..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçek bir sevgide diğer insanın iyiliğini istersin. Romantik sevgide diğer insanı istersin. -Margaret Anderson
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Hayatım Sevdiğim Her Şeyimsin
Hüseyin İbiş
Şiir > Aşk ve Romantizm

HAYATIM SEVDİĞİM HER ŞEYİMSİN Günlerim sen varken değerli geçiyor, Gözlerin hayatıma umut saçıyor, Benim dünyam bakışlarında güzelliğini buluyor, Her şeyim bu yürek bir tek senin için çarpıyor. Senden başkası kıymet vermez hayatıma, Kalbime girdin son verdin yalnızlığıma, Güneş gibi doğdun karanlık dünyama, Sayende kavuştum en büyük mutluluğuma. İçimdeki kıpırtı gözümün bebeğisin, Hayatımın baharı düşünmeden can vereceğimsin, Yediği

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
161 
 Nuri Bilge Ceylan'ın Son Filmi: Yalnız ve Güzel Ülkem  (Necat Dilaver)

Yalnız ve güzel ülkem...
162 
 Ne Demezsin... !  (Muna Genç)

Keşke sadece sorun bir kaç seneden ibaret olsa... Ama değil. Sorun; dedelerimiz bize umutla baktıktan sonra değişmeye başladı. Lütfen... Siz oturun önce...
163 
 Türbanlı Anılarım. Oğuz Gölçik Yazar...  (oğuz gölçik)

anılar. çocukluğumdan bu yana din üzerinden yapılan siyasette bir değişme yok.
164 
 Taptım ki Tap Yaptım  (serpil dilbaz)

ilk başta hayallerim vardı tabi. eğer iyiyse mutlaka bir yayınevi ilgilenir. işler kitabına(!) uygun yürür. raflarda görürüm kitabımı vs.vs.vs. ama güzel yurdumun okumayanları daha çok olduğu için ve bu az okuyan kısmın da çok az bir bölümü şiir sevdiği için kitabım ancak sen matbaasını, tasarımını öde bize, bizim yayınevinden çıksın şekline dönüşecekti kiiiiii dur!!!! dedim. o yayınevi kılıklılar kim ki sana bunu lütfediyor. yani içerik boktan da olsa o kitabı basıp dağıtıyorlar. Annecimmmm çok korkunççç!!!!!!
165 
 Sorgulandın Ülkem (Bülent Yalçınkaya)  (CUMARTESI)

’Ben şunu düşünüyorum Bülent bunlar bir kaos ortamı yaratmak istiyorlar.Ve tamda diyor_söze ben devam ediyorum ’amerikanın istediğini yapıyorlar.Bir kaos yaratıp ülkeyi bölmek.
166 
 Bor Otoyolu  (murat temüroglu)

Ülkeninkuzeyinde oynanan muhtemel biroyun
167 
 Tüm Zamanların Şehrine Küçük Bir Eleştiri  (Münevver Saral)

İstanbul; bir ayağı Asya' da, bir ayağı Avrupa' da, tam anlamıyla ne Asyalı ne de Avrupalı bir şehir. İstanbul; doğu ile batı arasında sıkışmış, tam anlamıyla ne doğulu ne de batılı bir şehir. Fakat İstanbul; farklı kültürleri, farklı oranlarda kaynaştıran bir mozaik. İstanbul; gün gibi aşikar, güneş kadar parlak. İstanbul gece gibi gizemli, ay kadar büyülü. Fakat İstanbul ne hayat kadar gerçek, ne masal kadar düşsel. Madem tam anlamıyla bunların hiç biri değil, öyleyse nedir, kimdir İstanbul ?
168 
 Sevgili Atam  (NEHİR)

Atatürk ü ölüm gününde üzmek istemezdim, ancak o nasıl olsa herşeyi biliyordu...TÜM ACILARI DA...
169 
 Şehit Ailelerinin Tepkisi Artarken...  (Mehmet SALİH)

Gittikçe B.O.P (Büyük Ortadoğu Projesi)' un büyük planlarının adım adım uygulandığı şu günlerde biz hala olayları sadece izliyoruz. Hiçbir stratejimiz yok ve de geliştirmiyoruz.
170 
 Yardım Konvoyuna İsrail Saldırısı  (Mustafa Şakarcan)

Bu konudaki eleştirim İsrail hayranlığından(!) kaynaklanmıyor. Eleştirim, hesapsızlık sonucu insanların ölmesine, ülke min itibarının zedelenmesine, düne kadar askeri ve ticari anlaşmalarımızın ve işbirliğinin olduğu bir ülke ile, ilişkilerin kopma noktasına gelmesine… Ya da ince hesaplar ile, Türkiye’yi adım adım maceraya sürükle me heveslilerine...
171 
 Dikkat/türk Bayrağı Taşımayın... Suç  (Atiye DANIŞ)

DİKKAT / Türk bayrağı ile ceza alacaksınız/ aman tedbirli olun ve hemen başlayın Türk bayraklarını araçlarınızdan sökmeye.....
172 
 Gecekonmuşlar  (Serap TAN)

Lütfen biri söyleyebilir mi? Hangi grup insan "modern kent" kavramının içini dolduruyor. Yüksek gelir grubu mu? Rant sahibi mübarek insanlar mı? Ayın sonun ite-kaka getiren orta halli vatandaş mı? Kim bu modern kentli sözde yirmi birinci yüzyıl insanı? Belki bu bir masal??
173 
 Ferhat Kalender Söyleşisi  (YOLCU DERGİSİ)

Yolcu Dergisi Genel yayın yönetmeni Ferhat Kalender ile Asım Gültekin'in yaptığı söyleşi
174 
 Domates Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Türkiye...  (Necat Dilaver)

Yaşasın çürük domates demokrasisi... Seçimin demokrasi ile bağdaşabilmesi belli şartlara bağlıdır. Her şeyden önemlisi ‘seçen’in ussal nitelikleri ve iradesinin özgürlüğüdür. ‘Seçen’in iradesi üzerindeki maddi ve manevi baskılar, faşizm veya geri kalmışlıktan başka bir ‘seçim sonucu’ doğuramaz... Yaşasın çürük domates demokrasisi...
175 
 Zıvanadan Çıkmış Dünyanın Çivisi  (Hakan Erkaya)

Ben dilenci,sulh dileyen yaradandan. Ben kelebek,yapraklar üzerinde dolanan. Ben camı kırık gözlük,çerçevesi tahtadan. Ben boş bir kovan,hala barut kokan...
176 
 Türkiye Ekonomi - Poltikasına Genel Bir Projeksiyon.  (Taner)

2,8milyon insan günde 2 dolardan az bir parayla yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Dünyanın zenginliğinin % 80’i dünya nüfusunun %15’inin elinde. Dünyada işlemez bir duruma gelen emperyalist politikalar savaşlarla kendini yenilemeye çalışmakta ve bölgesel saldırılara kalan halklar yalnızlaştırılmakta, güya sahip çıkıyor gibi görünenler, durumdan iç politika malzemesi çıkarmakta. Bu günleri halklar niye yaşamak zorunda bırakılıyor? bu güne kadarki politikaların tepkisizleştirdiği insanlar sırasını beklemeye mahkum mu?
177 
 Polisler Gezi Parkı ile İlgili İlk Kez Konuştu  (osman demircan)

Gezi Parkı eylemlerinde protestoculara müdahale eden Çevik Kuvvet polisi ilk kez konuştu.
178 
 Cahil Adam Kimlikli" İnsanlar  (Göktu Kara)

“Doğru olan “ı yapmayan “susmayı” tercih eden aileler kara bir kadercilik anlayışıyla hareket ettiklerinde zannediyorlar ki bu olayın vebalinden kurtulacaklar.
179 
 Ampulün Patlama Süreci/ampulün Anlamı.  (Taner)

Karşısında muhalefet hedefi olan bir ana muhalefet lüksü kalmamış. Bilakis iktidar hedefi olan ve halkın gündemini yakalamış çetin bir muhalefet vardır...Kısa adı AJC olan Amerikan Yahudi Kongresi, 2004 yılı Ocak ayında New York’taki HSBC binasında düzenlenen törenle Başbakan Recep Bey’e ‘Cesaret Ödülü’ vermişti...Ampulün şifreleri çözüldü. Patladı patlayacak. Yeni güvenlik sistemi göz acaba gelecekteki yüce divan sürecini de görebiliyor mu?
180 
 Si - Bi - Si  (Elvan Çolakoğlu)

Kimse açılımlarını bile doğru dürüst bilmiyor.Çocuklarını ne anlama geldiğini bile bilmediği sınavlara sokmak için sokaklara dökülüyor insanlar..

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Şehit Kanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Günkü Konu
Yûşa Irmak
Eleştiri > Türkiye
I Speech Kürsü
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhurbaşkanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.