..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşamın tanımı yoktur. -Halikarnas Balıkçısı
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sana Bildirdiklerim
Yûşa Irmak
Şiir > Yaşam

Bir bahçe gibi açıktı sana bildiklerim Geldin, oturdun, dinledin ve belledin. Ruhunun susuzluğuna üç yılımı verdim Şimdi bir başka âlemdesin. Gözlediğim en uzun yol Senin yollarındı. Tattığım en büyük ızdırap Sana birşeyler sunabilme sancısıydı. Geçer diye faydasız bir anımız Damla damla ızdırabı tattım. Bir söz ederim de kırılır diye kalbin, Kelimeleri tattım da sundum.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
381 
 Cin Şişeden Çıktı, Pandora"nın Kutusu Açıldı  (Vildan Sevil)

“ İnsan hakları, ileri demokrasi, inanç özgürlüğü” dediniz. Din ve mezhep kavgaları, etnik kavgalarınızla geldiniz. Yıllarca ortaklık yaptığınız, kullandığınız diktatörler de yetmedi o derin ve iğrenç bunalımlarınızı aşmaya. Birer birer devirdiniz. Daha güdümlü, ipliği pazara çıkmamış işbirlikçiler buldunuz.
382 
 Evladı Uyuşturucu İlletine Düşmüş Bir Annenin Feryadı  (Hakan Yozcu)

“ Uyuşturucunun verdiği olumsuz etki çocukta davranış bozukluğuna yol açtı. Yemek yiyemiyor, uyku uyuyamıyordu. Bizlerle olan iletişimi koptu. Adeta Dünyası yıkıldı ve Dünyaya küstü. Yapayalnız bir insan gibiydi. Doktorlara gittik. Şizofren hastalarına verilen ilaçları verdiler. Bu da daha kötü etki yapıyordu. Başka bir doktor “Akıl hastanesine yatıralım” dedi. Bunu kabul etmedik. Oğlumuz akıl hastası değildi ki…”
383 
 Gerçekler  (Özcan Nevres)

Ülke adım adım din kıskacına girerken, laiklikten ödün vermemesi gereken Atatürkçüler siz ne yapıyorsunuz? Laiklik kökünden kazınılıp yok edildikten sonra mı? harekete geçeceksiniz.
384 
 Qarabağa Bax!  (Həbib Müntəzir)

Hebib Haqqı söyleginen, dille cihad eyleginen, Haqq sözünü dinleginen, Onnan gelen varağa bax !
385 
 Onlar Bizim Mahalleden Değil Be Birader!  (NUH KENİŞ)

Siz hangi mahalle baskısından söz ediyorsunuz? Mahallemizde artık hoşgörünün yeli esiyor,hoşgörüsüzlüğün karayeli değil.
386 
 Kazan Günleri 1  (Hakan Yozcu)

Kazan Tataristan'ın başkenti. Türk Dünyası'nın Kültür Merkezi sayılabilecek ir şehir. Modern ve şirin bir yapıya sahip. Kazan Nehri Kıyısında kurulmuş önemli bir şehir.
387 
 Kamal Tiyatrosu'nda Seminer  (Hakan Yozcu)

Oyunda su satan bir oyuncunun sözleri dikkatimi çekiyor."Dünyada bir tane bile iyi insan olmazsa hayat devam edemez. Dünyanın kurtarılması için bir tane iyi insan olmalı"
388 
 İnsafınız Yok Mu?  (Gürcan Erbaş)

haksızlık diz boyu.
389 
 Uşşşşşşşşşşşş!..  (NUH KENİŞ)

Haberin tamamını aldım. (www.haber7.com) Yazmasam deli olacaktım tarzı bir haber. Hani insan hayatına değer biçilemezdi. Milyarlar trilyonlar yetmezdi insan hayatı için. Gördünüz işte…
390 
 İnsanlar Yaşadıkça  (Özcan Nevres)

Çok okuyan mı, çok yaşayan mı? bilir diye henüz hangisinin doğru olduğu belirlenmemiş bir soru sormuş atalarımız. Kimilerine göre çok okuyan, kimilerine göre ise çok gezen bilir.
391 
 "Kristallpogromnacht" Ya da Kırılan Camlar ve Misket Bombaları  (eyyüp yıldırmış)

İnsanlar geçmiş olaylardan ders alsaydı, aynı acılar tekrar yaşanmazdı der bir bilge. Geçmişte büyük acılar yaşayan bir millet (Yahudiler) bu gün aynı acıların çok fazlasını Filistin halkına neden reva görüyor bunu anlamakta herkes gibi bende zorlanıyorum...
392 
 garip bir ülkeyiz vesselam..  (NUH KENİŞ)

daha ne diyebilirim ki...
393 
 Gazeteciler Bahane, Milletvekiline Kıyak Şahane  (Vildan Sevil)

SGK yasası çıkartılırken, bu emekçilerin yıprandığı anımsandı. Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecilere, yıpranma payı armağan edildi; yasa çıktı. Fakat, kıyak emeklilikte, ek ödemelerde yapıldığı gibi fırsat bu fırsattır deyip yasaya milletvekilleri de sokuşturuluverdi. Böylece onlar da çok yıpranan meslek grubunun içine girdi bir hamlede.
394 
 Muhalefet İktidar Olmak İstemiyor!..  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Yazımızın başlığını görenler ya bize kızacaklar ya da “bu kadar saçma bir şey olur mu?” diye düşüneceklerdir.-Belki de az da olsa okuyucularımızdan bizim görüşümüze katılanlar da olacaktır.-Üstüne basa basa söylüyoruz:Muhalefet iktidar olmak İS-TE-Mİ-YOR…. -Neden?
395 
 Soner Yalçın’a Cevap: Evet Var  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Soner Yalçın suçlu mudur, değil midir? Bunu ben bilemem, çünkü bu konuda bir yargıda bulunabilecek hukuk bilgisine sahip değilim. Ama zihnimin köşesinde beni rahatsız eden bir soru var:Ya suçlu değilse? Ne olacak o zaman? Onca çektikleri, ömründen giden günleri yanına kâr(!) mı kalacak?Son sözler Oruç Baba’dan: *Masumun özgürlüğünü, adalet adına kısıtlayan, adaleti katletme suçu işlemiştir. *Haksızlıkların artması, cesur insan sayısının azaldığını gösterir.
396 
 Tam Beş Candır Katledilen!… Gencecik Beş Oğul!.. Tamam mı Devam mı Beyler?..  (Vildan Sevil)

Hani siz Suriye ve Mısır’daki yandaşlarınıza milyon dolarlarla yardım etmiştiniz ya… Hani siz Suriyeli muhalefeti nasıl beslemiştiniz ya… Silahlar ve lojistik destekle palazlandırmıştınız ya… Hani, işte, yani… Bu kaygan, bu at izinin it izine karıştığı coğrafyada, birileri de….. Hani yani birileri de…..
397 
 Mehmet Sinan Gür'ün Bilgehan Buğra'ya Yanıtı  (Mehmet Sinan Gür)

Çok iftira gördüm ama bu kadarını görmemiştim.
398 
 "Açelya Projesi" Tanıtıldı  (Hakan Yozcu)

KKTC’de artan uyuşturucu sorunu ve buna bağlı olarak ortaya çıkan tehlikeler, vatandaşlarımızı derinden etkilemektedir. Uyuşturucu konusunda neler yapılabilir? Bu batağa düşen gençler bu illetten nasıl kurtulur? Aileler, uyuşturucu batağına düşen evlatları için neler yapmalıdır?
399 
 Köpeklerden Alınacak Dersler  (Sami Güzel)

Biz onlardan sadakati, sevmeyi, tutkuyu, doğaya zarar vermemeyi, gereksiz tepkiler vermemeyi, arkadan konuşmamayı, kandırmamayı, yapmacık tavırlar sergilememeyi, uyum içinde olmayı, otoriteyi, disiplini ve yürekten sevmeyi öğrenmediğimiz sürece onları aşa
400 
 Kafaya Bak Kafaya  (Özcan Nevres)

Yüzme bilmedikleri halde sahilden açılan beş tesettürlü kızın yakınları erkeklerin yardımını kabul etmemeleri sonucu beşi de boğularak ölmüşler. Can pazarı ve tesettür. Kızlarının ölümüne, kızlarına erkek

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Adaletin Terazisi
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Tuvaletsel Durumlar
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Milli Takıma Tavsiyeler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yaparsın da Nasıl Yaparsın
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Ben de Biraz Layk Mayk Alsam
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yüreğimizi de Yakmayın
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Gösterişlere Gerek Yok
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
ve İlk Bölüm Yayınlandı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
ve İlk Bölüm Yayınlandı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Olcay Kıraç İle Kıbrıs Sorunu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Yüksek Faize Ben de Karşıyım
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kediler İnsan Değildir
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Beşik Gibi Sallandık
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.