..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu insanlar tatlı şeylerden söz ederler. -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İyileşme
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Seviyorum
Orhan Bani
Şiir > Garip

Ben onun kölesiyim,zincirim yüreğimde O nu Hak'tan niyaz ettim,o duamda dileğim'de Kanatlanmış huri sandım,düştüm aşk a,nara yandım Yalan olsun,ben inandım,işte öyle seviyorum Öyle bakar yanıyorum.söylemesin anlıyorum Ben aşk'ıyla yanıyorum, işte öyle seviyorum kovsun gitmem kapısından,derde düştüm sevdasından Dua ettim arkasından,işte öyle seviyorum sormasınlar bana beni, ben o yari söylüyorum Her hal vakit tamam oldu,ben aşkıyla ölü

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > İyileşme
21 
 Değmezdi Akacak Bir Damla Yaştaki Yas"a  (Sinan Yıldırım)

Daha doğmadan başlamış Sıdıka’nın çilesi, annesi dördüncü çocuğu çok diye istememiş, düşürmek için elinden geleni yapsada inatla doğmuş dünyanın bütün dertlerine meydan okur gibi. Doğmuş doğmasına ama ailenin dördüncü kız çocuğu olduğu için annesi bu seferde bakmak istememiş, bir hafta emzirmemiş tombul, siyah saçlı, yeşil gözlü kızı.
22 
 Hebavebagillerden sancılanmalar - Üç  (KÜFRAN)

ben seni hep en çelimsiz en güçsüz yanlarından öptüm/ ondandır beni seven tarafın hep sakat hep çaresiz kaldı/ve ondandır ben hep tek başıma aşk yaşadım.
23 
 Dünya İkliminde Bir Gece  (Zemzem OĞRAŞ)

Çirkinlikten feragat, sen gibi güzelden doğma bir yavru bırakmakla olur. Öyle güzelsin ki tüm kâbusları gökkuşağının altından geçirebilirsin. Güzelliğinin karşısında hürmetten titriyor, elleri kaftanında saklı, boynu bükük bir rezil.
24 
 Yaşamı Öğretir Ölüm  (meltem odabaş)

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği "Genç Kalemler" adlı öykü yarışması için yazdığım öyküm
25 
 Yağmur Sonu  (Özgür Yenigün)

Yansımalar grubunun "Yağmur Sonu" adlı şarkılarından esinlenerek yazılmış bir öykü. “Önce yağmur yağar, Sonra her yer ıpıslaktır, Sonra kurur, Ama benim kalbim hala kan.” “Önce yağmur yağar, Sonra her yer ıpıslaktır, Sonra kurur, Ama benim kalbim hala yaş.”
26 
 Dimdik Durabilmek  (burcu)

Bir annenin gözünden engelli bir çocuğun yaşamla olan mücadelesi.
27 
 Hebavebagillerden sancılanmalar...  (KÜFRAN)

(susarak her zaman olduğu yere geçer) -sessizlik, sessizlik, sessizlik Veba: Sessizliğin sesi var mıdır sence?
28 
 Tatilde Terapi  (Guvercin)

"Şizofreni mi? Paranoya mı? Ne tür manyaklık bu? Bu görüntüler ne zamandır şekilleniyor? Bu düşünceler sanki benim değil! Düşünemiyorum...Düşünemedikçede yabancılaşıyorum bu dünyaya...Afazi...Evet bu hastalığı duydum..."
29 
 Dön/dün  (Yusuf Ziya)

Şimdi keseceğim bileklerimi (tabii ki kör) bir jiletle. Şair olacağım.
30 
 Tabut  (Murat Serdar Arslantürk)

Biriniz de kalın benimle / Boşluktur içimde üşüyen / Elden ele taşırken iyi de / Canım yanıyor boş beklerken / Yalnızlık bana da aynı / Siz toprakta ben avluda / İçin için çürürken…
31 
 Uçuruma Atılan Taşlar - 2  (Hacer Aktaş)

Soru umutsuz.Cevap mutsuz.Hiçbir şey değildi ki kusursuz.
32 
 Canım İzmir 2  (Şenol Durmuş)

Küçüklüğüm aklıma geldi. Oğlum Erbil’e ne kadarda benziyordum. Zavallı oğlum babasını cezaevi ziyaretlerinde görmekten helak olmuştu. Bir defasında “Babacığım sen hırsız mısın diye sormuştu. Bir gün babacığım sen amma da televizyonlardaki katil amcalara benziyorsun demişti. Babacığım lütfen annem komşuların merdivenlerini silmesin. Babacığım ben küçük Emrah olmak istemiyorum, lütfen buradan çık” diyordu. Benim oğlum küçük Emrah olmamalıydı. Canım oğlum diye iç geçirirken ben de aşağıya indim. Zangır zangır titreyen saatime baktığımda saat beşti. Neler oluyordu Allah’ın belası şehirde.
33 
 Köylü Annelerin Günü  (harun şeker)

Annelere ve çocuklarına
34 
 Okul Yolu ve Beyaz Kurdele  (emine demir)

Yol boyunca o’nu anlattı annesine. Eve geldiğinde çıkarmak istemedi üzerindekileri. Bir daha, bir daha baktı aynaya. Sanki şimdiden özlemişti öğretmenini. Utanarak sordu annesine “kıskanıyor musun anne”. Anne sadece gülmüştü bütün cevaplara denk.
35 
 Hebavebagillerdensan cılanlanmalar-iki…  (KÜFRAN)

Hatırlıyorum nasıl büyüdüğünü, biliyorum nasıl bedenin gelişti. Ah veba neden hep böyle oluyorum seni soluyunca neden bu kadar derinlere dalıyorum hani bir kere olsun diyorum yüzeye çıktığımda bir nefes alabilsem. Soluğum kesiliyor artık seni aramaya çıkıyorum sokaklara insanlar taşlar dükkanlar üzerime geliyor veba nerdesin neresindesin şu kahrolası şehrin, gittiğimiz uğradığımız her yere gittim bulamıyorum ellerini. Vebanın salgılana bileceği her yere daldım yok yok ve yoksun veba. yapma bunu veba bana nasıl yaşarım hiç mi insafın yok. Duy sesimi veba be olur duy ölmeden yetiş üzerime dokun bir daha şu tenime.
36 
 Dört Kişiye Teşekkür Borcum Var - 5 -  (Emine Pişiren)

Ne demişti Nietzche; "Birinin kendisini başka birine açması ihanetin kapılarını açar. Hiçkimsenin bir şeyi sırf başka birisi için yapmadığını göreceksiniz. İnsanın bütün eylemler kendisine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine hizmettir, bütün sevgisi kendini sevmesindendir."
37 
 Dört Kişiye Teşekkür Borcum Var - Son Bölüm -  (Emine Pişiren)

Üç ay sonra tetkikler yeniden yapılacak ve beni kurtaran Dr. Süleyman Özer Beye ne kadar teşekkür etsem azdı. O şimdiye kadar bine yakın aynı ameliyatı başarıyla gerçekleştirmiş ve benimkinde de elini çabuk tutmuştu. Kanseri başındayken yakalayıp, kurtulmuştum. Ama içimde olan bir kuşku da vardı: “Ya, kanser hücreleri diğer dokulara sıçramışsa!..”
38 
 Derin Hikayeler, Kısa Karşılaşmalar  (eylül)

“Yusuf’um ben.” Geriye çekildiğinde tekrar yüzüne baktım. Onu hatırlamıştım...
39 
 Derin Hikayeler, Kısa Karşılaşmalar  (eylül)

"Bana hayatımı geri verebilir miydin? "
40 
 kesik  (Guvercin)

Sorunu çözmek için sorunu anlamak ilk adım olabilir
son eklenenler
Eski Yeni Yıl
Hacer AKTAŞ
Öykü > İyileşme
Bilal Eden
İbrahim Halil Almas
Öykü > Gülmece (Mizah)
İmam Hatip Nesli
mehmet avcı
Öykü > İyileşme
Tabut
Murat Serdar Arslantürk
Öykü > İyileşme
Canım İzmir 2
Şenol Durmuş
Öykü > İyileşme
Canım İzmir
Şenol Durmuş
Öykü > İyileşme
Narin Menekşe
Müşerref ÖZDAŞ
Öykü > İyileşme

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.