..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Öyle yaşamalısın ki ölünce mezarcı bile üzülsün. -Mark Twain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gurbet
Ersin KURT
Şiir > Bireysel

Uğraşmayın anlayamazsınız Akıl ermez ölümcül yalnızlığıma. Kurtulmak için yüksünen karanlığımdan Mazbut adımlarımı kararlılıkla atıyorum kalabalıklara Dışarısı hazin bir gurbet, İki sokak ötesi yabancı Hiç kimseyi sevmez mi insan, Sevmez mi cumartesi günlerini, Yaz yağmurunu, Baharda yeşeren bir ağacı? Nerden bileceksiniz Belirsiz bir hüznün kiracısıyken Acı acı gülümsüyorum Ağlarken içim Hiçbir ’’boş’’

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
181 
 Tarih Bize Anlatıyor 12  (Öner KARADAĞ)

KÖRFEZ GAZETESİNDE ÇIKAN YAZILARIMDAN
182 
 Seçim Sonuçlarının Düşündürdükleri  (Türk Şad Köktürk)

Türkiye bir kez daha seçime gitti...
183 
 Göçmek Çözüm Değildir  (M.NİHAT MALKOÇ)

Türkiye’de ekonomi hiçbir zaman rahat bir nefes almamıştır.Her dönemde ciddi ekonomik krizler yaşanmıştır.Bu hususta,gelen iktidarlar gidenleri aratmıştır.Çünkü iki yanlış bir doğru etmez.
184 
 Asmalı Konak  (Polat Akyurt)

yok
185 
 İmf'nin Günah Galerisinden  (Celal Odabaş)

İMF bu güne kadar kriz yaşayan ülkelerin ekonomilerine müdahale ederken,ekonominin sosyo-ekonomik yönünü göz ardı ederek,kendince tespit etmiş olduğu kriz politikasını her ülkede aynı şekilde uygulamıştır
186 
 Sorgulandın Ülkem (Bülent Yalçınkaya)  (CUMARTESI)

’Hani tarih tekerrüden ibaret derler ya Bülent aynen öyle aslında.Atatürk ’de sezmiş bunu zamanında ve söylemiş.Ama okumadığımız için (üzülüyorum gazete okuma oranları çok düşük) sorgulama’da olmuyor.Yani diyprum bir başkasının aklınla kolay olanla yaşayacaksın diyorum.Acı çekmeden hep gülerek hep gülerek...ANI YAŞA...
187 
 Öğretmen Öğretir Direnişi de  (Mustafa Yener)

Bu gün 24 Kasım öğretmenler günü. Öğretmenler meydanlarda biber gazı yutup, polis copu yiyerek, zıvanadan çıkmış bir düzene karşı direniyor.
188 
 Elbise ve Adam  (ilker balçık)

Yapmayın artık bunu. İnsanları kıyafetlerine göre yargılamayın. Insanlara kıyafetine göre puan vermeyin. Bırakın sadece modacılar kendi arasında bunu yapsın.
189 
 Hepimizin Cumhurbaşkanı: Abdullah Gül  (M.NİHAT MALKOÇ)

Güzel ülkemin halleri de kendine mahsustur. Bu ülkenin vatandaşları hukuk önünde eşit olsa da bazı çevreler kendilerini halktan üstün görürler. Kendilerini birinci sınıf, ötekileri ikinci sınıf vatandaş sayarlar. Bu durum son günlerde daha belirgin olarak görülüyor. Bu çevreler Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan Abdullah Gül’ü bir türlü kabul edemiyorlar.
190 
 Et Yemezsek Ölmeyiz  (Elvan Çolakoğlu)

Ölmeyiz tabi..Öyle olsaydı evine bayramdan bayrama et girenler burda olmazlardı.Ya da şu otçullar neye dönerlerdi kimbilir? .
191 
 Denize sırtını dönmüş bir millet  (Cengiz Özder)

Denizciliğimize sahip çıkalım
192 
 Kazanan Kaçak Ermeni İşçileri Kaybeden de Türk Tekel İşçileri  (Emine Pişiren)

Bile bile lades, denir bunun adına. Yürütme organı yasalar önünde eşit hak dağıtmalı ve devleti bilerek zarara uğratan kişileri ülkemin Başbakanı yasalar ve halkın önünde açıkça suç işleyenlerden hesap sormalı.
193 
 Başbakan ve Dilimiz  (Kâmuran Esen)

Sayın Başbakan da dilimizi bozuyor.
194 
 Yuxexesle Conushmayn Yüxexesle Conusmayn (Yükses Ses ile Konuşmayın)  (Serdar ULUSOY)

“SELAMIN HELLO” bende on nokta şiddetinde deprem etkisi yaratan konuşmayı aynen size aktarıyorum.Tarzan’ım kızmasın ama; tarzanca kelimelerle başlayan selamlaşma şöle devam ediyor. “ Selamın hello,ayyy…!! sen bukün ne dadlusun şegerim.Wayy bende seni sefiorum şegerim….
195 
 Havada Jet Karada Jawa  (İbrahim Kilik)

Efendim “çok söz yalansız, çok para haramsız olmaz.”diye bir atalar sözümüz var. Belki buna hemen itiraz gelebilir ;ama bilindiği üzere atasözleri binlerce yıllık tecrübelerden doğan kristalize sözlerdir. Birilerine dokunsa da bu sözü yadsıyamayız. Bu yazıda insanların zenginliğini, çok mal sahibi, olmasını eleştirmeyeceğiz.
196 
 Kutlama mı, Hırıstiyanlaşmak mı?  (hasan tülüceoğlu)

Bu çıkarsama doğru kabul edilirse son yüz, yüz elli yıldır batı kültürünün bize dayattığı yılbaşı kutlaması adına Hıristiyanlık ritüellerini yapmamız da doğal ve doğru kabul edilecektir. Böyle düşünüyor ve bunu gayet doğal görüyorsak bir sorun yok demektir. O zaman hep azınlıkta kalmış peygamberler konumundaki az sayıdaki insanların inanç ve düşüncelerine bakmak gerekir.
197 
 Fareli Köyün Kavalcısı  (sumeyra kocaer-uzun)

artik hepimizin bildik olan hikayesi... ah turkiyem, sen bu durumlara dusecekmiydin?
198 
 Gazlı Bezim Nerede?  (NUH KENİŞ)

Burası Türkiye,burada her şey olur,diyelim mi? Demeyelim,Burası Türkiye,burada böyle şeyler olmaz diyeceğimiz günler çok uzak değildir umarım.
199 
 Hayırsızdan "Hayır" Çıkmaz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Günümüz Türkiyesinde, bu gün de referandumda “Hayır” denilecek mi, denilmeyecek mi tartışması yaşanıyor. -Bir yanda “Hayırcılar”, -Diğer yanda “Hayıra Hayır” diyenler var. Kılıçlar çekilmiş, söylenmesi gerekenler söylenmiş ya da söylenecek… Kıyasıya bir mücadele. Her şey unutulmuş, referandumla yatılıp referandumla kalkılır olmuş. Gariban vatandaş, sonuç ne çıkacak diye düşünmekten açlığını bile unutmuş. İşsiz vatandaş, iş aramayı referandum sonrasına bırakmış,
200 
 Bu Kitaba Özellikle Bugünlerde Çok İhtiyacımız Vardı: Türkiye'nin Zihin Tarihi  (YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR)

Hilmi Yavuz'un Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti kültürleri arasındaki ilişki, etkileşim ve önerilerini içeren önemli bir kitabı şimdilerde okumanın tam zamanı.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Şehit Kanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Günkü Konu
Yûşa Irmak
Eleştiri > Türkiye
I Speech Kürsü
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhurbaşkanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.