve 10 yaşlarında bir kız resmi vardı. vardı.ikiside gülümsüyordu Yerdeki günceyi aldı en son nota baktı.londra ya tatile gidiyoruz tarih 10 aralık 1979 Masanın üzerindeki kalemi aldı ve yeni bir not daha ekledi:Ben anetta salvotor geri döndüm.tarih 13 ekim 2013
164 
 Algı Dairesi  (Cumhur Çırnaz)

Algılarımız otoriteye tehlikeli gelipte bir algı dairesi kurup algı mükellefi olacağımız fantastik öykümüğn ilk bölümü...
165 
 None Kör Kedi Zifir'den Arta Kalan  (Cumhur Çırnaz)

Çocukluğumdan kalan kör bir kedinin öyküsü...
166 
 ... Hain...  (mehmet burak yüksel)

"Seni öldüremeyeceğimi nereden çıkardın" diye fısıldadı
167 
 Cairo İnternational Airport  (ömer kırat)

Birşey olacaksa olacaktır, olmayacaksa olmayacaktır. Olayın arkasındaki nedenlerin karmaşıklığı, olayın ardında bir "bilinç" olduğu anlamına gelmez.
168 
 Balatalara Baktırsam İyi Olacak 4 (Son)  (seyfullah ÇALIŞKAN)

- Güzel abim hadi işine git. Uçağın plakası mı olur? Gövdesinde rakamlar var ama onların çoğu uçarken yerden görünmez. Sen benle kafa bulmuyorsun dimi? Kamera şakası falan olmalı diye kıllanmaya başladım. Etrafa bakındım. Adamın şapkası, yabancılar gibi yanlış tonlama ve yarım sözcüklerle konuşması zaten yetirince ilginçti. - Seninle niye kafa bulayım. Ben sadece hakkımı arıyorum. - Seninle bu şekilde anlaşamayız. Sen elbette hakkını aramaya devam et. Beni mahkemeye ver örneğin.
169 
 Avelon Krallığı Esfalt Kalesi (Bölüm 2)  (mehmet burak yüksel)

Derlerki Avelon diyarında Esfalt kalesi bir ışıktır.Binlerce yıldır düşmana geçit vermeyen bu kale ne kuşatılabildi , nede düşmanlarının yüreğine de kazandığı korkunun ağırlığı biraz olsun dindi.
170 
 Buzdan Hayat  (more )

Kakaolu bacaklar, vanilyalı yüz...Çikolatalı gözler. Buzdan burun....kakaolu eller işte Ellenin hikayesi........
171 
 Antalya'da Atlantis 1 Uyanış  (Bahattin Ceyhan)

Normal bir şehir olmaktan farksızdı aslında Antalya... Ta ki Bermuda'lılara kadar, cuma gecesine kadar.
172 
 İdam Bölgesi  (Abdullah Y. Şengül)

Hücrelerdeki kalan insanların çoğu ölmüştü inleme sesleriyle ama ölmüş olsa bile idamdan kurtulamayacaklardı. Bu bölgenin genel kuralı buydu. Topallayarak yürüyordu koridor da çıkışa fazla yoktu her yaklaştığında vazgeçmek istiyor duraklıyor arkasında gardiyan onu dürtüklüyordu.
173 
 Mitolojik Kumpas  (Şeyda Gedik Koç)

İste o görkemli gizemli bana kâbuslar yaşatan ya da rüyamda yaşatmış olan ya da neyse işte o mağaranın sonunda ki ışık görünüyordu. Hızlandım ekip arkamdaydı. ‘’hadi patron az kaldı ‘’dedi Johns Az kalmıştı evet, ilk adımımı attım dışarı, saatlerin ardından günışığı harikaydı. Dağın bütün oksijeninin içime dolduğunu hissetmiştim. Arkadaşlarda yanıma dizildiğinde şelalelin sesine karıştı kutlamalar ve çığlıklar.
174 
 Çöpçüler  (Mualla Öztürk)

Alman Bayan Yazar Herta Müller'den ilginç bir öykü daha.
175 
 The Taxim (İğneler Kuşağı ve Lsd İmagination Express)  (selim koç)

"ben insandan evrimleşen bir hamam böceğiyim."
176 
 Unutanlar Bürosu - 3  (Caner Almaz)

İnsanın tüm unuttukları bir defter vasıtasıyla önüne konulsaydı, ne olurdu dersiniz?
177 
 Balatalara Baktırsam İyi Olacak 3  (seyfullah ÇALIŞKAN)

ana yaklaştı ve yanağımdan öptü. “Çok tatlısın, kendimi tutamadım” ,dedi. Bir şey söylemeye çalıştım ama kelimeleri bir araya getiremedim. Kız suya atlayıp uzaklaştı. Herkese el sallayıp kıyıya doğru yüzmeye başladı. Kıza bak. Göz göre göre boğulacak, bir şey söyleyin,” dedim. “Boş ver sen onu, evine gidiyor,” dediler. Geç kalınca babası kızarmış. Kız sahile kadar yüzebilir miydi? Hadi yüzdü diyelim bu kız bikini ile onca sokağı geçip evine nasıl gidecekti? Çarşıyı da böyle ıslak bikini ve saçlarıyla mı geçecekti? Kimse aldırmayınca ben de dertlenmeyi bıraktım.
178 
 Prenses ve Ejderha..! 2. Bölüm  (Esin Yardımlı)

Dikenleri kuyruğunun ucuna kadar devam ediyormuş. İpincecik pençeleri, yeşil bir derisi ve kafasında bir o yana bir bu yana dağılmış on onbeş tane dikeniyle dişi bir ejderhaymış bu... Ejder de gözlerini bu güzellikten bir türlü alamıyormuş yani..!
179 
 Eros Böyle Yazdı!  (Ayça Yıldıran)

Eros , gözyaşlarından başladı mükemmele, bir kaç damla
180 
 Mağaranın Kamburu - 19  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Evet korkuyorum, hem de birçok şeyden. Yaptıklarımın altında yatan temel duygu bu. Korkaklığımı bir kusur olarak düşündüğümü zannetme. Korku, çoğunlukla benim can simidim olmuştur. Yıllar önce işlediği bir cinayetten sonra uzunca bir süre hapis yatıp çıkan bir katille konuşmuştum. Bana “bakma böyle hava atıp dolaştığıma, aslında çok korkuyorum. O adamı da korktuğum için öldürdüm.” demişti. O koşullarda ne demek istediğini tam anlamamıştım, fakat şimdi anladığımı fark ettim.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Secret War
Osman KESKİN
Öykü > Fantastik
Bir Japonya Anısı
Betty Blue
Öykü > Fantastik
Zaman Ağladığında
selim çok
Öykü > Fantastik
Cadılar Bayramı
Tuna M. Yaşar
Öykü > Fantastik
Robot Kartal
Serdar Yıldırım
Öykü > Fantastik
Arif Bey
Alaaddin GICI
Öykü > Fantastik
Blackened
selim çok
Öykü > Fantastik
Plaza
selim çok
Öykü > Fantastik
Tuhaflıklar Yedilisi
selim çok
Öykü > Fantastik
Kanlı Ay
Hasan ÖNAL
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.