..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Müzik söylenemeyeni, ama sessiz de kalınamayanı anlatıyor. -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Din
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Seni Unutamam
Hüseyin İbiş
Şiir > Aşk ve Romantizm

SENİ UNUTAMAM 15-12-2010 Yüreğimin dermanını gözlerinde buldum, O gül yüzündeki gülümsemeye aşık oldum, Gönül ırmağımı hayat veren sevginle doldurdum, Gözbebeğim yoluna kurban olurum. Seni tanıdım bir fırtına koptu içimde, Solmayacak çiçek aşkın gönlümün bahçesinde, Yalan yok bebeğim sana olan sevgimde, Başkasını taşıyamam sevdan var kalbimde. Dünyam güneşini gül yüzünde tanıdı, Sevgilim gülüşlerin beni boşluktan aldı, Hayatıma gir

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Din
81 
 Güneş ve Gerçekler  (Adem KORKMAZ)

Ahiret Gününe İnanmayanalara,Şüphesi Olanlara bir Örnek;bilirsiniz 6 ay gündüz-6 ayda gece” yaşanan bölge tek farkı gündüzün olmadığı dünya.Evet örneğimize dönelim;Bu çizdiğimiz dünyayı tasvir edelim.Aynen bizim dünyamız gibi fakat gündüz yaşanmıyor.Orda yaşayan insanlar kesinlikle Dünyalarının tarihi boyunca gece olmuş günüz diye bir terimle karşılaşmamış dolayısıyla bizim adına güneş dediğimiz bir enerji kaynağıyla haşir neşir olmamış insanlar topluluğunun yaşadığı bir yerdir.
82 
 Kurban ve Fedakarlık!  (Muhammed CAN)

Neyi nasil Kurban edelim?
83 
 Kurban ve Fedakârlık!  (Muhammed CAN)

Bu kutsi vadinin akışına engel olan her ne ise, onu can-akıl birlikteliği ile fedakârlık ve kurban eylemleriyle bütünleştirerek aşmanın verdiği haz ile...
84 
 Hz. İbrahim  (Altuğ Öztürk)

Kuran'ı Kerim'de ilk peygamberin Hz. Adem olduğunu bildirilir. Hz. Adem'den sonra Kuran'da adı geçen ikinci peygamber Hz. Nuh'tur. Hz. İbrahim ise, Hz. Nuh'tan sonra gelen ve onun soyundan olan peygamberdir.
85 
 İtaat İmtihanı: Helal ve Haramlar  (Fuat Türker)

İnsan haramı nasıl bir yanılgı sonucu seçer? O an insanı çeken şey nedir?..
86 
 Tanrı  (osman demircan)

Bu dünyayı biz yaratmadıysak nasıl özgür olabiliriz ki.Bir filozof: " Ben Tanrı'sız bir yerde yaşamak istiyorum” der.Tanrı olmadığında mutlu olabilecek miyiz? Hayat bize hep mağlubiyeti öğrettiyse ve haksızlıkları önleyememeyi öğrettiyse bu dünyada kötülük yapanların yaptıkları yanlarında kar mı kalacak.
87 
 Gömleği Arkadan Yırtılanlar  (Fuat Türker)

İnsanın, arkasında bir destek olmadan, toplumun önde gelen kişilerini karşısına alması, Allah’ın sınırlarını korumak adına hapsi tercih etmesi, derin bir imanın alametidir.
88 
 İslamda Kadının Rolü - 2  (Mehmet CAN)

Fatıma Fatıma'dır!
89 
 Hayata İmanın Nuruyla Bakabilmek…  (M.NİHAT MALKOÇ)

Millî ve manevî değerlerin zaafa uğratıldığı, inançların hayatın dışına itildiği zor bir zamanda yaşıyoruz. Maddenin manaya baskı yaptığı, hatta galebe çaldığı bu çağda hayata imanın nuruyla bakabilmek, içimizde çıkmazlar oluşturan pek çok meseleye çözümler getirebilecektir. Yeter ki bakışımızı çağa göre değil, İslam inancının getirmiş olduğu temel ilkelere göre şekillendirelim. Gerçek mümin odur ki İslam’a çağın gözüyle bakmaz, çağa İslam gözlüğüyle bakar. Bu iki bakış açısı birbirinden çok farklıdır. Birincide çağın değerleri, ikincide İslam’ın değerleri esas alınmaktadır. Elbette esas olan İslam’ın kıymet hükümleridir.
90 
 Hz. Ali Efendimizden  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kendi öğretmeni ve terbiyecisi olan başkasının öğretmeni ve terbiyecisi olandan daha fazla yüceltilmeye layıktır. Dil yırtıcı bir hayvan gibidir, serbest bırakılırsa yaralar. Her insanın değeri, yaptığı iyiliklerledir. Kim, “Bilmiyorum” sözünü terk ederse, hayati organları yaralanmış gibi olur.
91 
 Son Sözler  (Veysel Yunus Baki)

Son sözler döküldü o güzel dudaklarından hasreti ekti tarihe özlemler koca çınarlar oldu yüreklerde
92 
 Allah, Yakın Bir Azapla Kullarını Uyarır  (Fuat Türker)

O gün Allah’ın dışında sığınılacak başka bir makam da olmayacaktır. Yakınlarına yardım etmek, ya da onlardan yardım beklemek de asla söz konusu değildir. Her insan yaşadığı dehşetten dolayı yakınlarını unutmuş, kendi derdine düşmüştür
93 
 İtaatsizlik ve Helak  (Fuat Türker)

İlahi tebliğ, insanın yaratılışından bu yana Allah’ın elçileri aracılığıyla insanlara ulaştırılmaktadır. Kimi toplumlar bu tebliği kabul etmişler, kimileri inkar etmişlerdir. Bazen inkarcı bir toplumun içinden küçük bir azınlık çıkmış ve sadece bunlar elçiye uymuşlardır.
94 
 Kur'an'da Erkek Üstün Mü? - II  (Fuat Türker)

Kadın Kur’an’la maddi manevi yücelir. Kur’an’ın özel olarak hep kadını koruyan üslubu vardır, hep kadının yanındadır.
95 
 Allahın Sevgilisi  (ELİF ALKIN)

oku kardeşim dinin varsada yoksada
96 
 İnciller Üzerine Yazılanlar  (Hasan Hüsnü Güner)

Katolik hıristiyanlarının "dini lider" olarak kabul ettiği Papa 16. Benedict'in ülkemize gelmesiyle birlikte bazı kimselerin gözleri hıristiyanlığa çevrildi. Ben de bu konuda bir araştırma yapma ihtiyacı hissettim
97 
 Kıyamet Saati Yaklaşarak Gelmektedir  (Fuat Türker)

O gün yeryüzünde ve tüm evrende dehşet verici olaylar meydana gelecektir. İnsanların tüm benliklerine hakim olacak, davranışlarına yansıyacak büyük şaşkınlık, korku, dehşet ve panik, Kur’an’da çok açık bir şekilde anlatılır.
98 
 Rabb'e Dönüş  (Fuat Türker)

Muhteşem bir düzenle yaratılan yaşam, Allah’ın belirlediği vakitte tüm düzeniyle birlikte sona erecek ve her şey Rabb’ine döndürülecektir. Kur’an ayetlerinde yaratılış, insan, dünya ve ahiret hayatı konusunda hangi bilgiler veriliyor, inceleyelim:
99 
 İnfak En Hayırlı Yatırımdır  (M.Nihat MALKOÇ)

Hepimiz biliyoruz ki dünya bir imtihan salonudur. Bu salonda her gün sınanıyoruz. Fakat sınanma süresi ve sınanma şekli herkes için aynı değil. Allah herkesi aynı şartlarda imtihan etmiyor. Bazılarını yoksullukla, bazılarını hastalıklarla, bazılarını felaketlerle imtihan ediyor. Yoksulluk da bir çeşit imtihandır. Kişi sadece çalışmakla zengin olamaz. Özünde çalışmak ve gayret olsa da zenginlik bir nasip işidir. Bazıları fakirlikle imtihan edilirken bazıları da zenginlikle imtihan ediliyor. Bu anlayışla hayatımıza çekidüzen vermeliyiz.
100 
 İslam'da Savaş Yalnızca Savunma Amaçlıdır  (Fuat Türker)

İslam’a göre yalnızca zorunlu olunduğunda savaşa başvurulur ve belirli insani ve ahlâki sınırlar içinde yürütülür. Peygamberimiz(sav)’in hayatına baktığımızda ancak zorunlu hallerde savaşa çıkıldığını ve saldırı değil yalnızca savunma amaçlı olarak savaşıldığını görürüz.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Sonraki Sayfa
son eklenenler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.