..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Doğaüstü henüz anlayamadığımız doğal şeylerin adı. -Elbert Hubbard
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yeter...
Erkan baykal
Şiir > Başkaldırı

Yoruldum be hayat, Yokuşlar, Yıllar, Kadınlar, Erkekler, Çocuklar, İş güç Yoruldum artık, Becermeye çalıştığım, Becerildiğim hayat.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Fantastik
121 
 Ölümü Kandırmak  (Çiğdem Güvendi)

Ölümü kandırmayı başardı Korinthos Kralı Sisyphos. Kendini almaya gelen ölümü, zincirlerle sıkıca bağlayıp kaçmayı başardı. Deli bir sevinçle koştu kırlarda, zincirinden kurtulamaz sanıyordu ölüm ve öylede oldu.
122 
 Ölüm Tonu  (selim koç)

"sıcaktan bayıltılarak gözaltına alınıyorum.bitkin durumdayım."
123 
 Esinti  (Gülten Ağrıtmış)

Esinti... Uzatıyorum. Uzatıyorum… Belki alır okur, birileri daha kendi kelimesini de yanına yapıştırır, diye. 22 Ekim 1990 - 2009 Gülten Ağrıtmış
124 
 Son Ejderha 4 - Kaderleri Bağlananlar  (Gülfem Elif Hanhan)

Ejderha içini çekti, kendini zor durumlarda bulmaya ve komik duruma düşmeye alışkındı. Onu gören olursa en fazla bir tane daha eklenmiş olacaktı.
125 
 Kavuşma  (Eylül Ağar)

"Eskiden her şey ateşmiş. Tanrılar her şeyi bir kıvılcımdan yaratmış. Her şey öyle ateşmiş ki, bir zamanlar dünyanın tam göbeğiymiş adına “cehennem” dedikleri. Şimdi ise sönmekte dünyanın bütün ateşgedeleri..."
126 
 Lanet ve Kurban  (Hilal Ünal)

patikadan giderken sonunda beyaz bir eve ulaştım.köşeleri ve alt tarafı yanmış gibi kurumluydu.etrafında biraz dolaştım.Camları ya yırtık bir biçimde perdeli yada buğulu veya kapatılmış.sessizce içeri giriyorum.Tahtalar gıcırdıyor.sanki beni takip eden biri var gibi geliyor.arkama dönüyorum.hiç kimse yok.bir odada yarı yanmış bir sandalye vardı yanındaysa parçalanmış kağıtlar.diğer odada bir çekmece eski bir yatak ve yarısı yanmış eski bir perdeyle kaplı bir pencere.yavaşça üzerlerinde elimi dolaştırdım.arkamdan gelen kadın sesiyle arkama döndüm.yaşlı bir kadın vardı elindeki kolyeye bakıyordu.birden bana dönerek sen burada ne yapıyorsun dedi
127 
 İroni  (selim koç)

"peki sen karşıma geçerek nelerden bahsediyordun? Acı bir yargısızlık girdabına mı girmiştim sarhoş gövdemle?"
128 
 Cellat ve Soytarı  (Duygu Fırat)

kurtulmak istediğim anılarım var
129 
 Sahte Sevgili  (Abdullah Mehmed Özçam)

Bir zamanlar havasının, suyunun, ağaçlarının, çiçeklerinin, çimenliklerinin, hayvanlarının ve insanlarının güzelliğiyle meşhur bir ülkede yaşayan çirkin bir adam vardı. Sadece çirkin olmakla kalsa iyi, aynı zamanda kötü kalpli biriydi. Ancak, nasıl fiziksel çirkinlerini bir şekilde örtmeye çalışıyorsa, ruhsal kötülüklerini de aynı şekilde örtmeye çalışırdı, onun çirkin ve kötü olduğunu anlamak çok zordu. Kendisi kötü olduğu gibi başka insanları da sürekli kötülük yapmaya teşvik ederdi.
130 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (4. Bölüm)  (Levent Ölçer)

"Baaah, bizim topçu hergeleler iyi iş çıkartıyor, düşman epey seyrek dalgalar halinde gelecek. En azından şimdilik..."diyerek drekligine doğru güldü Shoku. Büyülü bir "çokludiyar" katmanları yaratığı olan Çozz sadece kedice hırladı ve hafifçe esnedi. Cüce melezi güldü.
131 
 Mağaranın Kamburu - 20 (Son Bölüm)  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Onun gibi tevazu sahibi bir insan kolay kolay şikayette bulunmaz. Yıllardır buraya gelir giderim, ancak onun sırtındaki kambur pek dikkatimi çekmezdi. Tâ ki şu ana kadar… Evet düşünüyorum da onun sırtında kambur vardı, hem de iki tane. Ben onun kamburlarına değil, ağzından çıkan hikmet dolu sözlere bakardım.
132 
 Unutanlar Bürosu - 4  (Caner Almaz)

İnsanın tüm unuttukları bir defter vasıtasıyla önüne konulsaydı, ne olurdu dersiniz?
133 
 Kayan Yıldız 1. Bölüm  (Hilal Ünal)

Aynı saatlerde ninova sarayında başkanın kızı arya yıldızları seyrediyordu.yıldızların içinde kendini belli ederek büyük bir yıldızın kaymasının nedenini biliyordu.yeni bir yıldız doğmuştu.Kız kahverengi saçlarını geriye çektikten sonra ne olur babamlar o yattıktan sonra yıldızı bulmasın diyerek dileğini tuttu.babasının ve adamlarının bulunan yıldızlara ne yaptıklarının biliyordu.yatağına içinden sürekli aynı şeyi tekrar etti.ne olur onu bulmasınlar ne olur o yıldızı bulmasınlar .
134 
 Kendine Çıkan Yol Caddesi  (Dilara AKSOY)

Etraf ana baba günüydü, herkes bir yana kaçıyor, kimse kimseyi görmüyordu.
135 
 Zehra Hanım ve Gül Kokusu  (Leyla Özyol Kayrak)

Koltuğun üzerinde öylece oturmak bile sorgulamayı çağrıştırdı içinde. Sonra düşündü Zehra Hanım; ne vakit bitecekti bu koca göbekli adamın horultusu diye… Ama bu konunun üzerinde çok da durmadı… Aldı eline örgüsünü, uçları sivri uzunca 2 metal değneğin; örgü şişlerinin birbirine çarpış seslerine aldırmadan, sanki dünyanın en önemli sanat eserini ortaya çıkarıyormuş gibi bir edayla işine devam etti. Birden duraksadı; normalde kulağına hiç değmeyen şişlerin sesleri sanki kafasının içinde çınlar gibi oldu. Ayrışmıştı örgü dünyası kendi gerçekliğinden…
136 
 Morgdaki Kedi  (Mümin Can)

Rüyasında Oğuz ile beraber uzak gezegenlere gidip maceralar yaşıyorlardı. Sonra ansızın uyandı. Dolunayın ışığı aydınlatıyordu odayı. Morgun kuytu bir köşesinde bir kedi ortaya çıktı birden. Gri tüylü, parlak gözlü bir kedi…
137 
 Sen Kim Oluyorsun da Beni Terkediyorsun Lan  (Abdullah Mehmed Özçam)

Çok bencildi, bu dünyada sadece o vardı, bir de diğerleri, herkes ve herşey onun gözünde aynıydı; ihtiyacı olduğunda kullanabileceği ve işi bitince de fırlatıp atabileceği birer araç, her istediği şey onun olmalıydı, o ise sadece kendisinindi, bir başkasının olamazdı.
138 
 Aile Fotoğrafları  (Raşit Cumhur ÇAKIN)

korkunç bir hikaye!
139 
 Beyaz  (Funda PAKTAN)

"Göre"lik çeşitlemesi keyfi...
140 
 Medth Efsanesi 5 - Savaşın Eşiğinde  (Gülfem Elif Hanhan)

Şimdi durumu biraz daha kavrayabiliyor musun? - Sanırım evet Erth Usta. Peki benim payıma düşen görev nedir? - Tabi ki Kral olarak ordunu yönetmen.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Secret War
Osman KESKİN
Öykü > Fantastik
Bir Japonya Anısı
Betty Blue
Öykü > Fantastik
Zaman Ağladığında
selim çok
Öykü > Fantastik
Cadılar Bayramı
Tuna M. Yaşar
Öykü > Fantastik
Robot Kartal
Serdar Yıldırım
Öykü > Fantastik
Arif Bey
Alaaddin GICI
Öykü > Fantastik
Blackened
selim çok
Öykü > Fantastik
Plaza
selim çok
Öykü > Fantastik
Tuhaflıklar Yedilisi
selim çok
Öykü > Fantastik
Kanlı Ay
Hasan ÖNAL
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.