..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir kimse, neden oltasını, içinde tek bir balık olmadığını bildiği bir göle sarkıtır? -Adalet Ağaoğlu
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Deliksiz Suskunluk
Aysel AKSÜMER
Şiir > Başkaldırı

Dönsün istersin dünyayı İyilik, güzellik ve sevgiyle Oysa dönen dolaplardır Kapalı kapıların ardında. Uğramak istersin Bildik yürek köşelerine İki sohbettir, iç döküştür Bir fincanın kulpuna tutturduğun. Acı tortu değil Hatırdır beklediğin Lakin keşkeleri farklı Yalanları boldur hayat cafelerinin. Hafifçe süzülen gözyaşlarının Tonlarca ağırlığı vardır sol yanında Ağla, rahatla oh ne ala Nasihatını kendine sakla dünya. A

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
41 
 Bekleyen ve Beklenen  (merve)

hayatı bekleyen ve beklenen olmakla geçenlere kısa bir bakış sadece bu yazı..
42 
 Zamlardan Hoşlanıyorum  (serdar adem işler)

İnsanın kendini dünyanın en akıllısı iddia etmesine kesinlikle inanmıyorum. Bu olsa olsa dünyayı sömürmeye ve vicdanını susturmaya karşı bulduğu pratik bir çözümdür. Yoksa inanmaya sığınan insanın aslında düşünmemekten orgazm edercesine zevk aldığını bilmiyor değilim.
43 
 Kadın Olmanın En Güzel Tarafı Erkeklerdir  (ESRA BAYKAL ÇETİNKAYA)

Erkekler, kadın olmanın en güzel taraflarını bize yaşatan güzel varlıklardır.
44 
 Fatma Nine'nin Günlüğü - 9  (Kâmuran Esen)

Fatma Nine öztürkçe sözcük kullanmayı öğreniyor.
45 
 Hasretinle Öptüm Yokluğunu  (ismail sarıgene)

Gecelerin bulutlarla ağladığı bir mektup yolluyorum sana.Gülüşlerini görmediğim senelerin hasretini yükledigim özlemlerimi ve selamlarımı kanatlandırıyorum.Gözyaşlarımı pul diye yapıştırdığım mektubuma yüreğimi ve hasretimi bıraktım.
46 
 Can Dündar'a Neden Küstüm?  (Kâmuran Esen)

Can Dündar çok sevdiğim bir yazar.
47 
 Bir Aşkı Mahvetmenin Yolları  (sinem sal)

Tükettiklerimizden
48 
 Erkek Kalbi  (BİNNUR EDİSAN)

Ve hep aynı kapanış cümlesi...
49 
 Zeus'un Kızı; Kaldığı Yerden  (Aysun Güven)

Yürürken aslında, arkalarında bırakmak istemedikleri, ama dönseler de göremeyecekleri uzakları terk ediyor gibiydiler
50 
 Bana Bir Koca Lazım,o da Bu Gece Lazım  (Ebru Ebruca)

-''Ebruu, bana bir koca gibi bişi lazım,ve o da bu gece lazım'' diye çığlığı bastı arkadaşım! (şimdi güler misin,ağlar mısın,telefon kulağımda öylece apışıp kaldım!Tabir de dehşet,''koca gibi bişi'',yani kocaya benzese yetecek,fazla önemli değil gerisi..) -''Kızım sen kafayımı yedin,saat sabahın 6 sı,rüyanda koca mı gördün?'' -''Ya o düğün haftaya değilmiş,bugünmüş,şimdi kahve yaparken gözüme ilişti davetiye,bir baktım panik oldum,napacaz,nerden bulacaz!!!'' (Ben koca ticareti yapıyorum ya,dükkanım var,sonra içi değişik renkte,yaşta,boyda posta adam dolu,bana soruyor nereden nasıl bulacağını!!!...Bana yani,hemde kimseye değil de bana!Tövbe yarabim ya,kelin ilacı olsa kendi başına sürer! -Şekerim kusura bakma,bitti,elimizde hiç kalmadı,sen haftaya bir daha ara !!! dedim kapadım telefonu...(Bu arada da annem de içerden bağırıyor,''dur,dur geliyorum,belki dolapta vardır bakayım'' diye...''Ya anne ne vardır,nereye kalkıyorsun,neye bakacaksın,dolapta yedek koca var neden benim haberim yok?''O da garip garip suratıma bakıyor,''ne kocası,sabah sabah ne yapacan kocayı'' diye cevap!...Tabii bu arada,sabahları koca lazım olmaz gibi bir düşünce varmış annemde,öğrenmiş oldum,o da ayrı bir konu.Annem 3 oda öteden, ''koca'' yı ''kopça'' anlamış,sağır duymaz uydurur durumu,o da ayrı konu...Kabus gibi ya!Herkes ayrı bir alem...Tabii uyku muyku hak getire oldu bu kadar şeyden sonra,o en sinir bozucu olan konu...
51 
 Mavi Battaniye - 2  (Matt Ulutas)

Bir gurbet hikayesi..
52 
 Yokluğunun Yoksuluyum / Düşmesin Mavi Bilyelerim  (İsmail Sarıgene)

Uzaklardasın. Elif/imle bana susmaktasın..Mavi bilyelerim ellerimde üşüyorum babacığım/ üşüyorum. Seni son kez uğurken bir merdiven boşluğuna sızan yüreğim şimdi sessiz. Sen yoksun ya öyküm kendime rehin..Şimdi susma(yın) / cevap verin bana. Hangi sevap senin yokluğuna zanlı bu yüreğin kirini temizler ? Hangi söz, hangi cümle içimde verilmiş hükme galip gelir ? Hangi ganimet içimdeki mağlubiyetlere tekâbül gelebir ? Unutsam bendeki “ beni “ diyorum, unutamam çünki ölüm kağıtını ben imzaladım. Şimdi seninle beraber çevirdiğimiz bahçenin demir tellerinde cesetimi tuza basmaktayım. Diz çöküp yokluğunun yoksulluğuna, musallamın önünde kendi öyküsüzlüğümün safına durmaktayım..Düşürülmekteyim derin bir uykuya..Belki de sana, Elif/ime kavuşmaktayım..Durun ey cemiyet safıma / en suçsuz zamanımda ölmekteyim..
53 
 Su Uyur, Düşman Uyumaz  (İlke ERSOY KIBRISCIKLI)

"Su uyur, düşman uyumaz"... Bu sebeple; neme lazım, parmakuçlarımı klavyenin tuşlarına hafif hafif bastırarak yazayım da kimsecikler duymasın, görmesin....
54 
 Beylik Laflar Etmekle Olmuyor Dostum  (osman demircan)

Beylik laflar etmekle olmuyor dostum.Bey olmak lazım, beyefendi olmak lazım önce.Yoksa yüreğinle, dudakların aynı ritmi tutturmuyor ve sesin kulakları tırmalıyor.Ne olur anla beni dostum; lafla peynir gemisi yürümüyor.Oysa benim yüküm başımdan aşkın.Bana sözünün eri biri lazım. İnsan er olmayınca, beylik laflar etse de bey olamıyor dostum.Bu yüzden git başımdan dostum.Şarkılarını başkalarına söyle.Bak sana kargalar bile gülüyor.
55 
 Mavi Battaniye - 3  (Matt Ulutas)

Bir Gurbet Hikayesi..
56 
 Göl Kuşları ve Hayat  (BİNNUR EDİSAN)

Savunmalar içinde savunma... Aylardır yazmak yerine yazılanları okudum...
57 
 ! En Güzel Hikayem!  (Senem ÖZGEN)

...eğer devam edersek, bence öyle bişey olacak bizimkisi. Çıkardan uzak, yalın ve apaçık okunur bişey kokacak. Dostluk kokacak, yada öyle olmak zorunda olduğu için yürek parçalanacak...
58 
 Sizin hiç sıfır kilometre sevdanız oldu mu?  (ESRA BAYKAL)

Sizin hiç sıfır kilometre sevdanız oldu mu?
59 
 Yorulur Mu Bir İnsan?  (HAMZA EKİZ)

Kendimizin hayatında başrol oynamaya çalışırken aslında başkalarının hayatlarında figüranlıkmı yapıyoruz diye düşünmeden edemiyorum artık.
60 
 Duru Sohbetler 1  (Didem Duruöz)

İçimdeki küçük kızın adı Duru. Bazen canım sıkkın olduğunda, kafama bir şeyler takıldığında birbirimizle konuşmak ikimize de iyi geliyor. Bana hatırlattığı bazı basit ve önemli farkındalıkları sizlerle paylaşmak istedim. Okuyan herkese çok teşekkür ederim. - Kendini nasıl hissediyorsun? -Şu an kendimi gergin, üzgün, çaresiz hissediyorum. Eleştirmenim bana korkak olduğumu söylüyor. Ve bende bunun doğru olduğunu biliyorum. -Eleştirmeninin senin içindeki olumsuz yanın olduğunu hatırlıyor musun? -Evet, benim çevremde dönerek korkak korkak diye mırıldanıyor. - Ona nasıl karşı çıkacağını da hatırlıyor musun? -Evet -Yap o zaman. -Kes şunu ben korkak değilim. Sustu, ama yine başlamak için güç topladığını düşünüyorum. - Onu seninle el ele vererek yenebiliriz. Şunu bil ki ; her ne yaparsan yap ya da yapmazsan yapma ben seni çok seviyorum. Söylediğin, düşündüğün, yaptığın ve yapmadığın hiçbirşey bu gerçeği değiştirmez. Üstelik yalnız da değilim, eşin, annen, baban, ablan ve can dostlarında benimle aynı fikirde ve hiçbirimiz de fikrimizi değiştirmeyeceğiz.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
*aşk*
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler
Kalp...
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Ben Benim
Ebubekir Aslan
Deneme > İlişkiler
Dağılalım
Ersin KURT
Deneme > İlişkiler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aşk Yolculuğu
osman tatlı
Deneme > İlişkiler
İlk Olmak
Elif Yavaş
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.