..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hata! Klavye bağlı değil. Devam etmek için F11'e basın...
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - 21. YÜZYIL
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Belki Bir Gün
Orhan Bani
Şiir > Klasik

Yıllar sonra bir zaman, buluşursak bir yerde Uzaktan bir selam ver, bir kez tebessüm eyle Hani, hep beraber gibi, nasıl geçti, ne haber de Boyun büküp boş yere, sitem etme talihe Sanki hiç ayrılmadık. sabah gitmişiz sanki Bakma, yıllar ne yaptı, ayrılmadık inan ki Ne kır düştü saçıma, ne saçlarım döküldü Aşk'ın benim masalım, sevdamızda öykümdü Seni bir, bir anlattım, serçelere kuşlara Kaç kez sordum ben seni, rüyalara, düşlere Beni

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > 21. YÜZYIL
 1 Mayıs, Uçan At ve Birtakım Değerler  (Alp Şahin)

1 Mayıs’ın hikaye ve tweetlerde bu kadar güzel kutlanılması gerçekten gözlerimi yaşatıyor… Hemen hemen herkes emekçinin yanında ha, öyle mi?
 Neden Rusya? Neden Rusya Değil?  (Alp Şahin)

Rusya – Ukrayna gerginliğinde gördüğüm şeyler genelde hep benzer… Profil fotoğraflarına Ukrayna bayrağının eklenmesi, barışın önemini belirten özlü sözler ve sivil halkın yaşadığı zorlukların paylaşılması… Şahsen yapılanların hiçbirine karşı değilim fakat biraz da Rusya açısından bakalım mı?
 Covid 19 Hakkında  (Alp Şahin)

Sene 2020… Aylardan Ocak… Yalan söylemeyeyim ama 14 Ocak falan. Muazzam bir grip yaşıyorum. Arka arkaya öksürüyorum, burnum olmuş ayrılık çeşmesi, kafa ise KKTC’ye selamlar olsun, tam bir zirvana…
 Modern Külkedileri ve Meşhur Pabuçları  (Yûşa Irmak)

Hele hele, Külkedisinin sarayda çalışmaya başladığını, üstelik sunulan hizmetin eskisinden daha iyi olduğunu fark ettiğinde kendini daha da berbat hissediyor. Ara sıra duygulanıp cam pabucu okşuyor. Külkedisinin evlenmek isteyeceği gibi biri olsaydım diye hayıflanıp duruyor. Bu arada Külkedisi de aşktan zerre kadar anlamayacak şekilde işine kaptırmış kendini eşek gibi çalışıyor… Cam pabucun sunduğu hayatla gelecek prestiji ise öyle umurunda filan değil… Sarayda yetenekli bir yönetici olmak ona daha güvenli geliyor. Üstelik kazandığı paralarla kendine cici cici ayakkabılar alabilir nasıl olsa. Bütün zamanı saray içinde geçtiğinden orada yaşıyor; bir de prensle mi uğraşacak? o kadar işin gücün arasında… Özgür yani yalnız kalmayı istiyor ve masal burada pattadan bitiyor.
 Dostlar Bayram Kutluyoruz Sansın  (Alp Şahin)

Ne Türklüğümüz kaldı, ne müslümanlığımız, ne neşemiz, ne özel günlerde yürüyüşümüz, ne adaletimiz, ne de özgür düşüncemiz..
 Zeuskız; Sosyal İkilem - Truman Show  (Aysun Güven)

Çünkü işin mutfağında bulunan, sosyal medya platformlarının doğumunda, yükselişinde bizzat katkısı olan insanlar tarafından içtenlikle yapılan itiraflar, sizde uyanıştan çok çocuklarınızla beraber tehdit altında olduğunuz hissi uyandıracak türden. Çünkü her biriniz onlar için müşterisiniz.
 Corona İnsanları  (Alp Şahin)

Ellerini yıka. Efendim? Ellerini yıka ellerini...
 Teknoloji,uygarlık ve Eşitsizlik  (Demet Yetiş)

“Uygarlıktaki her yeni ilerleme,aynı zamanda,eşitsizlik yolundaki yeni bir ilerlemedir.Uygarlıkla doğmuş olan toplumun kurduğu bütün kurumlar,ilk ereklerinin tersine dönerler”Jean Jacques Rousseau.
 Bilim Nereye Gidiyor?  (Özcan Nevres)

Atom bombasının vahşetinden utanan Amerika, alternatif olarak, temiz bomba diye tanımladıkları Nötron bombasını gerçekleştirdiler. Bu bombalar sadece insanları öldürüyor. Binalara ise zarar vermiyor. Yeni bomba ne kadar temiz değil mi?
10 
 21. Yüzyıl Savaşlarının Nedeni Su Olabilir Mi?1. Bölüm  (nalan gök)

Pekii bu ülkeler bu kadar pervasız tutum takınırken sırtlarını nereye dayıyorlar, kimlerden destek alıyorlar acaba?
11 
 - Açıklanmayan Tek Şey Aşk – Diyor Cemal Süreya...  (Tuğba Ece)

Bazı erkeklerin fay hatlarında kırılan kadınlar Bazı erkeklere uçuş izni vermez kimi zaman..
12 
 Üstü Kapatılmamış Eğitim Rögarları  (ÖZAY ÜNSAL)

Bir kısafilm çekelim ve halimizi seyreylesin cümlealem. Daha sonra da öyle hayal edelim ki dünya YouTube olsun ve bizim bu kötü videomuz birilerinin canını artık sıksın ve YouTube'da bir daha görmeyelim kendimizi böyle. Ya da kendimizi layık olduğumuz şekilde görelim.
13 
 Avrupa Birliği Çöküyor Mu?  (Oğuz Düzgün)

Der Spiegel’in kapağında parçalanmış bir Avro resmi ve bu resmin hemen üzerinde “Ya Şimdi?” anlamındaki “Und Jetzt?” ibaresi. Yoksa Avrupa Birliği çöküyor muydu?
14 
 Tanrıyı Sevmiyorum Artık!..  (Tayyibe Atay)

emperyalizme karşı koyan bu yürekli insanları uzanıp öpmek istedim; çok safmışım!..onların amacı başkaymış meğer; nereden bilirdim ki!..
15 
 Milliyetçilik Kötüdür  (Levent Ölçer)

Ama onlar özgür halkların özgür iradeleriyle bir amaç doğrultusunda birleşmesini istemiyor. Onlar tek bir halka ve ruhsuz koca bir ET YIĞININA İNDİRGENMİŞ hımbıl, akılsız bir kitleyi "KENDİ hakimiyetleri altında" istiyor.
16 
 Asimetrik ve Psikolojik Savaş ve Türkiye  (Doğan ORMANKIRAN)

21’inci yy. devlet stratejilerinin şekillenmesinde ve savunma politikalarının oluşturulmasında güvenlik ve tehdit algılamalarında önemli değişmelere yol açacak parametrelerin gelişmekte olduğu bir dönemdir…
17 
 Medeniyet (!)  (Levent)

Ben bunda en büyük günah sahiplerinden biri olarak Edison’u görüyorum.
18 
 Ben Bir Zenciyim  (osman demircan)

Oynak şarkılar dilimde... Kafam bir düğün salonu ve aklımı oynatıyorum beynimin salonunda bütün sandalyeler boşken. Aklımı tümden oynatıyorum. Anne neredesin? Gökten kurşun mu yağıyor yoksa kar mı? Ben bir zenciyim beyaz adamları sevmiyorum, tıpkı kardan adamları sevmediğim gibi. Anne neredesin? Çocukları da büyükleri öldüren kurşunlar öldürüyor. Anne artık anla bir zenciyim ve beyaz yalanlar öldürüyor beni. tüm beyaz çiçeklerin ortasında kan kırmızı gül gibi duruyorum. Anne ölemediğim için yaşamak istemiyorum.
19 
 Şizofreni Olmasak Bile... Zaman... Mekan... ve İnsan Algısındaki Bozulma, Bence Ne İfade Eder?  (MUSTAFA Ahmet Tunç CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

21. yüzyılda, bazı şeylerle yüzleşmeden, şiir yazmak ne içindir ?
20 
 Çok Yüzlüler Çağı  (NUH KENİŞ)

‘’Çok Yüzlüler Çağı’’ başlığını attım yazıma. ‘’Utanmazlar Çağı’’ da olabilirdi. ‘’Kıyıya Değil Dibe Vurmuş İnsanlar Çağı’’ mı deseydim acaba…. Yok.
son eklenenler
Covid 19 Hakkında
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Corona İnsanları
Alp Şahin
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Çok Yüzlüler Çağı
NUH KENİŞ
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Hey Uzaylı Yeter da
yavuz hasdemir
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Üremek
osman demircan
Eleştiri > 21. YÜZYIL
İsraf
Medine Yıldırım
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Ben Bir Zenciyim
osman demircan
Eleştiri > 21. YÜZYIL
Dergi Birlik
Bahattin Ceyhan
Eleştiri > 21. YÜZYIL

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.