..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Şiir, seçmek ve gizlemek sanatıdır. -Chateaubriand
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Kültür Çatışmaları
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Nebahat
Gürkan BAYKAL
Şiir > Erotik

Fahişeliğin sanatını yazmış kadınlar Kaltak yokuşunu çıkarken Yosmalar alkış tutmuş mor mendiller le Ud sesleri nagmelerle süslenmiş Gelir evlerin camından Oynaşmalar göz süzmeleri Gençler ne anlar yosmaların avından Yosmalar süslenmiş dolaşır parfüm kokulu Gençlik işte bu Üç beş kuruşa aşk dolu Kimi şanslı babadan kese dolu Kimisi gerçek aşkı arar Anadolu lu Kaltak yokuşunda aşk başkadır İstiyene bahar istemiyene şubat Yokuşun sonu

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Kültür Çatışmaları
 Mevlana'nın Tesettür ve Kadınların Örtünmesine Bakışı  (Hulki Can Duru)

"Onlar, her şeye helaldir, haramdır diye hüküm verirler, bu caizdir, o caiz değildir, bu helaldir, şu haramdır diye hükmederler de kendileri helal midir, yoksa haram mı; caiz midir, değil mi; temiz midir, pis mi onu bilmezler." MEVLANA
 Çıngı Dergisi'nin 35. Sayısı Yayınlandı...  (KERİM ÖZBEKLER)

Kayseri Yazarlar Şairler ve Sanatçılar Derneği (KAYSADER) Başkanı Ferhat Arslan Haliloğlu'nun sahibi olduğu ve 2 ayda 1 yayınlanan Çıngı Dergisi'nin Ocak-Şubat 2016 tarihli 35.sayısı çıktı, iç sahifeleri 3.hamur kağıt olan 48 sahifelik Çıngı Dergisi'nin bu sayısında aşağıda isimleri belirtilen yazar ve şairler karşılarındaki başlıkları kullanarak bu sayıda yer almışlar.
 Kültürler Arası İletişimi Engelleyen Bazı Faktörler  (Ayhan SELÇUK)

Kültürler arası iletişimde başarılı olabilmek için söz konusu yabancı dili iyi bilmenin yanında, o dili konuşan insanların kültürünü de iyi bilmek gerekir.
 Malatya Belediyesine Teşekkür  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Bu yılki 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı'na Malatya Belediyesinin davetlisi olarak katıldım.-Malatya Belediyesi bizi uçakla getirip götürdü.-Malatya'ya uçak indiğinde adımımı atar atmaz (sabah çok erken bir saat olmasına rağmen) bir görevli tarafından karşılandım. O nedenle ilk izlenimim çok olumlu oldu.
 Gurbette Aybastılı Olmak  (kemal düz)

gurbetçilik geçmişte olduğu gibi, mevsimlik veya geçici değil, süreklilik üzerine bir şekil almıştır. kazancını bulunduğu yerde harcamakta ve değerlendirmektedir.
 Aydili Sanat Dergisi'nin 16. Sayısı Yayınlandı...  (KERİM ÖZBEKLER)

Suat Özdemir'in sahibi olduğu Aydili Sanat Dergisi'nin Aralık 2015 tarihli 16. sayısı yayınlandı, iç sahifeleri 3.hamur kağıt olan ve edebiyatla ilgilenenlere ücretsiz olarak gönderilen 42 sahifelik Aydili Sanat Dergisi'nin bu sayısında aşağıda isimleri belirtilen yazar ve şairler karşılarındaki başlıkları kullanarak bu sayıda yer almışlar.
 İskenderun Caddeleri  (kemal düz)

“soğukoluk yosması” isimli kitabında ismail varol, iskenderun sokaklarını, mekanlarını adım adım dolaşır tanıtır. olaylar daha sokaklarda geçer. bu roman 1976'da istanbul'da yayınlanmış. yazarı hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadık...
 Batı Medeniyeti Karşısında Mehmet Akif  (M.NİHAT MALKOÇ)

Her milletin kendine mahsus bir medeniyeti mevcuttur. Bunun yanında medeniyetlerin beynelmilel uzantıları da vardır. Bugün, medeniyet kavramı “uygarlık” sözcüğüyle karşılık bulmaktadır. Kültür ve medeniyet kavramlarının içeriği ve kapsamı konusu, bugüne dek çokça tartışılmıştır. Bazıları kültürü millî, medeniyeti evrensel olarak nitelemiştir. Her ikisinin de millî olduğunu söyleyenler de vardır. Bu konulardaki kişisel kanaatler aslında sorgulanmalı ve bu hususta derinleşilmelidir.
 Stefan Zweig’ın “Cenevre Gölü Hikâyesi  (Ali Osman Öztürk)

Üç yazarda gurbet ve vatan duygusunun işlenişi
10 
 Ellezli Dersi Cıngırt Kayası Deniz Tepesi ve Hıdırellez  (kemal düz)

karamanlı aybastı’nın ilk yerleşim yerlerinden de biridir. karamanlı’da bugün bile kullanılmakta olan taş merdivenli yol, kaya mezarları bunun önemli göstergesidir.
11 
 Belarus Minsk'de 4 Ay  (Adem KORKMAZ)

Bazılarınız yazıyı taze olarak okuyor olacak, bazılarınızsa yolu biraz sonra bahsedeceğim şehre düşeceği için google.com dan araştırma yaparak bu yazı yazıldıktan belki aylar, belki de yıllar sonra ulaşmış olacak. 14 Mayıs 2007 Ben ve beraberimdeki dokuz kişi Belarus Hava Yolları’nın bizim köy dolmuşu kadar konforsuz uçağına binmiştik. İki saat sonra Minsk şehrindeydik. İstanbul’un nemli havasından sonra Minsk’in havası hepimizi büyülemişti.
12 
 Hayat Ateş Üstünde Yol Almaktır - 3 -  (Emine Pişiren)

İnsan sadece belden aşağısını görüp de yargılamamalı birini. Ahlaki değerlerimizi özel yaşantımızı, tele kulak ve miko böceklerle deşifre ederek küçültmek bana göre pek sağlıklı değildir. Tarihimizde ve özellikle Osmanlı İmparatorluğunun yönetiminde etik olmayan ahlak dışı senaryoların her biri yazılsaydı, acaba bugün o yüce değerlerimize hayranlıkla bakar, sevgi besleyebilir miydik?
13 
 Yunus Sütunundan İssos Harabelerine Büyük İskender'le Seyahat  (kemal düz)

çok az geçit veren amanos dağları’yla( nur dağları) çevrili, bereketli toprakları bulunan kilikya ovası pers İmparatorluğu) hazinesine büyük gelir sağlıyordu. issos, dörtyol’un kuzeybatısında, ilkçağda deniz kıyısında idi.
14 
 Türk Mûsıkîsi" Nin Öğretim ve Yayın Yasaklarının Arap Filmlerindeki Müziklerin Müziğimizin Arabeskleşmesindeki Etkileri  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Geleneksel Türk Mûsıkîsine 1930' lu yıllarda getirilen öğretim ve yayın yasaklarının müziğimiz üzerindeki olumsuz etkileri ve arabeskleşme...
15 
 Bekbele Yayla Şenlikleri  (kemal düz)

abacılılar'la ilgili anlatılanlar oldukça çoktur. benim gözlemlerim ise şöyle: abacılılar; nüktedan, şakacı, hazır cevap, çalışkan ve memleketsever insanlardır. abacılılar’ın; oğuzların bozok koluna bağlı günhan boyundan Dûlkadiroğluna beyliğine bağlı bir büyük aile olduğu belirtilmektedir.
16 
 Bedava Kitap İster Misiniz?  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kitabı isteyen arkadaşların ofh1952@gmail.com adresime ad-soyad ve adreslerini göndermelerini rica ederim.
17 
 Avrupa"dan Bakınca...  (David Durak ARSLAN)

Avrupa’dan bakınca Türkiye nasıl görünüyor » diye bir soru sorulsa...
18 
 Kore Şehitleri Anıtı  (kemal düz)

insanlık ideali uğruna kore’de savaşan kahraman mehmetçiğin mukaddes hatırasına yaptırılan iskenderun kore şehitleri anıtı’nın bulunduğu parkın adı; halk arasında kore şehitleri parkı olarak anılmaktadır. parkta bulunan, anıtın ön yüzünde 1950-53 yılları arasında kore’de şehit olan, 770 şehitin; rütbesi, adı soyadı, baba adı, askerlik şubesi, ve şahadet tarihleri kayıtlıdır.
19 
 Türk Musıkisinin büyük isimlerinden Cinuçen Tanrıkorur' un besteciliğine dair bir inceleme  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Kıymetli üstâdımızın kullandığı formlara gelince, sözlü bestelerinin büyük çoğunluğunu şarkı formunda yapmıştır. Bunun yanında,klâsik musıkimizin Kâr, Beste, Ağır ve Yürük Semai ile, Kâr-ı Nâtık, Mersiye, Gazel, Mevlevî Ayini, İlâhi gibi formlarını da oldukça fazla eser üretmiştir. Hatta bestelerinde türkü formunu dahi kullanmış ve bunlarda da çoğunlukla Hüseyni makamını kullanmıştır.
20 
 Yıllar Sonra Srebrenica'yı Yeniden Anmak İçin  (Ahmet Melih Karauğuz)

Dünya varoluşundan bu yana üzerindeki en büyük kıyımı izliyordu. Vicdanın el vermeyeceği görüntüler yayılıyordu. Barış güçlerine(!) rağmen Sırp komutan Ratko Mladiç'in komutasındaki ordu gözünü bile kırpmadan binlerce insanı kurşuna dizdi. Yıllar geçti ama Bosna halkı o katliamı unutmadı. Sadece Bosna halkı da değil diğer ülkeler de o katliamı unutmadı. Çünkü unutulabilecek bir katliam değildi.
son eklenenler
Kitapla İlgili Üzücü Bir Anım
Ömer Faruk Hüsmüllü
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Cem Vakfı Alevi Kurumu Mu?
Cemal Zöngür
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Kırk Yıl Sonra Özgür Olacaktım
Emine Pişiren
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Gurbette Aybastılı Olmak
kemal düz
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Malatya Belediyesine Teşekkür
Ömer Faruk Hüsmüllü
İnceleme > Kültür Çatışmaları
İskenderun Caddeleri
kemal düz
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Arapahmet Kültür Evi
Hakan Yozcu
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Canik Güzeli: Perşembe Yaylası
kemal düz
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Kadıköy Belediyesi'ne Teşekkür
Ömer Faruk Hüsmüllü
İnceleme > Kültür Çatışmaları
3. Dünya Savaşında İranı'ı Anlamak!
Muhammed CAN
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Hayat Ateş Üstünde Yol Almaktır - 3 -
Emine Pişiren
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Avrupa"dan Bakınca...
David Durak ARSLAN
İnceleme > Kültür Çatışmaları
Bedava Kitap İster Misiniz?
Ömer Faruk Hüsmüllü
İnceleme > Kültür Çatışmaları

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.