..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir takım şeyler görürsünüz ve "Niye?" diye sorarsınız. Ben ise bir takım şeyler düşlerim ve "Niye olmasın?" diye sorarım. -George Bernard Shaw
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Ahmet Zeytinci
3 Mayıs 2021
Bir Memlekete İki Uzaylı Fazla Gelir  
Ahmet Zeytinci
"Astral seyahatle uzaya gittim, geldim. Astral seyahat bilimsel olarak da var. Yani düşünce gücüyle bedenden ruhu ayırıp zaman kısıtlaması yaşamadan her yere gidebiliyorsunuz. Gezegenler arası da ulaşım sağlayabiliyorsun. Bir süre Astral Seyahat deneyimi yaşadım ve uzaya gitmeyi başardım... İki sene önce Ay’da su olduğunu söyledim mesela NASA daha yeni açıkladı. Mars’ta bildiğiniz yemyeşil bir göl var ve NASA bunu da yeni açıkladı..." BASINDAN


:BCI:
''Hayatın Rengi' adlı bir programa konuk olan Yusuf Güney, "Uzaya gitme hayalleriniz var mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi: BASINDAN"Astral seyahatle uzaya gittim, geldim. Astral seyahat bilimsel olarak da var. Yani düşünce gücüyle bedenden ruhu ayırıp zaman kısıtlaması yaşamadan her yere gidebiliyorsunuz. Gezegenler arası da ulaşım sağlayabiliyorsun. Bir süre Astral Seyahat deneyimi yaşadım ve uzaya gitmeyi başardım... İki sene önce Ay’da su olduğunu söyledim mesela NASA daha yeni açıkladı. Mars’ta bildiğiniz yemyeşil bir göl var ve NASA bunu da yeni açıkladı..." BASINDAN''Güney "Ay’ın karanlık tarafında bir askeri üs var. Bunu uzaydaki varlıkların yaptığını söyledim. Onu da yeni açıkladılar. NASA birçok bilgi benden sonra açıklıyor" dedi.'' BASINDAN

''Güney'in açıklamaları sosyal medyada alay konusu oldu.''Eskiden bir uzaylı Mustafa'mız vardı, bilirsiniz tanırsınız canım Mustafa Topaloğlu. Uzay'ın neresindensin, diye sorulduğu zaman, içinden, dışından, yanından yöresinden diye de değişik bir cevap verirdi...Bu değerli kardeşimizde Astral Hava ve Cıva Yolları Seyahat Anonim, Komandit ve hatta Limited bile olan bir şirketle uzayın derinliklerine gitmiş. Vay be kadere bak arkadaş ben de çok istiyordum uzayın derinliklerine gitmeyi, tüh ki tüh bir türlü nasip kısmet olmadı... Hay bu şansımın içine tüküreyim...Şansa bakar mısınız? Ay'ın hem parlayan yüzünü hem de karanlık tarafını görmüş, görmekle de kalmamış, gözlemlemiş bir de tespit yapmış orada, Ay'ın karanlık tarafında bir de askeri bir üs varmış. İşkembe-i Kübra'dan sallamak serbest nasılsa, kim gidip de orada üs olduğunu ispat edecek, varsa bile ya Sam Amca'nın evlatlarının ya da Putin biraderin veletlerinindir, onlarda gizli bilgi diye açıklamazlar, yani sallamak serbest...Bir uzaylıya, Mustafa Topaloğlu'na katlanıyorduk da bir memlekete, hele de bizim gibi bir memlekete iki uzaylı fazla dostlar... Hem vallahi hem de billahi iki uzaylıyı bu memleket kaldırmaz, kaldıramaz...Sanat yönünden bir albenileri olmayanların haliyle böyle saçma beyanatlar ile kendilerini popüler olacak, gündemde kalacak zannetmeleri kadar aptallık dolu başka düşünceler yoktur. Bekleyelim bakalım, bunlardan gaz alıp da başka başka uzaylı vatandaşlar çıkacak mı? Hayır soruyoruz, uzayın neresindensiniz, diye? Cevaplarda hep kaçamak, içinden deyip geçiştiriyorlar. Olur mu böyle kardeşim? Ya Jüpiter'den ya Mars'dan, ya Satürn'den, Andromeda'dan, bir yerden olur insan, değil mi ama?Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bağ Kur Emeklisi Üvey Evlat Gibi
Yapay Ticaret
Fırlatma Yapmayın
Zaman Akıp Gidiyor
Konu İnsan Hayatı Olunca Yazmasak Olmaz
Yeter ki İradenize Sahip Olun
Hak Ödemelerinde Kredi Kartı Geçmiyor
Mega Şehir Olmaktan Çıkmış Bir Mega Köy
Senden Adam Olmaz
Zaman İleriye İnsan Geriye Gidiyor Sanki

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Adaletin Terazisi
Tuvaletsel Durumlar
Dünyada ki Bütün Karışıklıklar Emperyalizme Yarar
Böyle Geri Zekalı Televizyon Kanallarımız Var
Kalemde Yorulur Yürekte Bazen
Vatan Satılır Hem de Çok Ucuza
Yaparsın da Nasıl Yaparsın
Yüreğimizi de Yakmayın
Bu Vahşilerin O Vahşilerden Ne Farkı Var
Alçak Dağlar Ben de Yüksekleri Babamda En Yüksekleri Dedemde

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ana Dilimiz Bizim Vatan Kadar Kutsaldır [Şiir]
Yüreğin Titreyince Niye Gidiyorsun ki [Şiir]
Zor Yakalarım Şiiri [Şiir]
Baston [Şiir]
Ay Işığı Görünce Gözbebeklerim Büyür [Şiir]
Ne Güzelsin Eylül [Şiir]
Sabah Sabah [Şiir]
Martılarda Gider Bir Gün [Şiir]
Ben Beton Yığınıyım Bundan Sonra [Şiir]
Açlık Sınırı [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Ahmet Zeytinci, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.