..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam hoştur, ölüm rahat ve huzurludur. Zor olan geçiştir. -Asimov
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ferna...
Servet Alkan
Şiir > Sürrealizm

Adil olduğumu göstermek zorunda idim; Bende kendimi güne uladım… Şehrinin kurtuluş gününe O Gün beni göndermiştin…Kurtuluşum/Saltanat hasta… Yoktun var diyemiyordum…Şiiri hatalı Vardın yok diyemiyordum…Mısrası murdar Şairin dediği gibi idi her an;ne eksik ne fazla… Herşeyin bir fiyatı vardır.’’Size huzur verdim diyenler,bizden ne aldığını söylesinler’’ Bir kısır döngü içinde idi zaman ve mekan… Ferna Ayri gayri. Cesur olduğumu göste

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Türkiye
221 
 Türkler  (sefa keçeci)

Türk milleti
222 
 Sizin Ampul Kaç Mumluk?  (Ramazan Karalar)

Son günlerde pek çok kişinin, kendisine sorup, bir türlü cevabını bulamadığı sorular zihinleri meşgul ediyor. Çünkü, son yıllarda yaşananlar aklı başında her Türk vatandaşını kaygıya sürükleyecek cinsten problemlerle dolu.
223 
 Müslümanlığı Kabul Edip Türklüğü Reddedenlere!  (Ali Yetgin)

Bu güruhtakiler "Küfür tek millettir" ayet-i celilesinden yola çıkarak, Kur'an-ı Kerim'de ki "millet" kelimesinin din manasında kullanıldığını ileri sürerek, MİLLİYETÇİLİK ideolojisinin İSLAM' a aykırı olduğu propagandasını yaparak prim kazanmaya çalışmaktadırlar. Ve hatta daha da ileri giderek mensubiyet şuuru içinde Türk'üm demenin günah olduğu yalanını süslü laflarla insanların beynine kazıma gayretine girmekten çekinmemektedirler.
224 
 Fosillerin Yeri Müze  (Levent Ölçer)

Yalanlarınıza doydum, kusmaktan yoruldum. İğrençsiniz. Bu kadar pisliği, bu kadar yalanı nereden buluyorsunuz? Aynanın karşısında kendinize nasıl katlanabiliyorsunuz?
225 
 İnsan  (enes yılmaz)

insan doğrularında yanlış yanlışlarında doğru aradıgı zaman insandır...
226 
 Er Mektubu  (Ayşe Kaya)

askerlik adam işiymiş, vatana bekçilikmiş. Vatanın kılına zarar gelmesin diye canını siper etmekmiş. Hani beni uğurlarken dedinya anne “ oğlum vatan sana amanet” canım uğruna o emanete sahip çıkacağım işte anne ama sakın benden dönmeye dair sözler isteme. Dönülür mü dönülmez mi bir Allah bilir be anne.
227 
 Bir Gün Herkes Akp'li mi Olacak?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Şu anda “Şike Davası”ndan yargılanan Fenerbahçe SK’ nün mevcut başkanı Aziz Yıldırım, “Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak” diyordu. Sanırım her kulüp başkanı gibi o da, her yıl şampiyon olmak ve o dönemde büyüyen çocukların da kendi takımlarını tutacağını düşünmüş olabilir. Herkes Fenerbahçeli olunca, rakip kim olacak? Spor kardeşlik ve tatlı bir rekabettir. Yazıma futbolla başladım. Hani Fenerbahçeli olduğunu bildiğimiz Sayın Başbakan her hamlesini futbola benzetirdi ya, bende bu yazımda öyle yaptım…
228 
 Bir Ön Yargıya (Bülent Yalçınkaya)  (CUMARTESI)

çimden kopuyor bir şeyler haberlerden nefret ediyorum.. kurşunların neden yapıldığını bilmez çocuklar ama biz sabah okulumuzun bahçesinde topladığımız ....................... .diye yazamıyorum bunları yüreğim el vermiyor gözlerimi yummaktan korkuyorum ya yine gelirse bomba sesleri diye...”
229 
 Bye Bye Türkçe  (tolga kayasu)

İnsanlar istedikleri dili öğrensinler, ama eğitim bir ülkenin kendi diliyle yapılır. Az bilenlerin hiç bilmeyenlere öğrettiği bilim, bilim değildir. Bu sözlerin sahibi Türkiye deki ilk ve tek Türkiye Cumhuriyeti Profesörü olan Oktay Sinanoğlu na ait. 26 yaşında profesör olan Sinanoğlu Batı’ nın 300 yıl içindeki en genç profesörü oldu. Sinanoğlu’ nun bir çok başarıya imza atarken tek bir amacı vardı. Türkçe’ yi dünyaya öğretmek. İngilizce’ nin egemen olduğu dünyaya bir de Türkçe’ yi öğretmek.
230 
 Türkiye'de Sanat Anlayışı  (osman demircan)

Artık insanlar iyice saygısız olmaya başladı. Konser, tiyatro ve sinema gibi mekanlar eskiden saygılı insanların olduğu mekanlardı. Şimdi ise cep telefonu sesi, patlamış mısır sesi ve çekirdek sesinden hiçbir şey izlenilip dinlenemiyor bu mekanlarda.
231 
 Kestim Bütün Zincirlerin Damarlarını  (osman demircan)

Attım kendimi mavi sulara. Kulağıma su kaçtı. Duydum kurak diyarların sesini. Yüreğimin çatlaklarından duygu aktı. Yüzdüm martı çığlıkları altında. Daldım o an hayallere. Kulaklarıma gemi kaçtı. Kürek mahkumlarının çektiği prangaların sesleri, doklarda kılıç oldu. Kestim bütün zincirlerin damarlarını. Demirlerden pas aktı. Bir gürültü doldu kulaklarıma. Önce vapur sesleri sandım. Sonra anladım ki, kulaklarımdan İstanbul aktı.
232 
 Zeus'un Kızı; S. O. S  (Aysun Güven)

Her insan adil ve insanca yönetimi hak ediyor. Bu doğuştan gelen bir haktır. Sistemler, ister otokratik ister teokratik ister de demokratik olsun hepsi insan üzerine kurulmuştur. Bu demek oluyor ki şayet insan olmaz ise bu yönetimler içi boş balonlara dönüşeceklerdir. Oysa ki, dünyada ve Türkiye’de ki uygulamalar esas olanın yani “insanın” göz ardı edildiğini gösteriyor.
233 
 "Bir Gâvur"un İstanbul"u Keşfi"  (Şevket Başıbüyük)

Bir Alman öğrencisi olan Alexandra Klobouk ülkemize gelip bizleri bu asıl hasletimizle -güvenilirli sıfatımızla- keşfettiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle; memleketim insanı hakkında hâlâ önyargılarını kıramamış, şırınga edilmiş asırlık aşağılık kompleksi nedeniyle diğer iç ve dış mihraklı art niyet taşıyan insanların da Alexandra Klobouk gibi bizleri bizim öz değerlerimizle tanışmasını diliyorum. Globalleşen Dünya’da gönül isterdi ki, Avrupalı komşularımızın önyargısız olarak Alexandra Klobouk gibi bizleri bizim öz değerlerimizle tanıyıp değerlendirsinler….
234 
 Sosyal Yaşam Çekirdeği  (Murat M. UĞURLU)

Toplumsal dönüşümde köylülüğün ve köylülerin geçmişten gelen önemi ve yeri.
235 
 Ey Susadıkça Tuz Yalayanlar!  (Ali Yetgin)

Ey cebi dolular, yüreği boşlar, Ey servet delisi, köhne nahoşlar, Ey gayret damarı kesik alçaklar, Kendisini beğenen iddialılar, Gören olacak mı sömürdüğünüz, Bu millet kanından doyan gününüz? İnişli-çıkışlı davranışların, tenakuzların sebebi davasına inanmamaktır. Bocalamalar inançsızlıktan doğar. Felsefelerini “dün başka, bugün başka” sözcüğünde temellendiren eyyamcıların elleriyle hazin bir çizgiye getirildiğimizi nasıl unutabiliriz?
236 
 Kahraman Dedem  (NEHİR)

Tüm hislerimle yazdığım bu mektup gönüllere tercüman olsun
237 
 Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Eşinizle oturmuşsunuz masanın başına, birde almışsınız elinize kalem ve kâğıdı, yukarıdan aşağıya sıralıyorsunuz, şekeri, çayı, yağı ve daha nice erzakları. Ardından, kirayı, sigarayı, telefonu, doğalgazı üstüne üstlük birde Dershane parasını ekleyip, avucunuzdakine bakıyor, sonrada kara kara düşünerek çıkıyorsunuz çarşı pazara…
238 
 Sarhoş Bir Bülbül Sesi, Kesik Bir Akasya Kokusu, Molotof Kokteyli, Panzerler, Göz Yaşartıcı Bombalar  (Mehmet Ceylan)

Kafiyesiz şiir tadında kısaca bir Türkiye manzarası.
239 
 İfade Özgürlüğünde Sınırlar Üzerine Bir Deneme  (ELİF ZEYBEK ÇAMKERTEN )

Özgürlüğe omuz verelim
240 
 Dünya  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Değerli okurlarım, bu uzun yazı sizi korkutmasın, sonuna kadar okumak bilgilenmek ve gerçekleri öğrenmek adına önemlidir. Sizlere Kur’an-ı Kerim’in Maide Suresi’nin 51. Ayeti ile bu ayetin Tasvirine bir göz atıp sonra’da Emperyalist ülkelerin Müslüman ülkeler üzerinde çıkarları ve bu amaçlarını gerçekleştirmek için yaptıkları oyuna çanak tutan Müslüman ülkelerle olan ilişkilerine kısaca bir yolculuk yapacağız. Önce Kuran’ın bir ayetinden başlayalım bu serüvene…

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Vatan Bilinci
Yûşa Irmak
Deneme > Türkiye
Bayram
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > Türkiye
15 Temmuz
Sinem Bağcivan
Deneme > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.