..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yerler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Leyla Nın Sokağı
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Bir an gelir Küçülür zaman Aynada yorgun bir hayat Diker gözlerini Ah eder gece Üzülür Üzülür... Oysa Bir zamanlar Leyla' nın sokağından geçen Sevdalar düşmüştü içimize En diri halimizi Konu etmişti şair düşlerinize Kim bilir Belki de Saçlarına ak düşmüş Bir çocuk duruyor içimde En çok da Annesinden yaralı

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Yerler
41 
 Bir Başkadır Köprübaşı  (M.NİHAT MALKOÇ)

Trabzon yeşil doğasıyla tanınan ve sevilen bir diyardır.Fakat asıl yeşillik Trabzon’un ilçelerinde gizlidir.Kazalarımızın tamamına yakını yemyeşil bir görünüm arzetmektedir.Lâkin Köprübaşı ilçesinin doğal güzelliği bir başkadır.
42 
 Şehrin Tenindeki Renk Uyumu  (Yasemin Cankaya)

Her şehrin bir rengi vardır çünkü. İnan bana vardır! Ve her insanın bir rengi... İkisinin birbirine izdüşümü gibidir, sokaklar.
43 
 Markiz Pasajı  (EBRU AKGÜN)

Ben İstiklal Caddesi’ni eski bir evin dev avlusuna benzetirim. Kışın ılık, yazın serindir. Yağmurda yürümek ayrı zevk, karda yürümek ayrı zevktir. Biz Beyoğlu aşıkları caddesinde yürüyüp, ara sokaklarına girer çıkar, eski evlerini gözlerimizle okşay
44 
 Gel Yine... Geleceğim!  (Nükhet Everi)

Daha uçaktan belli ediyor kendini Hayastan’ın renkleri. Giderek altımızda yükselen dağların kahverengiliği ve yavaş yavaş beyazlaşan tepeler Ararat’a yaklaştığımızın müjdecisi. Birşeyler var o dağların, o dağ hüznünün ardında. Bunları bulmaya
45 
 Bandırma'da Sahabeler Var  (Oğuz Düzgün)

Peygamber Efendimiz (SAV) ahirete irtihal ettikten sonra, sahabelerin büyük bir çoğunluğu artık Mekke ve Medine şehirlerinde duramaz olmuşlardı.
46 
 Şehrin Aynasından Yansıyanlar...  (M.NİHAT MALKOÇ)

Yüzünü denize, sırtını dağlara dönmüş Trabzon; Boztepe’nin koynunda uyur geceleri. Yastığı taştandır, yorganı bulut… Çam kokuları siner Boztepe’nin yamaçlarına. Ufukta belirir umudun (bordo)mavi gözleri… Bir şilep yüzer gönlün masmavi sularında. Dalgalar kıyıları döverken, rüzgar tarar Karadeniz’in kıvrım kıvrım saçlarını.. Şehir masmavi gözlerini açar aydınlık geleceğe… Kentin kılcal damarlarına kan, rızkı peşinde koşan alınlara ter bombalanır günün her vaktinde. Hayat en dinamik haliyle boy gösterir şehrin aynalarında. Köylü kadınlar çoktan düşmüşlerdir Trabzon yollarına. Kiminin peyniri, kiminin altın sarısı tereyağı vardır sepetinde. Yürekteki umutlar sepetteki yağ ve peynirden daha ağır gelir gönül terazisinde.
47 
 İyi Bak  (Önder Anli)

Büyük lokma yiyip büyük konuşmamak gerek.
48 
 Gezi Defterimin Prag Sayfası  (Tuba Unsal)

"... Prag, sivri kulleleri, yesil kubbeli Kiliseleri, Gotik, Barok ve erken Rönesansin muhtesem eserleri ve mini cafeleri ile, sonbaharda da, muhtesem bir renk cumbusuyle, insani kucaklar gibiydi. "
49 
 Sürmene"m!… Sürmene"m!… Âh Sürmene"m!..  (M.Nihat MALKOÇ)

Sürmene’m!… Sürmene’m!… Âh Sürmene’m!... Her gece yarısı girersin rüyalarıma… Tam orta yerinden ikiye bölersin uykularımı. Aydınlatırsın gecenin zifiri karanlığını. Umutlarımın çıkınında en muteber azık olursun. Hasretin aklımı çevirir yangın yerine. Annemsin, babamsın, kavgam ve de sevdamsın. Şimdi senin o berrak hatıralarının aydınlığında gecelere tafra satarım. Çay toplayan kınalı eller çaya değil, sanki umuda uzanır. “Fındık dalda tekleme/Kız saçların ekleme/ Ayrıldık Sürmene’den/Gelir diye bekleme” türküsü kulaklarıma değince hasretin közü yakar yüreğimi.
50 
 Bir Şehrin Hiç Olmaman Gereken Yerindeyim  (osman demircan)

Bir şehir dolusu insanın beyninin küçük bir yerini dahi fikirleriyle, görüntüleriyle, davranışlarıyla dolduramamasına rağmen, seni aptal ve iğrenç bulmaları ne kötü kader değil mi? Bir dünya dolusu insanın seni sevmediklerini söylediklerinde üzüntüden ölmeni bekledikleri bir anda senin katıla katıla gülmekten ölmen ne güzel kader değil mi?
51 
 Yeşil Trabzon Özlemi  (M.NİHAT MALKOÇ)

Trabzon hızla gelişen bir şehir olma özelliği taşımaktadır.Onun içindir ki kentimiz bunun sancılarını yaşamaktadır.
52 
 Assos, Cunda ve Paşam Cafe - 1  (Nükhet Everi)

Bir hafta sonu tatilinden ne beklersiniz? Cevaplarınızın arasında gezmek, görmek, eğlenmek, keşfetmek, küçük bir cip safari, zeytine, zeytinyağına, balığa doymak, biraz çılgınlık, biraz romantizm, biraz sükunet, her şeyden sonra da huzur içinde ve dinlenm
53 
 Antalya Denince... 7mehmet  (Nükhet Everi)

7Mehmet tam 65 yıllık bir efsane. “Yemediğim ve emin olmadığım yemeği müşterilerime sunmam” ve “Her babanın gönlünde yatan evlatlarının adını yıllarca yaşatmasıdır” diyen ve kendisi de efsane olan bir adamın, 7 Mehmet’in yara
54 
 Sürgünün Göçebe Düşünceleri  (sinem sal)

Düşünceleri sürülemezdi insanın. Evet ,bedeni sürülmüştü. Aitlik eki yoktu adının sonunda. Öylesine yalın...
55 
 Bir Şehri Tanımak Bir İnsanı Tanımak Gibidir...  (İnci Fügen Yılmaz)

Bir şehri tanımak bir insanı tanımak gibidir demiş şair. Hani, birine aşık olursun da onu tanımak, keşfetmek, biraz da elde etmek için nasıl çabalarsın?.. İşte ben de, aynı böyle bir heyecanla keşfe çıktım.
56 
 İl Olma Yolunda İlerleyen Silifke  (Mevlüt Tok)

Sevgili Silifkeli Hemşehrilerim, Silifke'mizin yolları ve kaldırımlarının bizlere yakışmadığını düşünüyorum. Sizin de bu konuda ki düşüncenizi öğrenmek isterim. Silifke'mizin yollarının ve kaldırımlarının daha üst düzeyde ve AB ölçütlerine uygun olması gerektiğini düşünüyorum. Sizler?
57 
 Yol Üstü  (Ersen Yoldaç)

Kulağımda erguvan seslerin var hala.. Kül rengi sahillerinde dolaştığım, adına kara yapıştırılmış beyaz şehrim.. Hoş geldin gözlerime.
58 
 Kent ve İnsan  (Beste Sultan K.)

Şehri terk etmekle kurtulabilir misiniz yanıklarınızdan, kendinizi terk etmediğiniz sürece?
59 
 Trabzon Atatürk Köşkü  (M.NİHAT MALKOÇ)

Türk Milleti,zor zamanlarda içinde bulunduğu meseleleri çözmesini bilmiştir.Osmanlı İmparatorluğu’nun üç kıtaya adaletle hükmetmesi Türk’ün kudret ve ihtişamını gösterir.
60 
 Yılbaşının Talihsiz Kuşu Güvercin  (osman demircan)

Bir güvercindim. Uçtum bulutlarla gökyüzüne. Sonra dolu dolu ağladım. Bir hapishanenin penceresine kondum. Göz göze geldim bir mahkumla. Bakışlarında sarmaşık gülller vardı. Duvarlara tırmanıp, sokağa taşmak isteyen bir hali vardı. Sustu, sazın sesiyle. Titreten tellerde, gözyaşları diken olmuştu. Dikenli tellerde şarkıları bile hapis kalmıştı. Yılların biriktirdiği acılar, yüreğini yakmaktaydı. Duyguları kül rengindeydi. Gözleri alev alevdi.
son eklenenler
Dubai Günleri
Hakan Yozcu
Deneme > Yerler
Omsk Mektubu
Kıvanç Ekinci
Deneme > Yerler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.