..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kürtaj sadece kendileri bir zamanlar doğmuş insanlar tarafından savunuluyor. -Ronald Reagen
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
161 
 Zıvanadan Çıkmış Dünyanın Çivisi  (Hakan Erkaya)

Ben dilenci,sulh dileyen yaradandan. Ben kelebek,yapraklar üzerinde dolanan. Ben camı kırık gözlük,çerçevesi tahtadan. Ben boş bir kovan,hala barut kokan...
162 
 Alman ve Türk Yolcuları  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Berlin’in ünlü caddelerinden Under den Linden’de otobüs durağa yaklaştığında yolcular sıra olmuş ve birbirlerine en az bir metre mesafede kimseyi rahatsız etmeden içeriye giriyorlardı. Şoför, şık giyimli üniformasıyla yolcularına gülümsüyordu. Otobüsün içi, yolcuların saldığı parfüm kokularının hoşluğunda kalabalık değildi. Toplasanız on iki kişi bile yoktu ancak bütün yolcuların elinde ya gazete, ya da kitap vardı.
163 
 Dikkat/türk Bayrağı Taşımayın... Suç  (Atiye DANIŞ)

DİKKAT / Türk bayrağı ile ceza alacaksınız/ aman tedbirli olun ve hemen başlayın Türk bayraklarını araçlarınızdan sökmeye.....
164 
 Başörtüsü Sorun (M) U?  (Fatih Barış)

Türkiye de Toplumsal Sorun Haline Getirilmeye Çalışılan Bir Parça Bez ve Binlerce Mağdur!
165 
 Kıskandırmıyorsan Bir Medeniyet Kuramazsın  (osman demircan)

Kurtlar uluyarak şarkı söylerken kuzular korkarak dua eder. Zalimin eğlencesini dua ederek değil; onu kudurtarak bozabilirsin. Zalim neyle kudurur? Hiç şüphesiz ki onu çıldırtırcasına kıskandırarak. Avrupa ve Amerika zalimdir; ama neyimizi kıskansınlar ki? Neyimizle çılgına dönsünler ki? Garibin açlığı kıskanılmaz, cahilin bilgisizliği, aptalın budalalığı kıskanılmaz. Nasıl Türkler Kürtleri kıskanmıyorsa, kıskançlığından kudurmuyorsa, Avrupa da bizim karşımızda çılgına dönmüyor. Kıskandırmıyorsan bir medeniyet kuramazsın. Kıskandırmıyorsan ya bir medeniyet olamazsın ya da medeniyet sofrasında yemek olursun.
166 
 Bir Yazının Anatomisi  (Hidayet Ersin)

Burada sorulması gereken en önemli soru şudur: Devlet bir özel bankanın zararlarını, iflasını nereye kadar karşılayabilir? Daha doğrusu karşılamalı mıdır?
167 
 İlçe Halk Kütüphanesi Var mı?  (Ömer Akşahan)

“Biliyor musun Ayçe Hanım, birbirini hiç tanımayan sanata eğilimli gençler, aynı şairi ya da yazarı sevmenin sonucu dostluk kurarlar, saygı dolu sevgilerle başlardı birliktelik.” dedi Haldun Taner. Doğruydu bu. Çok tanık olmuştum bu denli başlayan birlikteliklere.
168 
 Bor Otoyolu  (murat temüroglu)

Ülkeninkuzeyinde oynanan muhtemel biroyun
169 
 Havada Jet Karada Jawa  (İbrahim Kilik)

Efendim “çok söz yalansız, çok para haramsız olmaz.”diye bir atalar sözümüz var. Belki buna hemen itiraz gelebilir ;ama bilindiği üzere atasözleri binlerce yıllık tecrübelerden doğan kristalize sözlerdir. Birilerine dokunsa da bu sözü yadsıyamayız. Bu yazıda insanların zenginliğini, çok mal sahibi, olmasını eleştirmeyeceğiz.
170 
 Yardım Konvoyuna İsrail Saldırısı  (Mustafa Şakarcan)

Bu konudaki eleştirim İsrail hayranlığından(!) kaynaklanmıyor. Eleştirim, hesapsızlık sonucu insanların ölmesine, ülke min itibarının zedelenmesine, düne kadar askeri ve ticari anlaşmalarımızın ve işbirliğinin olduğu bir ülke ile, ilişkilerin kopma noktasına gelmesine… Ya da ince hesaplar ile, Türkiye’yi adım adım maceraya sürükle me heveslilerine...
171 
 Ne Güzel Affediyorsunuz?  (Edip Ayhan Balkaya)

Genel af tartışması ve bunun götürecekleri lütfen mantıklı düşünelim...
172 
 Tarih Bize Anlatıyor 12  (Öner KARADAĞ)

KÖRFEZ GAZETESİNDE ÇIKAN YAZILARIMDAN
173 
 Bir Numara!  (Levent Ölçer)

Buyur burdan yak..
174 
 Et Yemezsek Ölmeyiz  (Elvan Çolakoğlu)

Ölmeyiz tabi..Öyle olsaydı evine bayramdan bayrama et girenler burda olmazlardı.Ya da şu otçullar neye dönerlerdi kimbilir? .
175 
 Gençler Siyasetten Korkmasın  (Levent Ölçer)

Korkmamız gereken şey siyasete şiddetin bulaşması ya da insanların kötü yönetimler karşısında umutsuz ve umursamaz olmasıdır-tepkisiz kalmasıdır.
176 
 Evet'imi Vurmasınlar!/ Sırada Yeni Anayasa  (Oğuz Düzgün)

Adı Milletti, soyadı Çoğunluk… 12 Eylül Referandumunda bazı haklarını almayı başardı... Eksik ama gerekli haklardı bunlar. Milleti oluşturan her kesimin uzlaşmasıyla gerçekleştirilecek yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç duyduğumuz artık ortada... Şimdi sırada Yeni Anayasa var...
177 
 İmf'nin Günah Galerisinden  (Celal Odabaş)

İMF bu güne kadar kriz yaşayan ülkelerin ekonomilerine müdahale ederken,ekonominin sosyo-ekonomik yönünü göz ardı ederek,kendince tespit etmiş olduğu kriz politikasını her ülkede aynı şekilde uygulamıştır
178 
 Türkiye Ekonomi - Poltikasına Genel Bir Projeksiyon.  (Taner)

2,8milyon insan günde 2 dolardan az bir parayla yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Dünyanın zenginliğinin % 80’i dünya nüfusunun %15’inin elinde. Dünyada işlemez bir duruma gelen emperyalist politikalar savaşlarla kendini yenilemeye çalışmakta ve bölgesel saldırılara kalan halklar yalnızlaştırılmakta, güya sahip çıkıyor gibi görünenler, durumdan iç politika malzemesi çıkarmakta. Bu günleri halklar niye yaşamak zorunda bırakılıyor? bu güne kadarki politikaların tepkisizleştirdiği insanlar sırasını beklemeye mahkum mu?
179 
 Türbanlı Anılarım. Oğuz Gölçik Yazar...  (oğuz gölçik)

anılar. çocukluğumdan bu yana din üzerinden yapılan siyasette bir değişme yok.
180 
 Göçmek Çözüm Değildir  (M.NİHAT MALKOÇ)

Türkiye’de ekonomi hiçbir zaman rahat bir nefes almamıştır.Her dönemde ciddi ekonomik krizler yaşanmıştır.Bu hususta,gelen iktidarlar gidenleri aratmıştır.Çünkü iki yanlış bir doğru etmez.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Emrah Serbes'e...
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Eh, Burası Türkiye
Emine Pişiren
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.