..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
640K bellek herkese yetmelidir. -Bill Gates, 1981
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gülüp Geçin……
HAMZA EKİZ
Deneme > İlişkiler

Ne önemi var ki yazılanların, ne önemi kaldı ki okunacak bir beden bulamadıktan sonra kelimelerin art arda sıralanışının ve ne önemi kaldı ki bir yüreğe dokunamadıktan sonra kurulan cümlelerin uzun uzadıya uzayan paragrafların. Önemsiz geliyor artık yazmak. Bakınca akan hayata herkesin yaşam koşuşturması arasında okuyup okuyamadığını bile bilmeden bir şeyler karalamanın anlamsız olduğunu düşünüyorum çok uzun bir süredir. Oysa ki sevdaları yazmak,

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
221 
 Ab (Aldatmaca Birliği) ve Türkiye  (Levent)

AB asla tek seçenek değildir. Aslında bugünkü tek taraflı şartlar gözönüne alınırsa bana göre SEÇENEK BİLE DEĞİLDİR..
222 
 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası"nın Ardından…  (M.Nihat MALKOÇ)

Günümüzde futbol bir heyecan ve göz zevki olmaktan öte bir endüstriye dönüştü. Futbol artık sadece futbol değil. Bu piyasada büyük paralar dönüyor. Dünyanın gözü kulağı futbolda artık… Futbolla yatıp futbolla kalkıyoruz. Dünyanın büyük takımları büyük şirketler kadar kazanıyor. Günümüzde futbol kulüpleri de borsaya açılıyor. Özellikle transfer dönemlerinde futbol piyasasında 200 milyar dolarlık para akışı gerçekleşiyor. Bazı ülkelerin bütçesinden daha büyük bütçeye sahip dünya kulüpleri var. Dünyanın en zengin futbol takımı olan İngilizlerin efsanevi Manchester United’ının bugünkü değeri bir milyar sterlin, yani yaklaşık 982 trilyon TL’yi buluyor. Fabrikalar gibi, onların da çalışanları, tesisleri, ihracat ve ithalat işleri var. Büyük rakamlar dönüyor futbol piyasasında. Futbol bulunduğu yeri kalkındırıyor. Büyük paralarla yapılamayacak reklâmlar futbol aracılığıyla çok daha etkili olarak yapılabiliyor. Dünya Kupası ve Avrupa Kupası organizasyonlarında büyük paralar dönüyor. Reklâm gelirleri, bilet satış paraları, televizyon yayın ücretleri toplanınca futbolun büyük şirketlerden daha fazla kazandırdığı açıkça görülüyor. Futbol bacasız fabrika gibi…
223 
 Kopya Koyun 'Oyalı',ne Olacak Memleketin Bu Hali?  (NUH KENİŞ)

Yok illa bir hinlik yapacağız. Boş tartışmalarla günümüzü geçireceğiz. Artık bu konu Kurban Bayramı sonuna kadar gündemden düşmez.
224 
 Hayat, Ölüm, Gelecek, Akm, Güçlü Olmak ve Mecburiyet Üzerine…  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Laik Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, onun yerine şeriata dayalı bir rejim getirmekten söz ediliyor. Ve bu gayet sakin ve ciddi bir biçimde yapılıyor. Yani, normal ve sıranda günlük bir olaydan bahsedercesine, o kadar “rahat”, o kadar “kanıksamış”, kılımız bile kıpırdamadan bir “kabulleniş”, bir “teslimiyet”, bir “vurdumduymazlık”, bir “aymazlık”, bir “adaaaam sendecilik” haliyle dinliyoruz.
225 
 Toplama Voltran  (ÖZAY ÜNSAL)

Ya Voltran'ı oluşturacak parçalar biraraya zaten geliyor olmalı ya da mekan Hakkari ise toplama bilgisayar gibi Voltran oluşturulmalı...
226 
 12 Eylül Referandumunda Oylanacak Maddeler  (Oğuz Düzgün)

Bırakalım önyargılı parti ve ideoloji propagandalarını da, değiştirilecek maddeleri okuyalım, öğrenelim. Ona göre evet mi hayır mı diyeceğiz karar verelim. Parti liderleri istedi diye karar vermeyelim.
227 
 Ab Yeryüzü Cenneti mi  (Türk Şad Köktürk)

Türklük nerede bulunacak? Verheugen'in sahte yeryüzü cennetinde mi, yoksa Mustafa Kemal Atatürk'le muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde mi?
228 
 Baykal Olayı ve Akıl Tutulması  (Hulki Can Duru)

"The only thing necessary for evil to flourish is for good men to do nothing." Edmund Burke (The Rise of the Evil)
229 
 Deniz Feneri Kısa Devre Yaptı  (murat temüroglu)

merhamet ve vicdan sömürücüleri
230 
 Aydınlık Ufuklar Kararırken  (NUH KENİŞ)

Ve sonra… Bu ortamdan memnun olanlara gün doğar. Hepimizin günü kararır,günleri kararır. Yazık olur.
231 
 Bindik Bir Alamete...  (NUH KENİŞ)

İlla ateşe körükle gitmemiz mi gerek?..
Ne lüzum var bu yapay gerginliklere? Bu gerginlikler, ülkenin başka alanlarda kullanabileceği enerjiyi israf etmiyor mu?
232 
 Bıyık Handikaptır  (Şahingöz)

Gerçi bu yazı asılıncaya kadar gündem çok ilerleyecek, zaten daha ben yeni bitirmiştim ki, gelişme oldu ama inanın bu hikaye bitmeyecek.
233 
 Eğitime Son Darbe  (Cansu Doğanay)

Eğitime Türkiye'de her gün yeni darbeler atılıyor.Bu yazım eğitime darbe vuranlara kapak olsun!!!
234 
 Yıl 2030... Haberler  (Ramazan Gökner)

*ABD-ÇİN Savaşında sona yaklaşılıyor…Her iki taraftan toplam 500 milyon ölü olduğu açıklandı. Rus kaynakları ise rakamın çok daha yüksek olabileceğinde ısrarlı. *Rusya ve Türkiye devlet başkanları ABD ve Çin ‘in yeni sınırlarını görüşmek için bir araya geldi.
235 
 Trt Artık Çağdaş Değil, Yandaştır!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

1968 yılının yaz aylarında Ankara Cebeci’deki Doğan Yayınevi’mizin birkaç yüz metre ilerisindeki “Grundig” mağazasının koyu mavi tonlarındaki vitrininde ilk kez siyah-beyaz ekranla tanıştığımda henüz on yaşındaydım. Vitrinin önü kalabalıktı. Ellerinde çekirdekleriyle, getirdikleri küçük taburelere oturanlar ekranda beliren ve zaman zamanda kayan Gençlik Parkı’nın köprü desenli siyah resmine bakıp acayip gördüğümüz kutucuk içinde neler olup biteceğini merakla bekliyorduk. Yayınevimize kalın çerçeveli kara gözlükleri ve çizgili siyah takımları içindeki ağabeyimiz hemen
236 
 Ne Kadar (Yanlış) Tanıyorsunuz?  (ÖZAY ÜNSAL)

Dışarısı bizi "jeep"lerimiz ve buna benzer komik söylemler ve bu söylemlerin rahatsız edici içerikleriyle tanır...
237 
 Tükenme / Tüketme / Üret  (Berkant Eker)

Direnişini , fikrini , sesini , sadece karşı olmak için tüketme . Bu seni tüketir . Üret . Ne olursa olsun , üret .... Durmadan isteyen , durmadan tüketen canlılar olmadan yani insan olarak yaşamak da mümkün . Aşk , fikir , emek , üret . Bunları paylaş . Yapıp da mutsuz olursan , bana küfret ama lütfen güzel bir Küfür üret .
238 
 Mutlaka Okuyun...  (H.Deniz Hatipoğlu)

Dr.N.Emel KARINCA - Lütfen değerli zamanınızdan biraz ayırıp, aşağıdaki yazıyı sonuna kadar okuyun. Biraz uzun olmasına rağmen, bizlere çok şeyler anlattığını düşünüyorum. Sanırım, Atamızı anlamamıza yardımcı olacak.
239 
 Bozguncular ve Teslimciler  (Levent Ölçer)

Bütün başarısızlıklarınıza ve bozgunlarınıza umut katıp direneceksiniz. Kolay olmayacak, pek çok defa teslim olma noktasına geleceksiniz, yorulacaksınız, inancınız sarsılacak, umutsuzluğun nefesini ensenizde yaklaşırken duyacaksınız.. Kolay olmayacağını garanti ediyorum. Asla kolay olmaz.
240 
 Şiddet Kültüründen Manzaralar  (Şahingöz)

AB kapısındaki insanlarımızın;sevecen ve duyarlı davranışlarından örnekler!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Emrah Serbes'e...
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Eh, Burası Türkiye
Emine Pişiren
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.