..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ölümden sonra yeni birşeylerin olduğu konusunda umutluyum. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Polisiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İhtiyarlara Yer Var!
Yûşa Irmak
Deneme > Yaşam

Geçen hafta perşembe gününden beri; öksürük, aksırık ve hapşırıkla uğraşıyorum. Covid filan değilim ama muhtemelen motosikletin üzerinde yediğim soğuğun etkisiyle sağlam grip olmuşum. E tabi hızlıca iyileşmek için çalışma odamdan dışarı hiç çıkmadım. Biraz nane, biraz limon, biraz hatmi çiçeği biraz da antibiyotikle kendimi kısmen topladım diyebilirim. Geçen hafta pazar günü sabah erken yarı uykulu bir şekilde yatağımda debelenirken, salond

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Polisiye
21 
 Agora^nın Çocukları - 1. Bölüm  (Bülent Efe)

Adamın adım sesleri kulaklarında yankılanırken içi ürpermişti. “Neden” diye geçirdi aklından, “Sadece küçük bir günah işledim Allahım. Bu dünyada sen böyle bir ceza verir miydin?”
22 
 Yüz Kitabı  (erdal divriklioğlu)

"Bilmem" dedi Gevşo. Onun için aslında hiç farketmezdi.Yeni bir suç işlemek.Siciline bunu ekletmek hiç bir şeyin önemi yoktu. Kendisinin de bir önemi yoktu. Yaşıyordu işte.Sokaktaki taştan kaldırımlardan, Bir bitkiden pek bir farkı yoktu.Sadece yaşıyordu. Yaşamak için suç işlemeyi seçmişti. Suç işlemek içinde yaşamayı.Kimi kimsesi yoktu.Kaybedeceği bir şey yoktu. Sadece hayatı bekleyen ruhsuz bir nesne gibiydi. Taş bir kaldırım gibiydi. Üzerine çıkılan.Her gün çiğnenen. Bazen içindeki cehennem ateşi ile kavrulan.Bazense buz gibi soğuk taş bir kaldırım gibi. Sadece küçük bir çevrenin ayak takımıydı.
23 
 Özgürlüğün Damlaları 6  (Yasemin İnci)

Saat gece yarısını geçmek üzereydi. O saatlerden sonra otostop yapmak çok güç olurdu.
24 
 Geciken Adalet Kahramanlar Yaratır...  (NEDİM ARGAN)

Yıllarca Asala, Hizbullah ve PKK gibi terör örgütlerinin hedefi olan ülkemiz, hepsinden farklı yepyeni bir terörle tanışmıştı; Hiçbir ideolojik ve siyasi amacı olmayan bu terör sadece belli bir bölgeyi veya toplumun belli kesimini değil, bütün ülkeyi ve ülkede yaşayan herkesi tehdit ediyordu. Üstelik bu terörün militan sayısı diğerlerini çoktan katlamıştı bile. Ve ne yazık ki bu sayı da her geçen gün büyük bir hızla artmaktaydı
25 
 Özgürlüğün Damlaları 4  (Yasemin İnci)

Onun evine de ağabeyim için gittim. - Ordamıydı peki ?
26 
 Özgürlüğün Damlaları 8  (Yasemin İnci)

G-3 marka silaha o yörelerde rastlamak imkansızdı. Akıllara ilk gelen Sivas topraklarında arananların olayla ilgilerinin olduğuydu ve Rovi kod adlı Yusuf Ünalan'ın gurubuydu belki de gece ordan geçenler.
27 
 Yüz Kitabı  (erdal divriklioğlu)

Uzun öğrencilik yıllarından sonra,siyasetin içerisinde pişmek ve kamile dediği gibi pişkinleşmek kolay olmamıştı.Ona göre psikolojik anlamda bir sınırı yoktu.İnsan kademe kademe ya daha çok ahlaklı bir yaşama doğru yol alır ve hayatta yaptıklarından ödün vermeyerek böyle bir sınırsızlığı seçer yada kademe kademe daha da pişkinleşir bu pişkinlikte kendine yine yeni bir sınırsızlık seçerdi. Politika her ne kadar işleyiş gereği belli kurallar manzumesi etrafında dönsede,zeki ve ihtiraslı insanların kendi seçtiği sınırsızlıkta tatmin olabilecekleri alanı en geniş şekilde önlerine seren basamakları,yükselişlerinin nihai hedefleri belli en iyi koridordu.
28 
 Yüz Kitabı  (erdal divriklioğlu)

Ölümle uyku arasındaki ince çizgide bazen huzurlu bazense cılız bir nefesi uyuduğu odayı kaplarken,Ölüm varla yok arasındaki bir yerde duruyordu.Oysa insan küçük bir zevkle geliyordu bu dünyaya.Varoluş bir şölenken,yok oluş sessiz sedasızdı.Her ikisinde de bir şeyin içinden gelip;sanki çok ama çok büyük birşeyin içine doğru gidiyordu.Bu yoğun uyku içersindeyken veda etti annesine
29 
 Yüz Kitabı  (erdal divriklioğlu)

Şizofren bir kadının kocasının intiharından sonra söylediği saçmalıktan başka bir şey değildi bu.Bir kerecik bunu gerçek olarak kabul etse,bir sürü sorular sorabilirdi elbet. 40 kişi,ülkenin apayrı yerlerinde,hiç durmadan neyi yazıyorlar? Belkide bir yer altı örgütü idi bu.Defterini dürmek istedikleri kişiler hakkında bilgi toplayan ve onlar hakkında yazılar yazan bir örgüt.Yok daha neler? dedi içinden.Sanal alemde insanları zor duruma düşürmek için tuzaklar kuran bir örgüt fikri aslında benimseyecek bir varsayım değildi.
30 
 Özgürlüğün Damlaları 7  (Yasemin İnci)

Meşhur beş tepelerin sonuncu tepesini de aşmışlardı çoktan, şehrin lambaları karanlıklar içinde yeryüzüne saçılmış bir avuç yıldız gibi parlarken, birazdan gökyüzündeki ve yeryüzündeki yıldızlar kat kat çoğalmış, ay bulutların arasından çıkmış ve Erciyes'i gece nöbet tutan dağ göğüslü mehmetçiğe çevirmişti.
31 
 Özgürlüğün Damlaları 3  (Yasemin İnci)

Hasret dolu bakışlarla özlediği yolları, binaları süzerken, özlemden yanıp tutuşan yüreğine yudum yudum sıla sevgisini serpeliyordu.
32 
 Özgürlüğün Damlaları  (yasemin)

Macera, insana aşk, vatana ihaneti de içine alan, anadolu insanlarının yaşantılarından esinlenerek yazılmış, merakla okunacak bir yazı. Bağlanılan değerlere sahip olmaya çalışırken, varolanların kuralları mı, bağlanılanın büyüsü mü dengeleri altüst eder.
33 
 Yüz Kitabı  (erdal divriklioğlu)

Emin olduğu ve gözlerinle şahit olduğu tek şey,kendisi hakkında arama motorunda sürekli olarak güncelenen kısa ve öz bildirimlerdi.Onun hakkında çıkan en son bildirim,İstanbul’un sessizliği ve ıssızlığa ile bilinen geniş bir ova’nın tam ortası’na kurulmuş cayra kasabasına gitmesi gerektiğini anlatan açık ve net cümlelerdi.
34 
 Özgürlüğün Damlaları 2  (Yasemin İnci)

Metin adamın arkasından merakla bakakalmıştı. Daha adını bile soramamıştı. Daha doğru düzgün tanışamamıştı ama, adamın bakışları çok ürkütücüydü, yalnızken rahat konuşmaya cüret bile edemeyeceğini düşündü.
35 
 Bir Suçlunun Hayatı (Bölüm 1)  (Hamit Özdemir)

Alparslan Murat 20'li yaşlarında suça bulaşmış eski bir rock yıldızıdır. Hem suç hem de müzik kariyerini birlikte yürütemeyip ikisinde de çuvallar. Hapishaneler onun evi gibidir. Acıma duygusu onu zayıflatır, gücünü ise kendiyle aynı ismi taşıyan küçük oğlu Alp ve arkadaşlarından alır...
36 
 Özgürlüğün Damlaları 5  (Yasemin İnci)

Saatine baktı, ikindi yaklaşmıştı. Gecenin karanlığına kalmamaları gerekiyordu.
37 
 Yüz Kitabı  (erdal divriklioğlu)

Şöhret onu hayatta en tepeye çıkarsa da. Kollarına,ayaklarına,göz kapaklarına hareket edebileceği her yanına sanki misina ile kancasını takmış.İstediği her yöne acılar içersinde çekiştirerek götürüyordu.Sempatik ve yakışıklı olması, ortaya koyduğu hareketli ve dinamik müzik tarzı ile genç kızların her zaman istediği bir erkek, evli kadınların bir ah çektiği adam olması artık umrunda bile değildi. Bazen geride kalan,sıradan hayatını çok özlüyor.İçinde bulunduğu renkli küp şeklindeki hapishane ve sirkten sıyrılıp eski hayatına dönmek istiyordu. Ama bu mümkün değildi. Albüm anlaşmaları,Konser anlaşmaları,Tv programları vs,vs,altına imzasını attığı herşey geriye dönmesine engeldi.
38 
 Kurt Planı  (Ramazan Gökner)

Bu gece uzun sürmüştü sanki. Üstelik hala hava tam aydınlanmamış gibiydi. Yatağından yavaşça doğruldu, uykusunu iyice almıştı. Saatin kaç olduğunu bilmiyordu ama çok uyuduğunun farkındaydı. Saate bakmadan önce yatağının hemen yanındaki perdeyi aralayarak dışarı baktı. Bir süre öylece kalakaldı...
39 
 Özgürlüğün Damlaları 9  (Yasemin İnci)

Güç...Güç...Güç...
40 
 Bir Suçlunun Hayatı (Bölüm 2)  (Hamit Özdemir)

Alparslan Murat 20'li yaşlarında suça bulaşmış eski bir rock yıldızıdır. Hem suç hem de müzik kariyerini birlikte yürütemeyip ikisinde de çuvallar. Hapishaneler onun evi gibidir. Acıma duygusu onu zayıflatır, gücünü ise kendiyle aynı ismi taşıyan küçük oğlu Alp ve arkadaşlarından alır...
son eklenenler
Destek Köstek
Tufan Tanyel
Roman > Polisiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.