..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Moda denilen şey o kadar çirkindir ki onu her altı ayda bir değiştirirler." -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Romantik Manifesto
Betty Blue
Şiir > Pastorel

ateş böceklerine hasret kalan kulağım ve yozlaşmış, sokaklaşmış bedbaht ruhum binalara çarpıp suratımı okşayan kirli deniz kokusu hep beraber renkler arıyoruz üzerimize kusan gri rengin içinde denizler, gökler ağlıyor kadim dostlar gökyüzünde göçecek yerler arıyor trenler, gemiler yine tüm ihtişamını kaybediyor ve güçlüce bastırılmış, yüzeye çıkmaya korkan, güçsüzleşen korkunç bir isyan, yerin altında ve dostum, kumlarda dans etmeyi hey

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Fantastik
121 
 Son Ejderha 4 - Kaderleri Bağlananlar  (Gülfem Elif Hanhan)

Ejderha içini çekti, kendini zor durumlarda bulmaya ve komik duruma düşmeye alışkındı. Onu gören olursa en fazla bir tane daha eklenmiş olacaktı.
122 
 Kavuşma  (Eylül Ağar)

"Eskiden her şey ateşmiş. Tanrılar her şeyi bir kıvılcımdan yaratmış. Her şey öyle ateşmiş ki, bir zamanlar dünyanın tam göbeğiymiş adına “cehennem” dedikleri. Şimdi ise sönmekte dünyanın bütün ateşgedeleri..."
123 
 Lanet ve Kurban  (Hilal Ünal)

patikadan giderken sonunda beyaz bir eve ulaştım.köşeleri ve alt tarafı yanmış gibi kurumluydu.etrafında biraz dolaştım.Camları ya yırtık bir biçimde perdeli yada buğulu veya kapatılmış.sessizce içeri giriyorum.Tahtalar gıcırdıyor.sanki beni takip eden biri var gibi geliyor.arkama dönüyorum.hiç kimse yok.bir odada yarı yanmış bir sandalye vardı yanındaysa parçalanmış kağıtlar.diğer odada bir çekmece eski bir yatak ve yarısı yanmış eski bir perdeyle kaplı bir pencere.yavaşça üzerlerinde elimi dolaştırdım.arkamdan gelen kadın sesiyle arkama döndüm.yaşlı bir kadın vardı elindeki kolyeye bakıyordu.birden bana dönerek sen burada ne yapıyorsun dedi
124 
 Mağaranın Kamburu - 20 (Son Bölüm)  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Onun gibi tevazu sahibi bir insan kolay kolay şikayette bulunmaz. Yıllardır buraya gelir giderim, ancak onun sırtındaki kambur pek dikkatimi çekmezdi. Tâ ki şu ana kadar… Evet düşünüyorum da onun sırtında kambur vardı, hem de iki tane. Ben onun kamburlarına değil, ağzından çıkan hikmet dolu sözlere bakardım.
125 
 Unutanlar Bürosu - 4  (Caner Almaz)

İnsanın tüm unuttukları bir defter vasıtasıyla önüne konulsaydı, ne olurdu dersiniz?
126 
 Morgdaki Kedi  (Mümin Can)

Rüyasında Oğuz ile beraber uzak gezegenlere gidip maceralar yaşıyorlardı. Sonra ansızın uyandı. Dolunayın ışığı aydınlatıyordu odayı. Morgun kuytu bir köşesinde bir kedi ortaya çıktı birden. Gri tüylü, parlak gözlü bir kedi…
127 
 Zehra Hanım ve Gül Kokusu  (Leyla Özyol Kayrak)

Koltuğun üzerinde öylece oturmak bile sorgulamayı çağrıştırdı içinde. Sonra düşündü Zehra Hanım; ne vakit bitecekti bu koca göbekli adamın horultusu diye… Ama bu konunun üzerinde çok da durmadı… Aldı eline örgüsünü, uçları sivri uzunca 2 metal değneğin; örgü şişlerinin birbirine çarpış seslerine aldırmadan, sanki dünyanın en önemli sanat eserini ortaya çıkarıyormuş gibi bir edayla işine devam etti. Birden duraksadı; normalde kulağına hiç değmeyen şişlerin sesleri sanki kafasının içinde çınlar gibi oldu. Ayrışmıştı örgü dünyası kendi gerçekliğinden…
128 
 İlahi Kişi  (Eylem Yurtsever)

Bu öykü benim yazdığım ilk öyküdür. Plansız yazmıştım ve sonlanacağını dahi bilmeden bölüm bölüm frpnet.net adlı siteye göndermiştim. Bu da, öyküyü sonlandırmam için üzerimde büyük bir baskı yaratmıştı.
129 
 Hayalet Kız  (Duygu Fırat)

kaybolmak istediğim bir evren var.sonrası yok...
130 
 Sen Kim Oluyorsun da Beni Terkediyorsun Lan  (Abdullah Mehmed Özçam)

Çok bencildi, bu dünyada sadece o vardı, bir de diğerleri, herkes ve herşey onun gözünde aynıydı; ihtiyacı olduğunda kullanabileceği ve işi bitince de fırlatıp atabileceği birer araç, her istediği şey onun olmalıydı, o ise sadece kendisinindi, bir başkasının olamazdı.
131 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (8. Bölüm)  (Levent Ölçer)

"Liçin ininde bir şansımız var Althar Paladin. Nausor Rushnill(Kan Tabyası) denen o koca piramit şehirde liçin filakterisi var. Kendisi de her zaman orada. Sadece bir kez dışarı çıktığını biliyoruz ve hepsi o. Ayrıca jaresleri, liçleri ve melez dev de orada. Piramit tabyanın çevresi ölüm ordularıyla çevrili. İçerde sadık ve seçkin kemm taburları var." "Buraya doğrudan saldırı önermiyorsunuz heralde," diye çatık kaşlarla sordu Althar. Uzatma da asıl konuya gel demek istiyordu. Bu korvenlerin bir süredir fırsatını kolladıkları bir planları vardı zaten, bunu görebiliyordu.
132 
 Büyülü Kanepe  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Üzerinde ütülü takım elbisesi, kırmızı renkli boğazlı kazağı, parlak ruganlı ayakkabısı ve seyrekleşmiş saçlarına sürdüğü briyantinli saçlarıyla Sedat, son model arabasını ormanın ıssızlığında park edip, şelalenin elli metre gerisine indiğinde, suların akışı köpürerek metrelerce aşağıdaki nehre coşkulu akıyordu. Nehrin içine kim girse alabora olabilecek kuvvette bir akış vardı. Sedat bir an cesaretlendi. Ben yüzmenin kralını yaparım erkekleşmesiyle havanın serinliğine aldırış bile etmeden soyunmaya başladı. Biliyordu ki, etrafta kimsecikler yoktu.
133 
 Kendine Çıkan Yol Caddesi  (Dilara AKSOY)

Etraf ana baba günüydü, herkes bir yana kaçıyor, kimse kimseyi görmüyordu.
134 
 İçimdeki Başkası  (Güngör Demir)

Evrenin ve Dünyanın yaradılışına şahit olan biri, belki de bir ruh, ya da bir bilinç, kendini birden bir bedenin içinde buluyor ve onun gözüyle, çok tanıdık olaylara gözlemci oluyor.
135 
 Güneş ve Ölüm (2. Bölüm)  (Levent Ölçer)

Kaan bir koca yudum bira çekti. Bir sigara yaktı. İçici değildi ama bu ikiliye bazen ihtiyaç duyuyordu. Bu da hayatındaki bir iki lanetten biriydi. İçki neyse de bu b...k sigarayı bırakmalıydı. Ama olsundu. Derin bir nefes çekti.
136 
 Leyla  (SABRİYE NİŞANCI)

Sonra gözlerinde yaşlarla hiç kendini göstermeden sessizce geldiği gibi çıkıp gitti hastaneden. Yüreğinde taş gibi bir ağırlık, içinde ciğerini yakan bir vicdan muhasebesi ve kalbini yakan derin bir AŞKLA
137 
 Bedreka  (Alparslan Nas)

"Alfred; biz çürüyüp dağılmış kemikler olduktan sonra, yeniden hayata döndürülecek miyiz?"
138 
 Büyü Dükkanı  (Miha Kuşu)

zaman geri alınamaz alınırsa zaten yaşanmış olmaz
139 
 Hayyat  (Alparslan Nas)

Kıyamete bir adım yaklaşacak olmanın verdiği heyecanla Celaleddin Efendi’nin dudaklarında bir gülümseme belirdi. Tam o sırada uykusundan uyanan Hayyat Efendi, Fırat Nehri kenarında bir kayanın üzerinde oturduğunu duyumsadı ve ne anlama geldiğini bilemediği emet sözcüğüne bakmasına müteakiben yirmi beş yıl sürecek olan kıyamet tellallığına başladı...
140 
 Medth Efsanesi 5 - Savaşın Eşiğinde  (Gülfem Elif Hanhan)

Şimdi durumu biraz daha kavrayabiliyor musun? - Sanırım evet Erth Usta. Peki benim payıma düşen görev nedir? - Tabi ki Kral olarak ordunu yönetmen.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Olfeus
Levent Koçak
Öykü > Fantastik
Zaman Ağladığında
selim çok
Öykü > Fantastik
Cadılar Bayramı
Tuna M. Yaşar
Öykü > Fantastik
Robot Kartal
Serdar Yıldırım
Öykü > Fantastik
Arif Bey
Alaaddin GICI
Öykü > Fantastik
Blackened
selim çok
Öykü > Fantastik
Plaza
selim çok
Öykü > Fantastik
Tuhaflıklar Yedilisi
selim çok
Öykü > Fantastik
Kanlı Ay
Hasan ÖNAL
Öykü > Fantastik
Merhemci
Gök Taner
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.